Okul sporları grup yarışması

MAKALEYİ DİNLE

İlimizde 01-03 Mart 2016 tarihlerinde düzenlenen Okul Sporları İl Birinciliğinde belirlenen sporcuların mücadele ettiği Sakarya Grup Maçları 31 Mart - 03 Nisan 2016 tarihlerinde oynandı. Başhakemliğini Sakarya ulusal hakemlerinden Gürkan Yakan’ın yaptığı organizasyonda Genç Kızlar, Yıldız Kızlar, Küçük Kızlar ve Genç Erkekler, Yıldız Erkekler,  Küçük Erkekler olmak üzere toplam altı kategoride 229 sporcu karşılaştı. Düşünme süresi olarak 60 dakika 30 saniye eklemeli temponun kullanıldığı maçlarda gözlemci olarak ilimiz ulusal hakemlerinden Ali Özer görev yaptı.

 

Bartın, Bilecik, Bolu, Bursa, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sinop, Tekirdağ ve Yalova’dan oynamaya hak kazanan sporcuların yarıştığı grup maçlarında kategorilere göre ilk üç dereceyi alan sporcular şöyle sıralandılar;

Genç Kızlar Kategorisi :

1. WCM Sinem Çağla Gündoğan – İstanbul

2. Gizem Kahya – İstanbul

3. Sude Döner – Tekirdağ

 

Yıldız Kızlar Kategorisi :

1. Sina Özgür – İstanbul

2. İrem Serdil Meylani – Yalova

3. Lara Başpınar – İstanbul

 

Küçük Kızlar Kategorisi :

1. WCM Esma Doğa Duran – Tekirdağ

2. Eylül Çelik – İstanbul

3. Işılay Yıldız – Kocaeli

 

Genç Erkekler Kategorisi :

1. Bora Özcan – İstanbul

2. CM Şiar Yaran – İstanbul

3. İsmail Tarık Baltacı – Yalova

 

Yıldız Erkekler Kategorisi :

1. Emirhan Tarlabaşı – İstanbul

2. Can Alp Cansun – Bursa

3. Kamer Kayra – Bursa

 

Küçük Erkekler Kategorisi :

1. CM Ahmet Utku Üzümcü – İstanbul

2. Alperen Sel – Kocaeli

3. Ayberk Gürses – İstanbul

 

İlimiz sporcuları da başarılı sonuçlar elde ettiler. Kızlarda ilk on, erkeklerde ise ilk yirmi derecenin finale kaldığı organizasyonda küçük erkeklerde Alperen Sel (2.), Can Baylav (6.), Bora Baykal (11.), küçük kızlarda Işılay Yıldız (3.), yıldız erkeklerde Berkcan Ergün (17.), yıldız kızlarda Ilgın Leycan İnce (4.), Simay Tokcan (5.), genç erkeklerde A. Kerim Uraz (12.), Ömer Benek (19.) Okul Sporları Türkiye Satranç Birinciliğine katılma hakkı elde ettiler.

 

04-08 Mayıs 2016 tarihlerinde oynanacak Türkiye Şampiyonasında ilimiz sporcularına başarılar diliyorum.         

Satranç dolu günler dileğiyle...

 

Kısa… Kısa…

>>> Türkiye Üniversiteler Arası Satranç Şampiyonası 25-30 Nisan 2016 tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek.

>>> Okul Sporları Türkiye Satranç Birinciliği 04-08 Mayıs 2016 tarihlerinde düzenlenecek.

>>> Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası 17-22 Mayıs 2016 tarihlerinde düzenlenecek.

>>> Türkiye Satranç Birinci Ligi 15-22 Temmuz 2016 tarihlerinde düzenlenecek.

>>> Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası Final Yarışması 15-22 Temmuz 2016 tarihlerinde düzenlenecek.

>>> Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası 17 - 28 Ağustos 2016 tarihlerinde Prag / Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenecek.

 

OYUN KÜTÜPHANESİ:

** 7. Uluslar arası 5 Nisan Madalya Günü Satranç Turnuvası

(04 - 10 Nisan 2016/Kahramanmaraş)

GM Adly, Ahmed (ELO 2601/EGY)

WFM Gokbulut, Yulia (ELO 1984/TUR)

 

1.Af3 Af6 2.g3 c5 3.Fg2 e6 4.0–0 Fe7 5.d3 Ac6 6.e4 d5 7.e5 Ad7 8.Ke1 Vc7 9.c4 d4 10.Ff4 h6 11.h4 g5 12.hxg5 hxg5 13.Axg5 Acxe5 14.Ve2 Fxg5 15.Fxg5 Ag6 16.Ad2 Adf8 17.Ff6 Kg8 18.Vh5 Fd7 19.Ae4 Fc6 20.Vxc5 Ad7 21.Vxd4 Fxe4 22.Fxe4 Axf6 23.Vxf6 Af8 24.d4 Ad7 25.Vh4 Vd8 26.Vxd8+ Sxd8 27.Fxb7 Kb8 28.Fc6 Kxb2 29.Kab1 Kxb1 30.Kxb1 1–0

 

** 7. Uluslar arası 5 Nisan Madalya Günü Satranç Turnuvası

(04 - 10 Nisan 2016/Kahramanmaraş)

Kılıç, Cihan (ELO 1921/TUR)

GM Sevdimaliyev, Urfan (ELO 2411/AZE)

 

1.d4 Af6 2.Af3 g6 3.c4 Fg7 4.Ac3 d5 5.Fg5 Ae4 6.Fd2 Axd2 7.Vxd2 dxc4 8.e3 0–0 9.Fxc4 a6 10.0–0 Fg4 11.Ae1 c5 12.d5 b5 13.Fb3 c4 14.Fd1 Fxd1 15.Kxd1 Ad7 16.Ac2 Ae5 17.a4 Ad3 18.axb5 axb5 19.Axb5 Kb8 20.Acd4 Vxd5 21.b3 Ae5 22.Ac3 Vc5 23.Ae4 Vc8 24.bxc4 Axc4 25.Ve2 Kb2 26.Vd3 Ae5 27.Vc3 Vb8 28.Kd2 Kb1 29.Kdd1 Kb2 30.Kd2 Kb1 31.Kdd1 Kb6 32.Kc1 Ag4 33.g3 Va8 34.Ad2 Kd8 35.A2b3 Vd5 36.Vc5 Vxc5 37.Kxc5 e5 38.Ac6 Kd3 39.Ac1 Kd7 40.Aa5 e4 41.Ac4 Kb1 42.Aa3 Kb2 43.Kc8+ Ff8 44.Ac4 Kc2 45.Ab3 Kd3 46.Ad4 Kcc3 47.h3 Af6 48.Kb1 Sg7 49.g4 h6 50.Kb7 Kc1+ 51.Sg2 Sg8 52.Kxf7 Sxf7 53.Ae5+ Sg7 54.Kxc1 Kd2 55.Kc7+ Sg8 56.Axg6 Ad5 57.Kd7 Axe3+ 58.Sg3 Ac2 59.Axf8 Axd4 60.Ah7 Ae2+ 61.Sh4 Kd3 62.Af6+ Sf8 63.Kxd3 exd3 64.Ae4 Sg7 65.g5 hxg5+ 66.Sxg5 Ad4 67.Sf4 Sg6 68.Se3 Ae6 69.f4 Sh5 70.Af2 d2 71.f5 Af8 72.Sf4 Ad7 73.Se4 Sg5 ½–½

 

** 7. Uluslar arası 5 Nisan Madalya Günü Satranç Turnuvası

(04 - 10 Nisan 2016/Kahramanmaraş)

FM Soysal, Serkan (ELO 2357)

Öztürk, Yavuz (ELO 1815)

 

1.d4 Af6 2.Af3 g6 3.Abd2 Fg7 4.e4 d6 5.Fd3 Abd7 6.0–0 e5 7.c3 0–0 8.Ke1 Ke8 9.a4 a5 10.d5 Ah5 11.Ff1 Adf6 12.Ac4 Af4 13.b4 b6 14.bxa5 bxa5 15.Kb1 Fd7 16.Fxf4 exf4 17.Vc2 Ag4 18.h3 Ae5 19.Acxe5 dxe5 20.Fb5 Ff8 21.Fxd7 Vxd7 22.Kb5 Fd6 23.Vb3 Ve7 24.Vc4 g5 25.g4 Sg7 26.Sf1 Kh8 27.Se2 h5 28.Kg1 hxg4 29.Kxg4 f6 30.Vc6 Sf7 31.h4 gxh4 32.Axh4 Ve8 33.Vxe8+ Khxe8 34.Af5 1–0

 

SATRANCIN BÜYÜSÜ:

Siyah oynar, bir hamlede mat eder. Nasıl ?

Cevap : 1. … Vf3# 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Aykut İlker Mete - Mesaj Gönder



Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR