Yaman, kimse omuzlarımıza binemez diyor?

MAKALEYİ DİNLE

Dilovası Ağrılılar Dernek Başkanı Ömer Yıldırım’ın hemşerilerinden isteklerine dünkü yazımda yer vermiştim…
Bugünkü yazımda aynı toplantıda konuşan Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’ın konuşmalarına yer veriyorum.
Bakınız Yaman, hemşerilerine ne diyor;
"Anadolu'nun yer yöresinden göç ederek gelen insanların yer aldığı Dilovası'nda küçük bir Türkiye oluşmuştur. Bizler daha güzel yaşamak için buraya geldik. Türkiye'de yaklaşık 2 milyon hemşerimiz var.
Ülkemizin her coğrafyasında hemşerilerimize rastlamak mümkündür.
Göçlerle bir yerlere yerleşen hemşerilerimizin kültür ve geleneklerini birlik ve beraberliklerini bir arada tutabilecek dayanışmayı sağlayacak yaşadıkları kente uyumlarını sağlayabilecek ortak noktalar derneklerimizdir.
Derneklerimize sahip çıkalım.
Bölgemizde de hemşerilerimizin nüfusu her geçen gün artmaktadır.
İnşallah yakın bir zamanda bu hemşeri derneklerimiz bir araya gelerek federasyon çatısı altında daha güçlü bir birliktelik içersine girerler.
**
Yaşadığımız ülkede ve şehirde yaklaşık olarak 2,5 milyon hemşerimiz var.
Demokrasinin güzelliği temsilde adalettir.
Dernek başkanımızın dediği gibi içimizden daha çok parlamenter, daha çok belediye başkanı ve daha çok idareciler çıkar, çıkmalılarda.
Serhat şehri Ağrı’nın insanları güzel insanlardır. Bizim hemşerilerimizin yapamayacağı iş yoktur.
Yeter ki birbirimize kanat gerelim.
Birbirimize destek olalım.
Başkasına yaptığımız gibi hemşerilerimizin de bizim omuzlarımıza basıp yükselmesine destek olalım.
**
Bu şehir % 40’ı Ağrılı olan bir şehir ve küçük bir Türkiye’dir.
Kocaeli’nin suç oranı en düşük ilçesidir.
Milli Birik ve beraberlik politikası yada demokratik açılım her neyse modeli olan bir ilçe Dilovası’dır.
Dilovası’n da yaşamak ayrıcalıktır.
Biz bu şehrin çocukları olarak halkımıza hizmetkarlık yapıyoruz.
Allah’a hamdolsun göreve geldiğimiz günden bu güne 2,5 yılda çok büyük hizmetler yaptık.
Dilovası’nın kuruluşundan bugüne yapılan hizmetlerden daha çok hizmet yaptık. Kocaeli’nin değişim ve dönüşümün en çok yaşandığı ilçedir.
Bu şehrin çocukları artık çamura basmadan okullarına gidebiliyor. Bu bizim için çok büyük bir mutluluktur. Bu şehre bu şehrin insanlarına hizmetkarlık etmek kadar büyük bir mutluluktur.
**
Bu şehre hizmetkarlık yapan bizler gibi diğer şehirlerde de bizim hemşerilerimiz hizmetkarlık yapmalıdırlar. Bu ülkede başta parlamentoda olmak üzere hemşerilerimizin yerel yönetimlerde de söz hakkı olması gerekir. Bunun yolu tutup kaldırmaktan, yürü önüme geç demekten geçer, kısacası değerlerimize sahip çıkmaktan geçer” dedi.
Dün, dernek başkanı Ömer Yıldırım, bugün belediye başkanı Cemil Yaman’ın açıklamalarına yer verdim.
İlimizde 150 bin Ağrılı olduğundan söz ediliyor.
Anlaşılan Ağrılılar, önümüzdeki yıllarda Kocaeli’de söz sahibi olmak için büyük çaba harcayacak…Hüseyin Ayaz neden çok sabırlı?
Başiskele Havuzlubahçe Mahallesi Güzelleştirme ve Koruma Derneği Başkanı Muharrem Baştürk ve yönetim kurulu üyeleri İlyas Çavuşoğlu ile Ali Abiş önceki gün Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ı makamında ziyaret etti. Belediyenin mahallelerine yaptıkları hizmetler adına teşekkür eden dernek yönetimi, Başkan Ayaz’a özel el yapımı bir tespih hediye etti.
Konuklarını kapıda karşılayan Başkan Hüseyin Ayaz, belediyenin yaptığı hizmetler noktasında bilgiler aktardı.
Her mahallenin önemli olduğunu vurgu yapan Başkan Ayaz, “Ekiplerimiz ilçemizin her noktasında çalışıyor. Yapılan işlerden vatandaşımızın mutlu olması bizleri de mutlu ediyor” diye konuştu.
Başkan Ayaz’ın tespih koleksiyonu olduğunu iyi bilen dernek yönetimi ise ziyaretin sonunda kaplan gözü adıyla bilinen şık bir tespih hediye etti.
Ayaz, bu tespihle koleksiyonunu zenginleştirdi…
Sanırım Başkan Ayaz’ın çok sabırlı olmasının altında bu tespihler yatıyor…


Ahmet Yavuz’a moral ziyareti
İzmit Tarım İlçe Müdürü Ahmet Yavuz, bir süre önce rahatsızlanarak hastanede tedavi görmüştü.
Tedavi sürecini çabuk atlatarak hızla iyileşen Yavuz, tekrar göreve başladı.
Ahmet Yavuz’u dostları bu süreçte yalnız bırakmayarak sürekli moral verdi.
İzmit Belediyesi adına Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Acar, Zabıta Müdürü Muhammed Ergin ve Ruhsat Denetim Müdürü Erdoğan Alkan, Tarım İlçe Müdürü Yavuz’u makamında ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler.
Ziyarette Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı ile 2.Başkan Burhan Saroğlu da yer aldı.
Ahmet Yavuz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Sağlığımın düzelmesiyle yeniden göreve dönmek ve sizler gibi dostlarımın ilgisiyle karşılaşmak bana büyük moral verdi. Hepinize teşekkür ederim” dedi.
Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Acar da, Yavuz’u hayli zinde ve sağlıklı bulduklarını söyleyerek; “Değerli müdürümüz, ilçemiz adına bundan sonraki süreçte de yine başarılı çalışmalar yapacaktır. Kendisine sağlıklı bir yaşam diliyorum” dedi.
Ziyarette geçmiş yıllarda olduğu gibi, 2012 yılı içerisinde yapılacak kolektif çalışmalar hakkında da karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Biz de Ahmet Yavuz’a geçmiş olsun diyoruz.


Bulgarlar ülkelerine yatırım istedi
Bulgaristan Razgrad İli Zavet ilçesi Belediye Başkanı Ahter Veliev, Bulgaristan Hak ve Özgürlük Hareketi (HÖH) milletvekili ve Türklerin çoğunlukta olduğu ilçelerin belediye başkanları Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ı ziyaret etti.
Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen ziyarette iki ülke arasında yapılabilecek ticari ilişkiler görüşüldü. Hak ve Özgürlük Hareketi Milletvekili Hrsito Biserov, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın öncülüğünde Karamürselli işadamlarının Bulgaristan’da yatırım yapmalarını istedi.
Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ise ziyaret için teşekkür ederek “Zavet ilçesinde ve Bulgaristan ile ticari neler yapabiliriz, bunları belirleyip bir adım atabiliriz” dedi.
Bulgaristan’ın turizm açısından gelişebileceğini açıklayan Başkan Yıldırım, Türkiye’de çok fazla turizm şirketi olduğunu, bu şirketlerle görüşerek geziler düzenlemelerini önerdi. Ziyaretin sonunda Zavet Belediye Başkanı Ahter Veliev Başkan Yıldırım'a hediye verdi


AK Kadınlardan “Giymiyorsan Giydir”
AKP İl Kadın Kolları, Sosyal Sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. AK Kadınlar, başkanları Oya Tuncel öncülüğünde 100 koli ayakkabı ve giyim eşyası toplayarak, Çayırova Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz eşya dağıtmak için açmış olduğu “Giymiyorsan Giydir Mağazası”na teslim etti.
AKP Kadın Kollarına bu duyarlılıklarından ve verdikleri destekten dolayı teşekkürlerini sunan Mağaza Müdürü Talha Dülgerbaki açıldıklarından bu yana 2000 aileyi giydirdiklerini ifade etti ve “Hedefimiz civar ilçelerden gelen taleplere de cevap vermek ve Kocaeli’deki ihtiyaç sahibi ailelere giyim eşyası konusunda yardımcı olmak” dedi.
Bu tarz projelerle her zaman desteklerini esirgemeyeceklerini belirten Başkan Oya Tuncel de, “Biz AK Parti Kadın Kolları olarak her anlamda ihtiyaç sahibi olan ailelere karşı sorumluluklarımızın bilincinde olarak katkılarımızı yapıyoruz, sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. Dülgerbaki, katkılarından dolayı Başkan Tuncel’e bir plaket takdim etti.


Körfez’de kar nöbeti
Uzun bir aradan sonra ilimize kar yağdı.
Belediyeler seferberlik ilan etti.
Seferberlik ilan belediyelerden biri de Körfez Belediyesi…
Bilindiği gibi Körfez’in İlimtepe Mahalesi, ilçenin kuzeyinde…
Epeyce de yüksek…
Kar yağışlarında ulaşım güçlükle sağlanıyor.
Körfez Belediyesi ekipleri önceki gün yağan kar yağışında başarılı bir sınav verdi.
Körfez’de kar yağışının en çok etkilendiği mahalle olan İlimtepe Mahallesi ve Körfez ile olan bağlantı yolunun sürekli açık olmasını sağlayan ekipler, ilçenin ana arterlerinde tuzlama çalışması yaparak, olası buzlanmanın önüne geçtiler. Olumsuz hava şartlarında iki CSB, iki greyder, iki traktör ve iki tuzlama aracıyla Körfez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yirmi kişilik ekiple 24 saat hizmet verdi…
Körfez Belediyesi yetkilileri meteorolojinin uyarılarını dikkate aldıklarını, vatandaşın mağdur olmaması için yirmi dört saat çalışma yaptıklarını belirterek olası buzlanmaya ve kar yağışına karşı ekiplerin her an hazır tutulduğunu ve göreve hazır olduğunu söylediler. Biz de bu başarılı çalışmalarından dolayı Körfez Belediyesi ekiplerini kutluyoruz..


SP’li Çepil’den konferansa davet
Saadet Partisi Kartepe İlçe Başkanı Cevdet Çepil, zaman zaman ilginç açıklamalarıyla gündem yaratıyor.
Çepil, önceki gün yaptığı açıklamada bugün Saat 13:00’de Köseköy Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde yapacakları konferansa herkesi davet etti.
Çepil, “Rahmetli liderimiz muhterem Hocamız Necmettin Erbakan’ın oğlu Dr. Fatih Erbakan’ın konuşmacı olarak katılacağı “Yeniden Büyük Türkiye” adlı konferansa tüm Kartepe ve Kocaelili halkımızla birlikte olmayı ümit ediyoruz. Sayın Dr. Fatih Erbakan tarafından Türkiye genelinde verilen konferanslarda görmüş olduğu büyük coşku ve heyecanın aynısını inşallah Kartepe’de gösterecektir. Türkiye ve Dünya siyasi - ekonomik gündemi çerçevesinde, küresel ekonomik krize ve Arap baharına Milli Görüş penceresinden Erbakan’ca bir bakışın sergileneceği bu konferansa tüm Kartepe ve Kocaelili halkımızı bekliyoruz” açıklamasında bulundu.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Boğazlı Kırlangıçlar uçmaya başladıkları andan itibaren hızları 3 saniye içinde 128 km/h’e ulaşıyor.


KONUŞAN FOTOĞRAF:Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Yusuf Saka:
“Bana bak AKP hükümeti, artık çizmeyi açmaya başladınız; Bir taraftar emekli Genel Kurmay Başkanını tutukluyorsunuz, diğer taraftan teröristleri destekleyen insanların meclis kürsüsünden hezeyanlarına seyirci kalıyorsunuz. Ülkede yaşayan insanları aptal yerine koymayın”

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR