AKP’de birileri Erdoğan’a ‘yeter reis, yetmedi mi’ diyebilecek mi?

MAKALEYİ DİNLE

Türkiye’de her gün şehit haberleri geliyor…

Yollar kesiliyor…

Mayınlar patlıyor…

Dolar ve avro aldı başını gidiyor…

Maalesef ülke 1990’lı yıllara geri döndü…

***

Ülkenin bu duruma gelmesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hedef gösteriliyor…

Herkes biliyor ki; Erdoğan koalisyon hükümetini kurdurmadı…

Seçimlerden hemen sonra koalisyon hükümetlerini eleştirerek AKP’ye mesaj vermişti.

Bu mesajı alan AKP’liler de koalisyon hükümetini kurdurmadı…

45 gün, seçim tiyatrosu oynadı…

***

DYP eski Kocaeli Milletvekili İbrahim Artvinli, terör olaylarından dolayı AKP’yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi.

Sosyal paylaşım sitesinden kamuoyuna açıklama yapan Artvinli, düşüncelerini şu şekilde dile getirdi;

***

Bu terör bizim dönemde olduğunda Meclisi değil tatile çıkarmak, açık tutmak için her şey yapılırdı.

Şimdi Meclis tatilde…

 Hükümet revirde…

Gözler Saray’da bir rahatsızda.

Bu parti işi değil, milletin acısıyla hamaset yapmak, acıya ne mutlu demek hangi vicdan sahibinin hezeyanı olabilir.

***

Sistemi değiştirmek yerine danışmanlarını değiştirse, ona artık susması gerektiğini söyleyebilecek parti yöneticisi milletvekili, bakan olsa; deseler ki reis, maddi manevi olarak her şeyi bu millet sana vermedi mi?

Yetmedi…

Ailen, çocukların, damadın, yedi ceddin zengin olmadı mı?

Ne istersin reis?

***

Raconun bugüne kadar işledi, ama şehit kanı racon tanımaz reis…

Boğulursun, o kanda reis diyebilen olur mu etrafında?

Yoksa ben diyorum, biz diyelim korkmayalım.

Evlatları için yürekleri dağlanan ana babalar için diyelim.”

***

Artvinli’nin açıklaması böyle…

Artvinli, artık AKP’de birilerinin Erdoğan’a dur demesini istiyor…

Bu biraz zor gözüküyor…

Bu ülkede biraz sesini yükseltenin hemen vergi borçları inceleniyor, hemen işyerlerine, fabrikasına müfettiş gönderiliyor…

Maalesef korku imparatorluğu oluşturulmuş…

Şimdi gündemde erken seçim var…

Bu terör ortamında yapılacak seçim ne kadar isabetli olur, bu tartışılır…

Bakalım bu çıkmazdan, nasıl bir çıkış yolu bulunacak?

 

Ülkücü Çakır, AKP’ye kükredi

Ülkü Ocakları eski Başkanı Selim Çakır AKP’ye sert sözlerle yüklendi. AKP-MHP arasında yapılan koalisyon görüşmelerinde sonuç çıkmaması üzerine MHP’ye yapılan eleştirilere Çakır sert cevap verdi.  İşte Selim Çakır’ın paylaşımı; AKP’li Zımbo..  Koalisyon olalım demiyorsun karşılıksız destek ver diyorsun ve bahane olarak PKK’yı sunuyorsun. Onlarla Oslo’da masaya otururken kandil İmralı arasında postacılık yaparken, Habur’da davulla karşılarken, PKK’lı itlere ayıp olmasın diye bayrağı indirirken, Öcalan’a sayın şehide kelle derken dağdan inen PKK’lının düğününe burma bilezik takarken Barzani’ye Türkiye seninle gurur duyuyor diye slogan atarken, . .. zorunuza gitmedi de. . MHP’nin tavrı sizin zorunuza gidiyor. . HDP-AKP-CHP kurun çalın oynayın. Sokakta eşinin yanında kafasına sıkılan subayın, 20 yaşındaki gencecik çocukların vebalini ödemeden bize vebal yüklemeye kimsenin hakkı yok… Haddi de değil.” Çakır’ın düşünceleri böyle. Olaylara kendi penceresinden bakıyor. Maalesef bütün partiler kendi penceresinden bakıyor. Durum böyle olunca da, ülke bu duruma geldi.

 

Kocaeli’de 20 bin kişi 80 yaşın üstünde

TÜİK Kocaeli Bölge Müdürlüğü, 2014 yılında ilimizdeki nüfusun yaş oranlarını açıkladı. 1 milyon 722 bin nüfuslu Kocaeli’de 108 bin 896 kişi 65 yaş, 20 bin 595 kişi de 80 yaşın üstünde.  77 milyon nüfuslu Türkiye’de ise 6 milyon 192 kişi 65 yaş, 1 milyon 315 bin kişi de 90 yaş üstünde.

 

AKP’li Yenice’den ve MHP’ye eleştiri

İzmit Belediyesi eski Başkanı Halil Vehbi Yenice, sosyal paylaşım sitesi üzerinden CHP ve MHP’ye yüklendi. Yenice paylaşımında CHP ve MHP’nin birlikte HDP’yi meclise soktuğunu belirtti.  İşte Yenice’nin paylaşımı;

“CHP ve MHP seçim öncesi her türlü desteği vererek HDP’yi meclise soktular, şimdide seçim kararı almaya destek vermeyerek seçim şartlı koalisyona evet demeyerek, HDP’nin seçim hükümetine bakan vermesini sağlıyorlar. Tarih ve Türk milleti bunu unutmayacaktır. MHP ve CHP’ye göre AK Parti’nin kuracağı azınlık hükümeti veya seçime giden koalisyon hükümetinden HDP’nin bakan vereceği seçim hükümetinden daha tehlikeli oluyor. MHP ve CHP bunu demek istiyor herhalde” Yenice’nin görüşleri böyle. Yenice, çözüm sürecinde nasıl bataklığa girdiklerinden de bahsetseydi iyi olurdu.

 

Altınkaya nabız yokluyormuş!

30 Mart 2014’teki seçimlerinde CHP’den Kartepe Belediye Başkan adayı gösterilen Yaşar Sönmez, 7 Haziran seçimleri öncesinde AKP’ye geçmişti. Sonrasında uyuşturucu kaçakçılığından gözaltına alınmıştı. Kartepe’ de bugünlerde belediye meclis üyesi olan Selahattin Altınkaya’ nın güçlü bir aday olarak önümüzdeki yerel seçimlerde sahneye çıkabileceği konuşuluyor. Selahattin Altınkaya, uzun yıllar Kösektöy’de belediye başkanlığı yapmış tecrübeli bir isim. Aday gösterilmesi halinde Kartepe’ de hesaplar yeniden başlar. Önümüzdeki yerel seçimler Kartepe’ de farklı bir atmosferde geçecek gibi. Selahattin Altınkaya iddialı olmadığı hiç bir seçime girmez. Adaysa bilin ki hedefe kilitlenmiş demektir.

 

Acar’a önemli görev

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Sosyal Hizmet Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hakan Acar, Avrupa Sosyal Hizmet Okulları Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçildi. İtalya Milano Bicocca Üniversitesi'nde 30 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurul'da Birliğin Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen hocamızı ve yeni yönetim kurulunu kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR