ÖDP’li Bahçeci’den AKP’ye ağır eleştiri!

MAKALEYİ DİNLE

ÖDP (Özgürlük ve Demokrasi Partisi)  İl Başkanı Osman Bahçeci, Ankara’daki bombalı saldırıyla ilgili açıklama yaptı…

Sert açıklamalardı…

Saldırıdan hükümeti sorumlu tuttu…

Bahçeci’nin açıklamasını birlikte okuyalım;  

“Bu saldırı, sadece miting alanında toplanan gruplara değil, özgürlük, barış ve demokrasi isteyen bütün emekçilere, bütan demokratlara, bütün sol güçlere, bütün cumhuriyetçilere, özgürlük ve adalet isteyen tüm halkımızadır.

İstedikleri faşist diktatörlük girişimlerinin önündeki engelleri kaldırmak toplumu korkutmak ve korkuyu toplumsallaştırmaktır.

Korkmuyoruz, boyun eğmeyeceğiz ve zorbalığa teslim olmayacağız. 7 Haziran seçimlerini kaybedenler, 1 Kasım seçimlerini kazanmak için şiddeti devreye soktular.

 

**

 

Ankara katliamı bu anlayışın bir sonucudur. Ankara’da bomba patlamadan önce ortamı hazırlayan iktidar, bomba patladıktan sonraki uygulamaları niyetlerini açık seçik ortaya koymuştur. Patlamadan sonra panik duygusunu körüklemek için TOMA gönderdi, su sıktı, biber gazı sıktı ve silahla havaya ateş açtı. Yapılması gereken şey, hemen ambulans ve sağlık hizmet elemanlarını yönlendirmek olmalıydı. Orada ilk müdahaleyi yapan doktor ve diğer sağlık emekçilerinin üzerine yapılan saldırının insanlıkla, vicdanla alakası yoktur.

O güzel insanları hunharca katledenler bilsinler ki biz asla tükenmeyeceğiz. Faşizme inat her gün artacağız, ne yaparlarsa yapsınlar panzerleri, TOMA’ları ve bombalarıyla saldırsalar da biz bu toprakları DEMİRİN TUNCUNU İNSANLARIN İÇİNE BIRAKMAYACAĞIZ. GERİCİLİĞİ VE FAŞİZMİ YENECEĞİZ”

 

**

 

Bahçeci’nin açıklaması böyle…

Bahçeci, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında dava açılmıştı.

Bahçeci savunmasında 'Katil, hırsız şehre gelme' yazılı pankartı sahiplenerek, "Biz hırsıza hırsız, katile katil deriz. Bu ülkede eşit ve özgür bir yaşamın kurucusu olmayı hedefleyen bir partinin başkanı olarak bunları söylemek yükümlülüğümüzdür" ifadelerini kullanmıştı…

 

**

 

Bombalı saldırı cumartesi sabahı saat 10’da oldu…

Aradan birkaç gün geçti, ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı…

Bu saldırıda kesinlikle güvenlik zafiyeti var…

Maalesef, ateş düştüğü yeri yakıyor…

Bizi idare edenler, 3 günlük yas ilan etti…

Bu süre sona erdiğinde yine 1 Kasım seçimlerine odaklanacaklar…

Ankara’daki saldırıyı unutacaklar…

Reyhanlı, Suruç, Diyarbakır’daki patlamaları unuttukları gibi…

 

Köylü Ahmet!

MHP Kocaeli Milletvekili adayı Ahmet Yeşil, renkli kişiliği ile siyasete renk kattı.

Yeşil önceki gün Karamürsel’in Kızderbentli, Karaahmetler, Yalakdere ve Hamidiye köylerini ziyaret ederek köylülerin sorunlarını dinledi. Yeşil, köylülerin isteği üzerine köylünün sembolü haline gelen kasket şapka taktı.Vekil adayı Yeşil’in kasket takması üzerine köylüler; “Şimdi tam köylü oldun” dedi. “Köylü milletin efendisidir” sözünü unutmayalım.

 

Gebze’de törenler iptal edildi

Gebze’de dün Cumhuriyet Meydanı’nda yapılması planlanan 12 Ekim düşman işgalinden kurtuluşu programları, Cumartesi sabahı Ankara’da meydana gelen menfur saldırısı sonrasında ilan edilen yas nedeniyle iptal edildi.

 

AKP’li Yahya Coşkun Işık’ın danışmanı oldu

Ülke TV muhabiri olarak Mavi Marmara ile Filistin'e giderken İsrail'in saldırısı sonucunda yaralanan Karamürselli Yahya Coşkun, 7 Haziran seçimlerinde AKP’de 11’inci sıradan milletvekili adayı gösterildi.  Coşkun, 1 Kasım seçimleri için yeniden aday adaylığı başvurusu yapmadı. Coşkun, AKP’li olmanın mükafatını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın danışmanı olarak aldı. Ne diyelim, bal tutan parmağını yalıyor… Bakalım Işık, 1 Kasım seçimleri sonrasında bakanlığı görebilecek mi? 

 

Odabaş, istifa bekliyor

Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Bahri Odabaş, “katliamı kınıyor, ihmali olanların istifa ve görevden alınmalarını bekliyoruz. Burada istihbarat ve güvenlik zafiyetinde ihmali olanların derhal istifasını veya görevden alınmalarını bekliyor ve en kısa sürede fail ve azmettirenlerin ortaya çıkarılarak cezalandırılmalarını bekliyorum ”dedi. Odabaş boşuna beklemesin, burası Türkiye, yapanın yanına kar kalıyor…

 

Olcayto Satı’nın mesajı!

Liberal Demokrat parti (LDP'li Vekiller Gezilerinde Fakirliğin Türk Halkının ve Bölgemizin Kaderi olmadığını söyleyerek oy toplamaya çalışıyorlar.
 

Liberal Demokrat Parti (LDP) Genel Sekreteri Olcayto Satı, “Kocaelililere her gün ülkemizin büyümesinin önündeki tek engelin var olan 4 Proje Partisi olduğunu anlatarak bunu değiştirmek elimizde oylarınızı bekliyoruz” diyor. Yapacaklarını şöyle sıralıyor; Fakirliğimizin nedeni yanlış ekonomik politikalar ve bürokratik eziyet ve engellemelerden dolayı paranın ülkeden kaçmasıdır. Türkiye bir yatırım cehennemi haline gelmiştir. Yabancı yatırıcının bırakın ülkemize çekilmesini, yerli yatırımcılarımız bile Romanya, Bulgaristan, Kazakistan, mısır gibi ülkelere kaçmaktadır. LDP Türkiye’yi bir yatırım cenneti yaparak, emeğe olan talebi arttırıp, çalışanların ücretlerinin artmasını sağlayacak politikaları benimseyecektir”. LDP, önemli söylemlerde bulunuyor. Bakalım bu söylemlerin seçmende karşılığı olacak mı?

 

Tunçel, değişimden etkilenecek mi?

AKP’nin yeni Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK) Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı görevine getirilen Lütfiye Selva Çam, görevi Azize Sibel Gönül’den devraldı. Kadın kollarında şimdi gözler seçimlerden sonra yapılacak kongrede. Yeni başkan Lütfiye Selva Çam, MKYK’sını değiştirecek mi?" sorusu kulislerde dolaşıyor. Hal böyle olunca Kocaeli’de de gözler geçtiğimiz dönem AKP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanlığı yapan, MKYK Üyesi Oya Tunçel’e çevrildi. Tunçel’i Sibel Gönül listeye almıştı. Bakalım yeni başkan Çam, Tunçel’i yeniden listeye alacak mı?

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR