Darıca’da Hadise çıktı ortalık karıştı!

MAKALEYİ DİNLE

Darıca Belediyesi haberlerinin gazetelere servis edildiği mail adresinden geçtiğimiz gün yeni bir bilgi notu geldi.

Notta; “Şok Şok Şok Darıca’da Hadise var. 8. Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Çerçevesinde düzenlenecek olan Sivaslılar Gecesi’nde bu akşam ünlü sanatçı Hadise sahne alacak” deniyordu. Üstelik gönderilen mail içerisinde Hadise’nin fotoğrafları da yer alıyordu.

 

Bu duyuruyu gazetemizin internet sitesinde paylaştık.

Binlerce kişi bu haberi okudu ve büyük bir bölümü o gün Hadise’yi dinlemek için Darıca sahiline gitti. Alanda iğne atsan yere düşmezdi.

Sahneye Hadise anons edildiğinde ise herkes şoka girdi.

Sivaslıların getirdiği Hadise bizim bildiğimiz “Eurovizyon’a katılan, ünlü sanatçı Hadise” değil, Anadolu’nun bağrından kopan “Ankaralı Hadise” imiş.

Kandırıldıklarını düşünen birçok kişide bizim gazetemizde yayınlanan habere yorum atarak, öfke kustular.

Ancak yukarıda da bahsettiğim gibi bize de bu bilgi, Darıca Belediyesi’nin haberlerinin servis edildiği ve Bülent Anar isimli kişinin adını taşıyan mail adresinden geldi.

Güler misin, ağlar mısın?

Bu öyle garip bir olaydı ki belediyede açıklama yapmak zorunda kaldı.

 

Darıca Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise, "Artık seneye ünlü sanatçı Hadise'yi getirmek şart oldu. Herkes Hadise'yi beklerken Ankaralı Hadise'nin çıkmasının telafisini yapacağız" denildi.

Fıkralara mazhar olabilecek bu olay, halen ilçede konuşuluyor. Alay konusu olan bilgi kirliliği yüzünden belediyede zor durumda kalmış.

Ne diyelim bu tip anekdotlar hayata renk katıyor.

 

Gölcük’te mehteran konseri

Gölcük Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen sünnet şöleni, 28-29-30 Ağustos tarihleri arasında organize edildi.  Etkinlikler öncesinde sünnet kıyafetleri dağıtıldı. Muhtarlıklarla birlikte yapılan çalışma sonrası 74 çocuğun sünnet düğünü yapılmış oldu. Etkinliklerin bu günkü bölümünde ise Mehteran konseri var. Sünnet olan çocuklar saat 15.00’da belediye başkanlığı önünde toplu fotoğraf çektirecek. Ardından ise Mehteran konseriyle coşacak. Günün son etkinliği ise saat 16.00’da belediye kongre salonunda okunacak Mevlidi şerif olacak.

 

Nicomedia Cafe hizmete girdi

 

İzmit Tepecik Mahallesi Fethiye Caddesi 1’nci merdivenler yanında faaliyete giren ve önümüzdeki günlerde resmi açılışı gerçekleşecek olan Nicomedia Cafe’yi, ilimizin tanınmış organizatör Bekir Yıldız ile yine spor camiasından bildiğimiz Judo antrenörü Murat Işık işletecek. Nikomedya Cafe’nin en büyük özelliği ise şehrin ortasında yeşil ağaçlık bir bahçesinin olması. Bu yeni mekanın işletmecilerini kutluyorum.  Kent merkezinde hoş sohbetlerin yapılacağı bu yeni mekanı en kısa sürede ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum.

 

Donanma’nın gemileri halkın ziyaretine açılıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle, Cumartesi günü 11.00-17.00 saatleri arasında Donanma Komutanlığı, firkateyn, hücumbot, denizaltı ve lojistik destek gemilerinin Gölcük Deniz Ana Üs Komutanlığında, halkın ziyaretine açacak. İsteyen vatandaşlar, karasularımızı koruyan bu savaş gemilerini gezip bilgi alabilecek.

 

Selman Yıldırım’ın siyasete veda mı edecek?

CHP İzmit İlçe Başkanlığı görevini yürüten Selman Yıldırım, istifa etti. Artık İzmit ilçenin bayrağını farklı bir isim taşıyacak.

Herkes o ismi merak ederken, bende merak edilmeyen bir hususu sizlerle paylaşmak istedim.

30 Mart’ta kaybettikleri seçimin hesabını Selman Yıldırım’a sormak isteyen CHP’liler, sanki tek seçim İzmit’te kaybedilmiş gibi bir tavır takınmıştı.

Selman’a destek olan partililerde vardı elbette.

Ancak Sefa Sirmen’e rağmen kaybedilen İzmit seçimlerinden, Selman Yıldırım sorumlu tutuldu.

Amaç hesap sormak mıydı, yoksa istifa etmesini sağlamak mıydı?

Kesinlikle istifa etmesini sağlamaktı.

Vekillik düşünen, ilçe başkanlığı düşünen herkes fütursuzca Yıldırım’ı eleştirdi.

Eleştirilere dayanamayan Yıldırım, istifa edeceğini açıkladı. İstifasını açıkladıktan sonra partili büyükleri tarafından uyarılan Selman Yıldırım bu fikrinden caydı.

Ancak şimdi çok daha ciddi bir sorun var.

Selman bir süredir tedavi görüyor ve hastalığı nedeniyle ne partisiyle nede işle güçle ilgilene biliyor.

Bu kez partisini verdiği görevden kesinlikle ayrılmak zorunda olduğunu biliyor.

Selman Yıldırım muhaliflerinin, sevinçle karşıladığı bu istifanın arka planındaki sağlık sorunu olması onları hiç mi hiç ilgilendirmiyor.

Durum böyleyken istifasıyla ilgili basın açıklaması bile yapma gereği duymayan Selman Yıldırım bu tavrıyla şu mesajı verir gibi, “Ben canımla uğraşırken bana muhalif olanlarda benimle uğraşıyordu. Alın ilçe başkanlığı koltuğu sizin olsun. Ceketimi alır çıkarım”

 

Bana öyle geliyor ki CHP’li Selman Yıldırım, artık siyaset yapmayacak. Bakalım peşinde onca yıl koştuğu partisi onun bu günlerinde yalnız bırakacak mı?

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR