Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan geleceği dinamitliyor

MAKALEYİ DİNLE

Karabağ'ı biz aldık Ağrıyı size bıraktık…
Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Türkiye’nin doğusunda bulunan ve Ermeniler tarafından “Batı Ermenistan toprakları” olarak adlandırılan Ağrı Dağı bölgesinin geri alınmasını yeni nesillere görev gösterdi.
Ermenistan'da düzenlenen Ermeni dili ve edebiyatı yarışmasında öğrencilerden birinin, “Batı topraklarımızı Ağrı Dağı’yla birlikte geri alabilecek miyiz?” sorusuna yanıt verirken “Bu sizin yeni neslinize bağlı. Mesela benim nesil üzerine düşen görevi başarıyla yerine getirdi.90’lı yıllarda vatanımızın parçası Artsah'ı (Karabağ Bölgesini) düşmanın elinden kurtardık. Her nesilin bir görevi vardır. Siz de ileride bizim gibi görevinizi yerine getirip getirmeyeceğiniz birlik ve beraberliğinize bağlıdır. Biz Ermeni ulusu her zaman Anka kuşu gibi küllerden dirilmeyi başarmışızdır. Ama şunu da söylemem gerek. Günümüz dünyasında ülkelerin itibarı yüzölçümüyle ölçülmüyor. Ermenistan modern, güvenli ve ekonomide başarılı ülke olursa itibarı da o denli yüksek olacaktır” şeklinde konuştu.
Biz de diyoruz ki, aklı başında bir devlet ve devlet adamının bu tür açıklamalarda bulunması mümkün değildir. Bu açıklamalar akıl ve mantık dışıdır.
Rusya’nın desteği ile işgal ettikleri topraklarda yaptıkları katliamlar soykırım derecesindedir. Azerbaycan’ın Hocalı Kasabasında 25 Şubatı 26 Şubat'a bağlayan gecede genç, yaşlı, çocuk, kadın demeden 613 insanı katleden eli kanlı katiller sürüsüsünüz. Bu katliamlar yüzünden 1 milyonu aşkın Azeri Türkü kaçkıncı olup bir gün mutlaka doğdukları yere dönecekleri umuduyla yaşamaktalar.
İngiltere-Fransa ve Rusya gibi ülkeler Ermenistan’ı kullanmış, bu kullanmaya karşılık bazı tavizlerde vermişlerdir. Azerbaycan’la Türkiye arasında belli maksatlar için kurulmuş yapay bir devlettir. Bugünkü Ermenistan’da nüfus yoğunluğu Azerbaycan lehine idi...
Zorla Rusya’nın desteği ile de burada yaşayan Azeri Türklerini başka yerlere sürmüşlerdir. Buna en iyi örnek Zengezur Bölgesi ve İravan Hanlığıdır. Tarihin hiçbir döneminde ne kendileri huzur bulmuş, ne de Türk dünyasına bitmez tükenmez nefretle hiçbir zaman huzur vermemişlerdir. Bütün dünya Azerbaycan’ın haklılığını kabul etmekle birlikte Azerbaycan’ın topraklarını geri verilmesi için gerekli adımı atmamaktalar. Ermenistan Devleti ve başındaki yöneticiler şunu iyi bilsinler ki bu topraklar mutlaka geri alınacaktır. Şımarık Ermenistan yöneticileri bunu göremeyecek kadar kör, duyamayacak kadar da sağırdırlar.
İkinci bir hayalleri olan Batı Ermenistan’ı diye Türkiye’den başta Ağrı olmak üzere birkaç vilayeti de almanın hayali peşindeler. Bu durum haddini bilememenin ta kendisidir. Aklı başında olan sağduyu sahibi Ermeni vatandaşları Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olmanın hesabını, kitabını iyi yapmalıdırlar.
Ermeniler tarihin her döneminde kendine ekmek verenleri, himaye edenleri arkadan vurmuşlardır. Osmanlı İmparatorluğu döneminde devletin üst kademesinde mevki makam sahibi olmuşlardır. Sadık vatandaş pozisyonunda iken, başkalarının kızıştırması ile ihanet eden vatandaş durumuna girmişlerdir.
Asala Terör Örgütü kanalı ile değişik ülkelerde 40’ın üzerinde Türk diplomat ve hariciye çalışanını katletmenizi de unutmadık. Bütün bunlara rağmen bugün İstanbul'da 70 binin üzerinde kaçak Ermeni vatandaşı çalışarak Türkiye’nin ekmeğini yemekteler. Sizin Atalarınız ve sizler yediğiniz ekmeği bile çiğneyen bir ziyneyete sahipsiniz. Dünü, bugünü daha önemlisi yarınları düşünerek hareket etmeniz, sizlerin öncelikli yol haritası olması gerekir.
Her toplum geçmişten ders almasını bilir, ama ne yazık ki siz hiçbir şeyden ders almıyorsunuz.
Serj Sarkisyan gibi liderler toplumuna acı ve gözyaşı vererek tarihin çöplüğünde çürümüşlerdir.
Serj Sarkisyan'ı bu duygu ve düşüncesinden dolayı şiddetle ve nefretle kınadığımızı kamuoyuna duyurmayı görev biliyoruz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR