Kartepe The Green Park Otel’de “mescit” krizi!

MAKALEYİ DİNLE

Kartepe The Green Park Otel, konum olarak gerçekten çok güzel yerde…

Çokta modern…

Birkaç kez toplantı ve seminerler için bu otele gitmiştim…

Ama, Otel yönetiminin kentle ve yerel basınla ilişkilerinin zayıf olduğunu söyleyebilirin…

***

Önceki gün gazetemize mail gönderen ve sonrasında telefonla görüştüğüm bir okurumuz, Otel’de yaşanan mescit kriziyle ilgili eleştiride bulundu.

Otel’in ilk açıldığı yıllarda bina içinde modern düzeyde bir mescidi varmış. Ancak, 5 yıl öncesi bu mescit nedense kaldırılmış.

***

Gönderilen maili birlikte okuyalım;

“Geçtiğimiz hafta Kocaeli Sanayi Odası başta olmak üzere üç ayrı daha kuruluşun Otel’de kurumsal toplantıları vardı.

Kartepe The Green Park Otel’de girişte abdest almak için çok güzel şadırvan bulunuyor. Ayrıca, bir ışıklı levha ile “Mescit” yazısı yönlendirmesi de yer alarak namaz kılmak isteyen konaklayıcılar için  -1 bodrum kata yönlendiriliyor.

Ancak, nedense Otel’de mescit yok.

Yer alan yönlendirme de yanlış.

Geçtiğimiz hafta sonu kuruluşlarının toplantılarına gelen insanlar otel yöneticilerinden mescit yeri istediler.

***

Bir toplantı odası tahsis edilerek namaz seccadeleri konuldu.

Günde 5 vakit namaz kılan insanlar bir vakit’i kıldıktan sonra Mescit yine kaldırıldı.

Her seferinde başka alanlara kaydırılınca bu insanlar haklı olarak büyük tepki gösterdiler. Hatta bazı kişiler, Kartepe  The Green Park Oteli yöneticilerinin insanların inancına saygı göstermediğini  ileri sürerek, buraya bir daha gelmek istemediklerini vurguladılar.

Kartepe The Green Park Otel’de bulunan mevcut şadırvanın yan tarafında bulunan gün boyunca boş duran ve çok büyük alana sahip oyun salonunun bir bölümü “Mescid” olarak düzenlenebilir”

***

Okurumun görüşleri böyle.

Otel yetkilileri, bu olaya biraz daha duyarlılık gösterirse iyi olur.

Ayrıca Otel’den konuyla ilgili açıklama gelirse yayınlarım.

 

Bakan Işık’a 16 Ocak daveti

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ı ziyaret eden Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, 16 Ocak Basın Onur Gününe davet etti ve 16 Ocak törenleri ile ilgili bilgi alışverişinde bulundular. Başkan Çetin Gürol, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ile birlikte hayata geçirilecek 150 konutluk Basın Sitesi ile ilgili de Bakan Işık’a desteğinden dolayı teşekkür etti. Bakan Işık’a 16 Ocak 2016 tarihindeki törenlerin bilgilendirme dosyasını verdi.

 

Engelliler mutlu!

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın talimatıyla Belsa B blok girişine konulan akülü  sandalye şarj istasyonu, büyük ilgi görüyor. Şarj istasyonu sayesinde yaşamlarının kolaylaştığını söyleyen engelliler, Başkan Doğan’a teşekkür ediyorlar.

 

Bayanlara özel Şeb-i Arus etkinliği

İzmit’te bayanlara özel Şeb-i Arus etkinliği düzenlenecek. İzmit Belediyesi ile  Tasavvuf Vakfı Kocaeli Temsilciliği’nin ortaklaşa düzenleyeceği etkinlik 13 Aralık Pazar günü yapılacak. Mevlana'nın 742. vuslat yıldönümü etkinlikleri kapsamındaki programda bayanların hazırlayıp sunduğu sema gösterisi ve ney dinletisinin Sabancı Kültür Merkezi’nde saat 14.00 de başlayacağı bildirildi. Bayanlara özel etkinliğin büyük ilgi görmesi bekleniyor.

 

Muhtarlara “temiz” ziyaret

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İbrahim Dizman ve birim amirleri muhtarları ziyaret ederek başta temizlik  olmak üzere çeşitli konularda görüş alış verişinde bulunuluyor. Daha temiz bir İzmit için gece gündüz görev yaptıklarını söyleyen İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Dizman, ziyaretlerin yararlı geçtiğini söylüyor. Muhtarlar da belediye ekiplerini ziyaret etmesinden memnunlar.

 

CHP’li Yılmaz Güneş’e öfkeli

CHP Gebze İlçe Kongresi’nde başkan adayı olan Musa Yılmaz, seçimi kaybetmişti. Yılmaz,  kongrede CHP eski milletvekili Hurşit Güneş’e ayrımcılık yaptığı gerekçesiyle tepki gösterdi. Yılmaz, “Parti büyüğümüz rahmetli Turan Güneş in siyasi mirasıyla siyaset yapan ve parti meclis üyeliği yapmış olan Hurşit Güneş’e hiç yakışmamıştır. Ayrıca Hurşit Güneş CHP’yi çok seviyorsa önce Kandıra ilçemizde, kendi köyünde ve Kandıra’da partimizi birinci yapsın. Gebze’de ilçe örgütünü kendi siyasi geleceği için dizayn etmeye çalışmasın”dedi. Hurşit Güneş, CHP Kocaeli’nin patronu olmak istiyor. Ama işi zor. Güneş, bakalım il başkanlığına aday çıkaracak mı, ya da kendisimi aday olacak? CHP’nin kongresi 27 Aralık’ta…

 

Titre ve kendine dön!

1 Kasım seçimleri sonrasında MHP’de başlayan kurultay tartışmaları tüm hızıyla devam ediyor. MHP eski İl Başkanı Sedat Arı sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. Arı sosyal medya üzerinden titre ve kendine dön diyerek, “2 milyon oy giderken birileri demek ki MHP’li değilmiş. MHP’yi temsil etmiyorlarmış gibi öyle rahat konuşuyorlar ki. Ya muhterem sende bu hareketin mensubuydun. Hiç mi sorumluluğun yok. Lider üzerinden hareketi yıpratma. Titre ve kendine dön” sözlerine yer verdi. Anlaşılan MHP’deki bu kurultay tartışmaları daha çoooook su götürür…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR