CHP’de üyeler dedi ki…

MAKALEYİ DİNLE

*Tamam, üç dönem belediye başkanlığı, bir dönem milletvekillik yaptı. Ne zaman seçim olsa, O var.
*Tamam, artık köşesine çekilmeli. Parti büyüğü olarak gençlere ağabeylik yapmalı.
*Ancaaakkk, önümüzdeki yerel seçimler ülkemiz için son derece önemli. Bu seçimlerde AKP’nin beli, hem Kocaeli’de, hem de ülke çapında mutlaka kırılmalı.
*Bu bakış açısı çerçevesinde, İzmit’te seçimi kazanmaya en yakın isim olarak Sefa Sirmen’i gördük. Diğer aday adayı arkadaşlarımız Hikmet Erenkaya, Fahri Örengül, Hakan Tanta, Cüneyd Özkürkçügil, Fatma Kaplan Hürriyet, Ertuğrul Akalın ve Aysun Erenkaya da İzmit Belediye Başkan adaylığına layık insanlar. Her biri bizler için çok değerli. Ancak dediğimiz gibi, Mart 2014’te ipi mutlaka göğüslemeliyiz. Çok güzel bir önseçim dönemi geçirildi. Önümüzdeki 5 ayı da çok iyi değerlendirip sonuca ulaşmalıyız.
*********
Bence…
CHP’li üyeler, dün sandıkta, partililere ve kamuoyuna bu mesajı verdi.
CHP’deki önseçim sonuçları, kentimize hayırlı olsun!


CHP’li meclis üyesi, AKP’ye geçmektense, hangi şarkıcıya benzemek istedi?
*********
O, İzmit Belediye Meclisi üyesi…
Kentimizin en tanınmış simalarından biri.
Sadece siyasetçiler değil…
Spor camiası da O’nu tanır.
İş dünyası da…
Kıpır kıpırdır, yerinde duramaz.
********
AKP’liler, bir süredir peşindeler.
“Bize gel, seni ihya edelim. Yeniden meclis üyeliğin de garanti… Şöyle görkemli bir de katılma töreni yapalım!”
Cevap, olumsuz…
AKP’liler ısrarlı…
“Gelmek için ne istiyorsun?”
Cevap yok.
Bir iki… Bunalmış…
Bakmış kurtuluş yok, kendisiyle son konuşan AKP’liye demiş ki, “Arkadaş, ben partimden memnunum. Kaldı ki, ben sıradan bir partili değil, dava adamıyım. Adı ne, Fatih mi Faruk Ürek mi, işte o şarkıcı gibi olurum, yine de AKP’ye geçmem.”
Cevaba bakın!
Bu cevabı alınca, AKP’liler, bizim CHP’li meclis üyesinin peşini bırakmışlar.


OKUR MEKTUBU
“Baban iyi hoca, ama biraz fazla Atatürkçü…”
Sayın Tanzer Bey,
Sizleri 20 yıla yakın bir zamandır tanıyorum. Bu süre içerisinde ilkeli gazeteciliğin ve omurgalılığın ne olduğunu sizlerde ve yazılarınızda müşahade ettim. Eğer izin verirseniz, ilginç bulacağınız, aynı zamanda günün mana ve ehemmiyetine de uygun düşen bir anımı sizlere nakletmek istiyorum.
1950’li yılların başında, henüz ilkokula başladığım yıllarda, rahmetli babam bir orta Anadolu kasabasında Sivas’ın bir kazasında, hadi ismini de verelim Gürün’de, önce vaiz sonra müftü olarak görev yapmıştı. Rahmetli babam o yıllarda bile kıravatını hiç çıkarmayan, fötr şapka giyen , karısının saçları ondüleli, aydın bir din adamı idi. Lafını hiç esirgemez,ilçeye gelen bütün memurlarla iyi ilişkiler kurardı. Kendisi hafızı kuran, mesleğinin ehli ve sesi çok güzeldi. Uzun bir hoca sülalesinin son ferdi idi.Halk babamı çok severdi ve sayardı. Ne var ki, bölgede etkin olan bilhassa Nakşibendiler ve eşraftan bir kısım mütegallibe sınıfı hayatı boyunca babamla uğraştılar. Nitekim partizanlığın azgınlaştığı iki dönemde, birincisi DP’nin son yıllarında, ikincisi Selamet Partisi’nin hükümet ortağı olduğu dönemde, emellerine ulaştılar ve babamı oradan oraya sürdürmeye muaffak oldular.Bu gaygubetlerin sonuncusunda rahmetli babam o kadar mağdur edildi ki, ben üniversiteden de hocam olan Necmettin Erbakan’la görüşmeye ve babamın bu mağduriyetinin sona erdirilmesi için yardımcı olmasını rica etmeye karar verdim.Beni hoca ile görüştürmediler tabi. Onun yerine o sırada diyanet işleri başkan yardımcısı olan danışmanı Yaşar Tunagür’e yönlendirdiler.Yaşar Tunagür’ü ziyaret ettim. Ziyaretimin sebebini açıkladım, babamın tekrar kendi memleketine tayin edilmesi için yardımcı olmasını rica ettim. Yaşar Tunagür müsaade istiyerek yanımdan ayrıldı, onbeş dakika sonra tekrar geldi ve bana hiç unutamadığım yukarıdaki sözleri söyledi. “Baban iyi hoca, ama biraz fazla Atatürkçü…”
Sevgili Tanzer Bey, bu vesile ile son olarak sizlere şu hususu tekrar tekrar belirtmek isterim. Taşlar nasıl üstüste örtüşüyor görüyorsunuz.
Sevgilerimle…
Ahmet TURAN”# DİĞER MAKALELERİ

Yazar M.Tanzer Ünal - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR