Fikri ışık ciddi insandır…

MAKALEYİ DİNLE

Fikri Işık, ciddi adamdır!

Kendisini “İl Başkanlığı” döneminden beri tanırım; yaptığımız TV programlarındaki “söz ustalığını” bilirim!

Işık, “Bilim ve Teknoloji Bakanı” olduğu ilk dönemde, 17-25 Aralık olayları ortaya çıkmış, o günün Başbakanı Erdoğan ile oğlu Bilal arasındaki konuşma bandının “montaj” olduğunu hemen hissetmişti! Nitekim, TÜBİTAK’ın “bilimsel çalışmasının” sonucu da aynı çıkmıştı!

Fikri Işık, şimdi Milli Savunma Bakanı.

Geçtiğimiz hafta, TBMM Milli Savunma Komisyonu’nda, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Personel Yasası’nda değişiklik tasarısı ele alınırken, muhalefet milletvekilleri; “çözüm sürecinde askerin elinin kolunun bağlandığını, Valilerin askeri operasyonlara izin vermediğini” savundular. Fikri Bey, bu sözlere çok kızdı!

Aslında, Tayyip Erdoğan, “özel” televizyon programında; “Valilere  bizzat ben emir verdim. Belki yola gelirler, silah bırakırlar diye düşündük” diye  açıklamıştı!

Fikri Bey, biraz alıngan adamdır! “Haklısınız, sayın Erdoğan da bunu açıkladı. PKK samimi davranmadı. Şehirlere bomba doldurdu, tuzaklar hazırladı, tüneller açtı” diyemedi! Üstelik, “karşı saldırıya” geçti! 

Fikri Bey, tarihi bir açıklama yaptı ve; “Biz, 2002’den önce, askerin, operasyon emrine rağmen “şehit veririm” endişesiyle, operasyon yapmadığını dönemi de biliriz” dedi!

Bu açıklama, “BÜYÜK ve KORKUNÇ” bir iddiadır.

Operasyon emri aldığı halde “şehit veririm” endişesiyle emri dinlemeyen subayların derhal yargı önüne çıkarılması gerekir.

“Siyasetçi” olmakla “Devlet Adamı” olmak arasında çok büyük fark vardır!..

Siyasetçi, “çıkarına ve insafına” uygun hareket eder!

Devlet Adamı ise, “Ülke çıkarı” adına hareket eder. “Sokak siyasetçisi” gibi  öyle, her aklına geleni söylemez! Kanıtlayamayacağı bir iddiada bulunmaz!

Biz, aksi kanıtlana kadar Fikri Işık’ın “Ciddi bir Devlet Adamı” olduğunu kabul ederiz.

Bu nedenle, Fikri Işık’a bir görev düşüyor;

2002 öncesi,aldığı emre rağmen “şehit veririm” korkusuyla görevini yapmayan yani açıkça bu ülkeye ihanet eden o komutanları açıklamalı ve üstlendiği Milli Savunma Bakanlığı görevinin sorumluluğunu yerine getirerek o hainleri Yargı önüne çıkarmalıdır!

2002 öncesi Türk Ordusu’nda görev ve sorumluluk üstlenen emekli komutanlara da bir sözüm var; Onurlu insan, kendisine yönelik bu kadar vahim iddia karşısında suskun kalmaz ve “İSPAT ET ARKADAŞ” diyerek dava açar!

Ben de, tıpkı Sinoplu Diyojen gibi, aklıma gelen her ortamda soracağım; “DEVLET ADAMI arıyorum! ONURLU ASKERLER arıyorum!” diye…  

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR