İzmit Halk Eğitim Merkezi

MAKALEYİ DİNLE

Geçen hafta yeğenim Tarık’ın kayınbabası bir İstanbul beyefendisi, Beşiktaş ilçesinin sevilen insanı Mehmet Sefa Aydın vefatı dolayısı ile cenazeye katıldığım için köşe yazımı yazamadım. Bu hafta yeni yazınız neden yok diye çok sayıda arayanlar oldu, hepsine gönülden çok teşekkür ediyorum.

Üniversite yıllarımda Karamürsel’de görev yapan bir sınıf öğretmeni tanıdım. Dikkatimi çekmişti güler yüzlü ve herkesle hemen diyalog kuran bir yapısı vardı. Ve o zaman tanıdığım kişi ile yıllar sonra Milli Eğitim yapısı içinde çalışma dost, abi, kardeş olma imkânını yaşadım. Şimdi kendisi İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih Aydın.

Hafta içinde kendisini ziyaret ettim. Bir dakika doğru düzgün sohbet edemedik. Sürekli telefon sürekli içeri gelenler. Ben o süreyi merakla izledim.

Gördüğüm en güzel şey her sorunun olumlu yönde çözümü vardı. Gelen müdür yardımcıları yâda personel gelen sorunu çözümü ile birlikte sunuyor. Bir gram kibir yok. Ekip ister kursiyer olsun, ister kurs usta öğreticisi her birinin sorununu çözmenin yolunu arıyorlardı. Ve her şey prosedüre uygun.

Belediyelerin açtığı halka yönelik her türlü çalışmalarını destekliyorlar. Aktif ve canlı kısaca vizyonu olan bir dinamizm var. Halkla bir sevgi bağı var. Kapris kesinlikle yok. İşbirliği yaptıkları yerlere belli bir saygı ve anlayış çerçevesinde gidiyorlar. Onları yok saymıyorlar. Çok hoşuma gitti.

Bazı arkadaşlarla konuştum, “- Nasıl çalışma yapıyorsunuz?” diye sorduğum zaman “-herkes işini yapıyor. Herkes birbirine karşı anlayışlı davranıyor. Sunulan hizmeti denetlemeye geldikleri zaman önce ilgili amirlere uğrayıp müsaade almasını biliyorlar. İçeri girdikleri zaman rahatsız etmedikleri gibi söyleyecekleri varsa dışarı çağırıp önce teşekkür ediyor sonra hataları varsa gayet olumlu, nazik anlatıyorlar.” Ne kadar güzel, inanın şaştım kaldım. Aslına bakarsan hayran olunacak bir durum yok ortada, zaten olması gereken bu. İnsanlar daha neşeli daha güzel çalışıyorlar.

Açılan kursları duyunca ağzım açık kaldı. Belki merkez ilçe diye bu kadar çok kurs açmış olabilir diye düşündüm. Ama dinamik bir kadro olmasa, her şeye olumlu bakan bir ekip olmasa bu kadar çok kurs açılmazdı. Çok hoşuma gitti. Salih Bey anlattıkça, gidip yerinde gördükçe, Belediyelerdeki arkadaşlarımla konuştukça inanılmaz boyutta zevk aldım.

Step – Aerobik kurslarını Belediye ile ortak açıyorlar. En çok da onu merak ettim. Denetimciler nasıl davranıyorlar diye. Hiç sorun olmadığını, gayet güzel gittiğini belirttiler. Özellikle usta öğretici yani hocaları ile konuştum. Sormama şaşırdılar.  

Sizi yani Belediyeyi bu işte ortak olarak görüyorlar mı? diye gülerek sorduğumda. Nasıl yani dediler. Yeri biz sağlayacağız, kursiyeri biz bulacağız, bütün hizmetleri biz vereceğiz bizi ortaktan saymayacaklar, gören duyan kahkaha ile bu işe güler dediler. Usulce uzaklaştım oradan, kendi halime, halimize üzülerek.

Ben yeniden İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih Aydın’nın yanına gittim. Bu sefer koca bir tepsi İzmit’tin meşhur tatlısı “Sütlü Nuriye” alarak yanına gittim.

Kendisini ve çalışma arkadaşlarını tebrik ettim. Dinamik, kendini yenileyen, hoşgörüyü düstur edinmiş ekibini yürekten tebrik ettim. Ve Karamürsel’e meşhur Şam tatlısı yemeğe davet ettim.

Güldüler, güldükleri kadar da şaşırdılar, bu kadar abartmama hatta gidip “Sütlü Nuriye “alıp dönmeme müthiş şaşırdılar. Nedense ben halime hiç şaşırmadım.

İnşallah bizde bu güzel enerjiyi Karamürsel’de hissedebileceğimiz günleri özlemle bekleyeceğiz.

Önemli olan yapılan veya yapılacak bir olayı elden gelen her olanak ile desteklemenin gerekliliğidir, köstek olmak değildir. Yapılan, yapılacak her çalışma halkın yararına olacak çalışmadır. Eğer olumsuzlukları an ve an yaşayan bir tek kişi bile varsa orada bir eksik vardır. Ve muhatap olduğun yerde bir şeyler ters gidiyor demektir.

Karamürsel Belediyesinin Spor Müdürlüğü içinde gerek spor yapmaya gelen bayanlar, gerek Spor Okullarına devam eden sporcu adayı çocuklarımız antrenör, çalıştırıcı ve hocaları ile çok mutlular.

Karamürsel Belediyesine ait olan yerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Karamürsel Belediyesinin birlikte uyum içinde çalışmaları ile temiz, güvenli, dinamik ortamda halkımızın spor yapması sağlanıyor. Bu arada Toplum sağlığı Merkezimizin de o güzel katkıları sağlıklı vatandaş düşüncesini ön plana çıkarıyor kendilerine yürekten teşekkür ediyorum.

Güzel ve doğru yapılanı desteklemek gerekir.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilgutay Bağdat - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Namık - Müdürüm seni anlıyoruz. Vizyonu olan ile vizyonu olmayanlar arasındaki farkında farkındayız. Şunu iyi biliyoruz sen işini iyi yapıyorsun.

Yanıtla . 0Beğen 07 Nisan 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR