Artvinli soruyor, neler oluyor?

MAKALEYİ DİNLE

Türkiye, 2015’te iki seçim birden yaşadı…

7 Haziran’da seçim yapıldı…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isteğiyle koalisyon kurulmadı…

7 Haziran seçimleri sonrasında her ne olduysa terör hortladı…

Toplu katliamlarda yüzlerce kişi öldü… 

Sonrasında ikinci kez seçimler 1 Kasım’da yapıldı…

Bu kez AKP, tek başına iktidar oldu…

Terör yine durmadı…

DYP Kocaeli eski Milletvekili Halil İbrahim Artvinli, son dönemlerde yaşanan gelişmeleri sosyal paylaşım sitesinden değerlendirdi.

Eski Milletvekili Artvinli “Neler Oluyor?” başlığı ile kaleme aldığı yazısında bu soruya cevap bulmaya çalıştı.

 

**

 

Artvinli düşüncelerini şu şekilde açıkladı;

“Güneydoğu kan gölü olayların ancak çok azı bize yansıyor.

Herkes birçok sebep sayabilir. 

Neden ve niçinleri devleti 10 ülkede temsil etmiş bir insan olarak şöyle sıralamam mümkündür.

 

**

 

Devlet düzeneği maalesef bozulmuştur.

Otorite tek elde toplanmış hiç bir yetkili sorumlu olduğu konuda birlikte çalıştığı yetkililerle iştişare edip karar alamaz durumdadır.

Devlet üst kademesi her an her konuda hakaret işitmemek için el pençe huzurda beklemekte ululemr ne derse onu yaparak sorumluluktan sıyrılmaya çalışmakta.

 

**

 

Türkiye tabi ki büyük devlettir…

Tabii ki güçlüdür, ancak bütün dinamikleri bir tek otoritenin emrine verip hiçbir yanlış ve hataya dahi itiraz edilmez bir vehamet yaşanmaktadır.

Millet olarak otoriteyi sever güçlü adamı severiz.

Ancak unutulmasın bu millet Kenan Evren’e yüzde 92 oy verdi.

Sevdiği için mi ?

Hayır güce oy verdi.

Büyük devlet bir adamla büyük olmaz!

Kurumlarıyla sistemiyle adaletiyle, hukukuyla, ekonomisiyle büyüktür. Adamın boyu ve dili uzun diye büyük devlet olunmaz.

Umarım devlet organlarına akli selim hakim olur sistem kendini sorgular parlamento görevinin bilincine varır.”

 

**

 

Artvinli’nin düşünceleri böyle…

Türkiye zor bir süreçten geçiyor…

Bir yandan Suriyeliler belası…

Bir yandan Doğu’daki çatışmalar…

Bir yandan Rusya ambargosu…

Bir yandan doğalgaz kesilecek mi, kesilmeyecek mi? endişesi…

2015 yılını sorunlu geçirdik, 2016 yılının sorunsuz geçeceği ile ilgili kimse garanti veremiyor…

 

 

KOÜ TV test yayınına başladı

KOÜ TV (Kocaeli Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Televizyonu) test yayınlarına başladı.

İnternet üzerinden 7 gün 24 saat gerçekleştirilecek yayınlarda, başta üniversitenin ana yerleşkesinde yapılacak önemli bilimsel aktivitelerin canlı yayınlanması olmak üzere, üniversitemiz farklı birimleri tarafından gerçekleştirilen kültür, sanat ve spor faaliyetlerinin ekrana yansıtılması planlanmakta. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı yüksek bant internet ve sunucu desteği ile yapılan test yayınları tv.kocaeli.edu.tr adresinden izlenilebilir.

 

 

 

MHP’li Arı, HDP’nin kapatılmasını istedi

MHP eski İl Başkanı Sedat Arı, son dönemde HDP’li yöneticiler tarafından yapılan açıklamalara tepki gösterdi. Eski İl Başkanı Arı, HDP’nin kapatılması gerektiğini belirtti. Yaşanan durum hakkında sosyal medya üzerinde değerlendirme yapan Arı, oldukça öfkeliydi. Arı’nın söylemini birlikte okuyalım; “Çözüm sürecini yaşatarak ülkeyi bölünme noktasına getiren siyasi irade yasalar önünde suç işlemiş olup mutlaka yargılanmalıdır. Bugün öz yönetim adı altında şuursuzca talep eden siyasi parti derhal kapatılarak yöneticileri yargılanmalıdır. Çözüm sürecini yaşatanların başkanlık sistemini istemesi ile öz yönetim talebinde bulunanlar aynı zihniyetin sahipleridir ”dedi. HDP’yi kapatsan ne olur, kapatmasan ne olur. Zira diğer yıllarda da partileri kapatıldı, ama yeni parti kurdular. Yani parti kapatmak çözüm değil. 

 

Kartepe’e ilgi büyük

Hüseyin Üzülmez’in belediye başkanı olmasından sonra Kartepe, yerel ve ulusal basında daha çok yer almaya başladı.  Ulusal basın temsilcilerinden Hürriyet, Sabah, Milliyet, Güneş, Star Gazeteleri başta olmak üzere önemli haber ajansları Başkan Üzülmez yönetimindeki Kartepe’yi okurlarıyla paylaşıyorlar.

 

Ellibeş’in bebek sevgisi

Gölcük’te yeni yapılan uygulamada yeni doğan bebeklerin envanteri yapılarak kayıt altına alınıyor. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş tarafından yürütülen çalışma neticesinde yeni bebekler evlerinde ziyaret edilerek “Hoş geldin Bebek" sloganıyla ailelerine bebek bakım seti hediye ediliyor. Bu ziyaret programı içinde Ersin-Banu Petek çiftini ziyaret eden Başkan Ellibeş, ikiz bebekleri Mehmet Emir ve Fatih Eymen Kalkan'ı kucağına alarak sevdi. Hediyelerini vermeyi de ihmal etmedi.

 

Engin Noyan programa katıldı

Darıca Belediyesi Adnan Menderes Kültür Merkezi 2015 yılının son programında yazar Engin Noyan’ı ağırladı. “İslam Kardeşliği” konulu söyleşide Noyan, İslam dininde sevgi, birlik ve kardeşliğin önemini anlattı. Müslüman aleminin boş bıraktığı alanı da maalesef zalimler doldurmakta ve dünyayı zalimlikleriyle idare etmektedirler.O yüzdendir ki müslümanlar olarak birbirimizi sevmeli, birbirimizin hakkına riayet etmeli ve birlik içinde hareket etmeliyiz” dedi. İslam dini kardeşlik dini diyoruz, ama Ortadoğu’da da savaş eksilmiyor. Vuran da Allahu Ekber diyor, ölen de Allahu Ekber diyor…

 

Soba’ya geçmiş olsun

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, geçtiğimiz günlerde menüsküs rahatsızlığı nedeniyle ameliyat olan AKP Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba’yı tedavisinin yapıldığı Gebze Fatih Devlet Hastanesinde ziyaret etti. Köşker, bir an önce iyileşerek ayağa kalkması dileğiyle Hasan Soba’ya acil şifalar diledi. Biz de Soba’ya geçmiş olsun diyoruz.

 

CHP’li Orhan’a tam destek

CHP’nin il gençlik kolları seçimi Pazar günü yapılacak. Gebze İlçe Örgütü Gençlik Kolları Başkanı Eseren Eşsiz, yapılacak seçimde başkan adayı Gökhan Orhan' ı destekleyeceklerini, Orhan'ın Gebzeli olmasından dolayı' da Gebze'nin adayına sahip çıkacaklarını söyledi. Eşsiz toplantı sonrası yönetimi ile bir fotoğraf çekerek sosyal paylaşım sitesi üzerinden de bu desteğini dile getirdi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR