Paşalılar, tepkilerini böyle dile getirdiler!

MAKALEYİ DİNLE

İlimizde İzmit Mehmet Ali Paşa Mahallesi’ni bilmeyen yoktur.

Paşa sakinleri özellikle toplumsal olaylar konusunda muhakkak düşüncelerini dile getirirler.

Özellikle duvar yazıları ülkede yaşanan gerçekleri çok net anlatır.

Paşalılar, mahallelerinde duvar yazıları ve açılan pankartlarla yaşanan terör olaylarına tepki gösterdiler.

Paşalı gençler ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek verdiler…

 

İSRAİL’E TEPKİ

Mehmet Ali Paşa’da yaşayanlar İsrail tarafından soykırıma tabi tutulan Filistin’e destek vererek, kent genelinde adından söz ettirdi.

Filistin’e destek veren gençler mahalle girişine “Destur Batı Şeria- Paşa” yazısı yazdılar.

Açtıkları pankartla da İsrail’e tepkilerini dile getirdiler.

 

ERDOĞAN’A DESTEK

Son günlerde yaşanan terör olayları sonrasında Mehmet Ali Paşa gençleri tarafından tepkilerini duvar yazıları ve açtıkları pankartlarla dile getirdiler. Paşalılar açtıkları pankartta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı unutmadılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek pankarttı paşanın meydanında asıldı.

 

PANKARTLARA YAZILANLAR

“Üşüdüysen HDP binası yakayım-Tonyukuk-Paşalılar), “Türkiyeliyiz, vatana can feda- Paşalılar-R.T.E), “vatan sana canım feda-C.C.), “varlığım, Türk varlığına armağan olsun-Paşalılar), “Dağları asker halletsin, sokakları biz…- Paşalılar”, “Kahrolsun İsrail, yanındayız Filistin”, “Destur Batı Şeria-Paşa”

 

Bugün 12 Eylül!

12 Eylül Darbesi veya 1980 İhtilali, Türk Silahlı Kuvvetlerinin 12 Eylül 1980 günü emir-komuta zinciri içinde gerçekleştirdiği askerî müdahale. 27 Mayıs 1960 darbesi ve 12 Mart 1971 muhtırasının ardından Türkiye Cumhuriyeti tarihinde silahlı kuvvetlerin yönetime üçüncü açık müdahalesidir. Bu müdahale ile Süleyman Demirel'in Başbakan'ı olduğu hükümet görevden alındı, Türkiye Büyük Millet Meclisi lağvedildi, 1970 sonrasında değiştirilen 1961 Anayasası uygulamadan kaldırıldı ve Türkiye siyasetinin yeniden tasarlandığı bir askerî dönem başladı. Bu dönem yaklaşık dokuz yıl sürdü. 12 Eylül 1980 ardından partiler lağvedildi, parti liderleri önce askerî üslerde gözetim altında tutuldu, ardından yargılandı. Darbeyi yapan Kenan Evren, öldü. Evren’in cenazesine kimse gitmedi. Artık ülkemizde askeri darbe de, sevil darbe de istemiyoruz…

 

Gölcüklü Tahsin Sevim’in isyanı!

Sevgili okurlar;

Dünkü köşemde CHP Kocaeli Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan’ın açıklamalarına yer vermiştim. Dün saat 11.30 civarında santral görevlimiz beni aradı. Tahsin Sevim adında bir kişinin görüşmek istediğini söyledi. Tamam bağla dedim… Tahsin Bey, Gölcük’ten arıyordu… Epeyce bana kızgındı. Yazılarımı sürekli takip ettiğini, CHP’li Gökhan Orhan’ın açıklamalarına köşemde yer verdiğim için eleştiride bulundu. Gökhan Orhan’ın açıklamalarının terörün ekmeğine yağ sürdüğünü söyledi. Tahsin Bey, “Gökhan Orhan’ın açıklamalarını tasvip etmiyorum. Terörün ekmeğine yağ sürmüş. Ak Parti’nin polisi, Tayyip’in ordusu gibi kelimeler hoş değil. Bu ülke hepimizin. Hepimiz teröre karşı çıkmalıyız. 1 Kasım’da sandığa gidip, demokratik hakkımızı kullanacağız. Çanakkale savaşında, Kurtuluş savaşında Türkü de, Kürt’ü de bu vatan için savaştı. Şimdi birileri bizi düşman etmeye çalışıyor. Buna izin vermemeliyiz. Bu ortamda siyasiler birbirlerini suçlayıcı açıklamalarda bulunacaklarında, sağduyulu açıklamalarda bulunsunlar. Gazeteciler de bu tür siyasilerin açıklamalarını yayınlamasınlar” dedi. Tahsin Sevim Bey’in düşünceleri böyle… Terörden zarar gören biri olarak, PKK’yı kınıyor, Türkiye’nin bir an önce huzur ortamına geri dönmesini canı gönülden istiyorum.

 

Kartepe Belediyesi’nde maaş protokolü imzalandı

Vakıfbank Kartepe Şubesi ile Kartepe Belediyesi arasındaki 3 yıllık sözleşme imzalandı. Başkan Üzülmez’in makamında gerçekleşen protokol imza töreninde Vakıfbank Kartepe Şube Müdürü Mehmet Erkan Alkan, promosyon paralarının bayram öncesi personelin hesaplarına aktarılacağını belirtti. Belediye’de 270 kişi çalışıyor. Kişi başı 1350 lira alacak.

 

Körfez’de yarın lokma dağıtılacak

Körfez Belediyesi ve Körfez Futbol Akademisi’nin işbirliği ile yarın saat. 12.00'de 95 Evler Akay Halı Saha Tesisi’nde şehitlerimiz için Kuran tilaveti okunacak, ardından lokma dağıtılacaktır.

 

Personele Türk Bayrağı

Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan personele Türk Bayrağı hediye edildi. Büyükşehir Hizmet Binası’nda bulunan tüm personeli tek tek dolaşan görevliler, çalışanlara Türk Bayrağı hediye etti. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin ana arterlerine, yürüyüş yollarına ve araç geçiş güzergahlarındaki köprülere ilk etapta 10 bin adet Türk Bayrağı asıldı.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR