"Kağıt işçilerinin bedduası, platoyu yok etti"

MAKALEYİ DİNLE

Kentimizin yetiştirdiği sinema yönetmenlerinden biri olan Sami Dündar, eski Seka Fabrikası’nın bulunduğu alana kurulan film platosuyla ilgili öyle bir açıklama yaptı ki… Dündar; “İzmit’te ki film platosunun verimli olarak çalışması mümkün değil. Bunun bazı kozmik nedenler var. Kozmik nedenler, biride kağıt işçilerinin bedduasıdır ”dedi.

 

Sami Dündar, Ezel Akay ile birlikte, İzmit Seka Film Platosu’nda çekilen Osmanlı Kıyam dizisinin yönetmeniydi. Dündar, dizinin çekimi esmasında yaşanan olumsuzluklar nedeniyle Ezel Akay ile yollarını ayırmıştı. Zaten film de gösterimden kalktı ve Plato’nun ilk işi böylelikle patladı. Aradan gecen zaman içerisinde ilk kez konuşan Sami Dündar, ise o platonun verimli olarak çalışmasının mümkün olmadığını söyledi.

 

Sami Dündar, “Bazı kozmik nedenler var bunlardan biri Nikomedia tarihi şehri, ikincisi, Kağıt işçilerinin bedduaları, üçüncüsü Burhan Özkan ve Ezel Akay adlı iki şeytanın ayak izleri” dedi. Dündar nedenleri sıralarken işletme için planlama hatası bulunduğunu da söyledi.

Deprem esnasında enkazda kalan ve o günleri anlatan  yeni kitabıyla gündeme gelen yönetmen Kocaeli’den yana çok dertli.

 

Engin Koyun, tatilini yarıda kesecekmiş

Ak Parti Körfez İlçe eski Başkanı Engin Koyun, Facebook hesabından paylaştığı iletiyle, tatilini yarıda keserek cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanmak için Kocaeli’ye döneceğini paylaştı.  Partisine kırgın olduğu sanılan Koyun, bu paylaşımla Ak Parti’nin yanında olduğunun mesajını verdi. Koyun aynı zamanda bu seçimin bir vefa borcu olduğunu belirtti.

 

Kartepe’de kriz yaşatan afiş tartışması

CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, parti binasının önündeki durakta asılı bulunan Ekmeleddin İhsanoğlu afişinin sökülmüş olduğunu görünce çileden çıktı.

Kocaeli Büşükşehir Belediyesi tarafından görevlendirilen Mobiltem Firması görevlisi Barış Önal ile Karakadılar arasında çıkan tartışma büyüyordu ki araya partili bir başkası girdi ve tarafları ayırdı. Mobiltem firması yetkilisi, “ Duraklarda temizlik işlemi yapıldı. Sadece İhsanoğlu’nun değil herkesin reklam afişleri indirildi” diyerek kendisini savundu.

 

Masum Türker Cumartesi günü ilimizde

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Cumartesi günü ilimize geliyor. DSP Körfez İlçe Başkanı Gündüz Kamil Çehreli, oğlu Niyazi Çehreli’nin düğününe katılacak olan Türker, Cumartesi günü saat 19.30 da  Körfez Kuzey Yıldızı Restaurant’ta olacak.

 

Wellborn’de Latin gecesi

Wellborn Hotel hafta sonu hayli renkli bir etkinliğe imza atacak. Otelde Cumartesi günü Latin Gecesi organize ediliyor.  Tango, rumba, çaça, merenque, tumba, bachata, bomba, plena, paso, doble ve bolero dansları yapılacak. Tüm hazırlıkları tamamlanan organizasyon saat 20.30’da başlayacak.

 

Yüzme şampiyonası Pazar günü yapılıyor

9. Gölcük Değirmendere Ulusal Açık Su Türkiye Yüzme Şampiyonası Gölcük Belediyesi, Türkiye Yüzme Federasyonu Kocaeli İl Temsilciliği, GHSİM Kocaeli İl Müdürlüğü ve Dessat işbirliği ile 3 Ağustos 2014 Pazar günü saat: 09.30 ‘da Değirmendere Çınarlık meydanı sahilinde yapılacak. 9. Gölcük Değirmendere Ulusal Açık Su Türkiye Yüzme Şampiyonası 6 kategoride Bay ve Bayan olarak yapılacaktır. Başvuru ve detaylı bilgi için Türkiye Yüzme Federasyonu Kocaeli İl Temsilciliğinden gerekli bilgiler alınabilir.

 

Ben izne çıkıyorum

Yoğun,  yorucu ve koşturmacılı bir yıl geçirdik. Seçim – geçim,  derken sıra geldi izin yapmaya. Sorumlu Sayı İşleri Müdürü Mesut Akbulut’un ardından yıllık izin yapma sırası bana geçti.

Bu yıl hayatımın en önemli değişikliğini yaşamıştım. 22 Haziran’da baba olmuştum. Ve bu yıl yıllık iznimizi ilk kez 3 kişi olarak geçireceğiz.

Yıllık izinle ilgili özel bir planım yok, tüm vaktimi oğlum Kaan ve eşimle geçirmeyi düşünüyorum.

Çok yakında enerjik bir şekilde yeniden bir araya gelmek üzere…

Hadi bana iyi tatiller…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

GÜRCÜ - İYİ TATİLLER BÜLENT BEYY...

Yanıtla . 0Beğen 07 Ağustos 17:45
01

Rıza Recep ADALET - Bu daha başlangıç, GERÇEK SEKA İŞÇİLERİNİN "AH" LARINI alan kelli felli bir çok canlı ile kendilerine sendikacı adını takan bir takım iğrenç canlının sonları da film platosu gibi olacak. Sürüm sürüm sürünecekler.

Yanıtla . 0Beğen 07 Ağustos 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR