AKP kongresinde bir tek Emin Çölaşan eksikmiş!

MAKALEYİ DİNLE

AKP’nin il kongresi cumartesi günü İsmetpaşa Stadı’nda yapıldı. Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan Pazar günkü yazısında kongreyle ilgili bir yazı yazdı; Çölaşan’ın yazısı şöyleydi;
TAYYİP dün İzmit İsmet Paşa Stadı’nda partisinin il kongresini yaptı. Kendisinden aferin almak için hazırlıklar haftalar önce başladı, stadın çevresi temizlendi, çiçekler dikildi, yollar asfaltlandı.
Bindirilmiş kıtalar ayarlandı, kalabalıklar ücretsiz araçlarla stada getirildi, ücretsiz kumanyalar dağıtıldı.
(Burada bir parantez açıyor ve soruyorum: Tayyip yeni bir alışkanlık edindi ve partisinin il kongrelerini devletin stadyumlarında, kapalı spor salonlarında yapıyor.
Bunlar devletin mülkü olan yerlerdir ve hiç kimseye parasız verilmez.
AKP adına bu stadyum ve salonlara kira ödeniyor mu?
Bu sorulara yanıt gelip gelmeyeceğini merak ediyorum ve parantezi kapıyorum!)
Bu arada cep telefonuma cuma günü öğleden sonra “AK Körfez” imzalı bir mesaj geldi:
“14 Temmuz 2012 günü İzmit İsmet Paşa Stadı’nda
Başbakanımızın da katılacağı il kongremize katılmanız bizi onurlandıracaktır.
Mahalle muhtarlıklarından saat 15’te araçlar kalkacaktır.”
Mesaj aynen böyle…
O bindirilmiş şakşakçı kıtaların nasıl toplandığını görüyor musunuz! Sadece İzmit’te değil, her yerde parayı bastırıp aynı şeyi yapıyorlar.
İl kongresini onurlandırmam (!) ne yazık ki mümkün olmadı, ancak kendilerine eski usul telgraf çektim!
“Çok isterdim ama geç kalıp muhtarlık önünden kalkan araçları kaçırdığım için aranızda olamadım stop.
Fevkalade üzgünüm stop.
Size başarılar diler, Tayyip’in gözlerinden öperim stop.
Çelenk gönderiyorum, kendisine veriniz stop.”
Kazım Dinç, AKP’nin
Kandıra adayı mı olacak?

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, oğlu Harun’un düğününü Lastik-İş Sendikası Sosyal Tesisleri’nde yapmıştı. Başbakan Erdoğan’ın da katıldığı düğün epeyce kalabalıktı. Düğüne katılan Sağlık eski Bakanı Kazım Dinç, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoglu ve AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ile birlikte salonun girişinde Başbakan Erdoğan ile tokalaştı… Bu tokalaşma ileride Kazım Dinç’e, AKP’den Kandıra Belediye Başkan adaylığı olarak döner mi, bunu zaman gösterecek. Kazım Dinç’in Kandıra Belediye Başkanlığını çok istediği biliniyor, belki de Başbakan ile yaptığı sihirli tokalaşma sonunda 2014’te muradına erer…
Zıpkınla avlanma arttı


Gölcüklü İlhan Akbulut, dün bir haber gönderdi. Balık çeşitlerinin arttığını, zıpkınla balık avlamanın arttığını dile getirdi. Akbulut’un haberi şöyleydi;
Kocaeli Körfezinde balık çeşitleri arttı.Değirmendereli amatör balıkçı Savaş Dursun da Körfezin bereketinden yararlananlardan. Daha önce olta balıkçılığı yapan, zamanla suyun altını keşfedip zıpkınla dalarak çeşitli balıklardan vuran Savaş Dursun, yeni türleri gördükçe de mutluluğunu dile getiriyor. "Eskiden, genelde mevsimine göre istavrit, mezgit, mırmır gibi balıkları yakalayabilirdik. Şimdi çeşitli türleri görmek mümkün. Ben nefesli serbest dalışla, genelde kefal, kikla gibi balık vurabiliyordum. Son zamanlarda mırmır, karagöz, hani, gelincik, eşkina ve levrek gibi çeşitleri de zıpkınla vurmaya başladık. Denizin temizlenmiş olması çeşidin artmasını sağladı. Bizim gibi amatör balıkçılarda bu bereketten yararlanıyor" dedi. Son zamanlarda köpek balıklarının da arttığını ve zaman zaman oltayla ve zıpkınla yakalandığını söyleyen yirmi sekiz yaşındaki balıkçı, bunu Körfezde balığın bollanmasına bağlıyor.

Real’de Ramazan paketi!
Real Hipermarketleri, hazırladığı özel Ramazan Erzak Paketleri ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Ramazan Erzak Paketlerinin içerisine fiyatı kadar indirim kuponu yerleştirdi.
Real Hipermarketleri, artan fiyatlara ve enflasyona rağmen hem geçen senenin altında kaldı hem de erzak paketlerinin içeriğini zenginleştirdi. Bu sene 17,90 TL, 29,90 TL, 39,90 TL, 47,90 TL, 80 TL olarak 5 farklı fiyat seçeneği hazırlayan Real Hipermarketleri’nde satışlar 5 Temmuz 2012 tarihinde başladı.
Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Real Hipermarketleri’nde satışa sunduğu Ramazan Erzak Paketi içerisine 5 Temmuz-30 Eylül 2012 tarihleri arasında kullanılabilecek ve birçok gıda ürününde geçerli 20 TL, 30 TL, 40 TL, 60 TL, 80 TL toplam değerinde indirim kuponu yerleştirdi. Böylelikle Ramazan Erzak paketlerini Real Hipermarketleri’nden satın alanlar alışverişlerini bedavaya getirmiş olacaklar. Ayrıca Real Hipermarketleri’nde Ramazan Erzak Paketlerini kendileri hazırlamak isteyen müşterileri için özel tasarım koliler 2TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.
Dr. Hasan Dermenci Urfa’ya gidiyor

Dahiliye mütehassısı olarak uzun yıllar Kandıra, Gölcük ve Kocaeli Devlet Hastanelerinde hizmet veren Hematolog Dr. Hasan Dermenci Urfa’ya gidiyor.
Gölcük Devlet Hastanesinde görevi sonrası İstanbul’da Hematolog uzmanlığı çalışmalarını da tamamlayan Dr. Hasan Dermenci’nin tayini Urfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi çıktı. Dr. Dermenci, Ağustos ayından itibaren Urfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Hematolog olarak şifa dağıtacak. Kocaeli Kandıralılar Derneği kurucu üyelerinden Ahsen Okyar; “Hocamızı Kocaeli’ye tayin olduğunda ilk görev yeri olan Kandıra’da tanıdık. Aradan uzun yıllar geçmesine rağmen beş yıl süren hizmetleri Kandıralılarca hatırlanmaktadır. Dahiliye uzmanlığına, hematolog ihtisasını da eklemesi gayretlerini ortaya koymaktadır. Dost ve iyi hekim olan Dr. Dermenci’yi çok özleyeceğiz. Hocamıza hizmetleri için şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

Yaman top oynadı

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman önceki gün Dilovası Mimar Sinan Mahallesinde halkı arasına girerek birebir sorunlarını dinledi. Mahalledeki çocuklar Cemil amcaları ile top oynamak isteyip sürekli topu Yaman'a atarken, bir ara dayanamayan Yaman, çocuklara katılarak topla oynadı. Yaman’ın topa vuruşları, gençlik yıllarını aratmadı.

Batı Trakyalılar
Sadık Ahmet’i anacak!

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi Başkanı Sabri Mutlu ve dernek yönetimi Dr. Sadık Ahmet’i unutmadı. Mutlu, dernek adına şu açıklamayı yaptı; 19 Temmuz 2012 Perşembe günü İzmit Yeni Cuma Camiinde İkindi namazından önce (Saat 16:00 da) Merhum Dr. Sadık Ahmet ve ebediyete intikal etmiş bütün Batı Trakya Türkleri için mevlit okutulacak. Mevlidin ardından Dr. Sadık Ahmet Parkı içerisinde bulunan ve şubemiz tarafından yaptırılan Dr. Sadık AHMET Kitabesine karanfil bırakılacaktır. Tüm halkımız 19 Temmuz 2012 Perşembe günü saat 16:00’da İzmit Yeni Cuma Camiindeki mevlidimize davetlidir.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

-İlk yeraltı tünel 1 km. uzunluğunda olmuş ve bundan 4 bin yıl önce Irak’ta Fırat nehrinin altından geçmiştir.
KONUŞAN FOTOĞRAF

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR