Baykal, CHP’lileri terörist ilan etti!

MAKALEYİ DİNLE

CHP’liler şu sıra çok tepkililer.

Genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik şehit cenazelerinde takınılan tavır, taziye için gelen bir adama yapılacak işler değil. Fakat gel gör ki, bu işin mesuliyeti biraz da bizzat Kılıçdaroğlu’nda ve hatta partililerde…

CHP’ye gönül verenler hemen hemen her gün yaptıkları açıklamalarında partilerinin teröristlere destek veriyor gibi gösterilmesinden dolayı rahatsızlıklarını dile getiriyorlar.

Son olarak İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya bu yönde bir açıklama yapmıştı.

Küçükkaya, “Habur’da biz karşılamadık’, ‘Masaya biz oturmadık’ diyerek kendilerinin değil AK Parti’nin terörist olduğunu ima etmişti.

Fakat CHP’li dostlarımı uyarıyorum. CHP’liler, bu konuda AK Parti ya da MHP’ye değil, kendi içinize dönerek bizzat parti büyüklerinin kamuoyuna mal olabilecek açıklamalarına, sosyal medya üzerindeki paylaşımlarına dikkat etmeliler.

Mesela Deniz Baykal!

Vakıf olanların dışındaki CHP’lilerin nasıl şaşırdıklarını görür gibiyim. Büyük bir çoğunluk da, ‘Ne alakası var’ bile diyerek bana serzenişte bulunuyorlardır.

Deniz Bey, partinin eski genel başkanı. Detaylarını geçmek durumunda kaldığım küçük bir operasyonla alaşağı edildi. Yerine Kılıçdaroğlu geldi. Fakat Deniz Baykal, özellikle 7 Haziran seçimlerinin ardından yaşanan süreçte takındığı tavırları ile çok dikkat çekmişti.

Cumhurbaşkanı ile görüşmesi ve en nihayetinde ise CHP’lileri yerin dibine sokan twit’leri…

Hemen iki tanesini size aktarıyorum:

“CHP, ATATÜRK’ÇÜYÜM, KEMALİST’İM, ULUSALCIYIM, LAİK’İM DERKEN PKK’LI OLDU ÇIKTI!”

“BİRİLERİ SAYESİNDE TÜRKİYE’DE ‘SOL’U TEMSİL EDEN BİR PARTİ KALMADI. “KEMALİST” GEÇİNENLER, “TERÖRİST” AŞIĞI OLUP ÇIKTILAR!”

Tabi insanlar hakkında sahte isimlerle açılan hesaplar var. Muhtemelen Baykal için de bu durum söz konusudur.

Fakat resmi sayfam diye bir ibare kullanarak yönlendirilmiş olan twetter hesabında bu ifadeler kullanılıyor ve hesap sürekli güncelleniyor. Son olarak da torunu Deniz Baykal’ın mezuniyet haberini de görünce ister istemez bu durumu kabulleniyorsunuz.

Yani Deniz Baykal, CHP’liler için “PKK’lı oldular” demiş.

Şimdi dışarıdan gelen eleştirilere, kurşun atmalara, Kılıçdaroğlu’nun yüzüne yumurtayı patlatmaya tepki gösteren CHP’liler, Baykal için ne diyecek?

“Bizi terörist göstermeye çalışıyorlar” diyen Küçükkaya ya da diğer partililer, bir dönem genel başkanlık yapmış olan Baykal aleyhine hangi ‘terörist’ yakıştırmasını yapacak?

Mecliste dokunulmazlıklarla ilgili yapılan oylamada maddenin geçmesinde de CHP içindeki Baykal ve bazı ulusalcılar etkili olmuştu. Bu açık bir şekilde ortadaydı. Yani CHP’lilerin, PKK’nın sözcüsü HDP’lileri kurtarma girişimine Ulusalcılar engel olmuştu.

Bence artık siyaseten meseleye çok farklı bakmak lazım.

CHP’li dostlarım, Kılıçdaroğlu’na partili olmayanların gösterdiği tepkiyi bir köşeye bırakmalılar. Partiyi PKK’lı ve terörist ilan eden kişi ile kendi iç muhasebelerini yapmalılar…

Kabul ediyorum, çok zor bir durum…

Zira CHP’liler Baykal’a aynı şekilde karşılık verse de, söylediklerini haklı bulsa da sıkıntılı bir durumdalar.

Bu “terörist parti” yakıştırması CHP’nin daha çok başını ağrıtır.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Noter - Doğru söze ne denir? İçini dışını en iyi o biliyor.Tam 12 den vurmuş.Biz yıllardır biliyoruz zaten,görmek istemeyenler selam olsun:::

Yanıtla . 0Beğen 15 Haziran 17:50
01

izmit - Bu haberle akp nin ve hükümetin yapmak istediği ve hatta yaptığı algı yönetimini güzel yönetmişsiniz. Habura ve karşılama organizasyonlarına niye kimse cevap vermiyor. Neden büyük puntalarla haber yapıp sormuyorsunuz.

Yanıtla . 0Beğen 15 Haziran 17:50
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR