İzmit Belediyesi “TAŞERON İŞÇİ” sıkıntısına yanıt verdi!

MAKALEYİ DİNLE

Perşembe günü “İzmit Belediyesi’nde
taşeron sıkıntısı büyük!” başlıklı yazımda taşeron firmasında çalışan 9 kişinin mağdur edildiğini ifade etmiştim.
Yazıma cevap İzmit Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdür Vekili Erdoğan Alkan’dan geldi…
Sayın Alkan’ın açıklaması şöyle;
05.07.2012 tarihinde Kocaeli Gazetesi’nde yayınlanan “ İzmit Belediyesi’nde taşeron sıkıntısı büyük” başlıklı haber üzerine İzmit Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdür Vekili Erdoğan Alkan yazılı bir açıklama yaptı.
İzmit Belediyesi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi. “İzmit Belediyesi’nde çeşitli hizmetler görmek üzere hizmet alımı şeklinde yapılan personel hizmet alımı ihalesi daha önce 6 şirket üzerinden yapılmış ancak, 31.05.2012 tarihi itibariyle ihale süresi dolduğundan tek ihale olarak yeni hizmet alımı ihalesine çıkılmıştır.
Ancak Belediye Hizmet Binasının temizlik hizmet alım ihalesi değişik kategoride değerlendirilerek ayrı olarak ihale edilmiştir.
Yıl ortası olması nedeniyle ihale süresi 2013 yılı başına kadar yapılmış ve yazıda bahsedilen personeller daha önce hizmet binası temizliğinde çalıştıklarından, dolayısıyla bu hizmet ihalesini alan şirkete devredilme zorunluluğu oluşmuş ve ismi geçen 9 kişi istisnasız temizlik şirketine devredilmiştir.
**
Belediyemizde personel değerlendirilmesinde azami istifade ve her personelin ihtisası sahasında çalıştırılması ve adil davranılması esas olduğundan, bu şartlar gözetilmek suretiyle ayrım yapılmadan bu işle ilgili personelde iş statüsü nedeniyle bu işi üstlenen şirkete devredilmiş olup, herhangi bir kayırma veya istifaya zorlama gibi menfi bir davranış olması mümkün değildir.”


Sineklerle 8x8 mücadele!
Halk sağlığı için en güncel ve donanımlı teknik ekipmanlarla sivrisinek mücadelesi yapan Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki her noktada rahatça ilaçlama yapabiliyor. Türkiye’de ilk defa bataklıklarda kolayca hareket eden 8x8 ATV aracıyla ilaçlama çalışması yapan Büyükşehir, bu araç sayesinde ulaşılması güç bataklık alanlarda larva mücadelesi yapıyor. Belli bir yola ihtiyaç duymayan araç bataklık, göl ve akarsu gibi yerlerde karadan suya doğrudan ilerleyerek ilaçlama yapabiliyor. 8x8 ATV ilaçlama aracını test eden Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Osman Poyraz, aracın her türlü coğrafi alanda kullanıldığını ifade etti.


Raif Kandemir oğlunu evlendiriyor
Gazetemiz köşe yazarlarından Av.Raif Kandemir ve Nuray Kandemir’in oğulları Murat Kandemir ile Şerife ve Basri Gan çiftinin kızları Ayten Gan dünya evine giriyor. Çift, 12 Temmuz Perşembe günü Anıtpark Ganita Cafe’de gerçekleştirilecek kına merasimi ardından 14 Temmuz Cumartesi günü Yunus Emre Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda kıyılacak nikah töreni ile dünya evine girecek. Genç çifte şimdiden mutluluklar diliyoruz.


Kent Konseyi'nden Başkan Keleş’e ziyaret
Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Dr.Halil İbrahim Kahraman ve Genel Sekreter Gültekin Görüm; önceki gün Kocaeli Ticaret Odası başkanı Halil İbrahim Keleş'i makamında ziyaret ettiler. Kahraman, ticaret odasının ilimizde yaptıkları çalışmaları yakından takip ettiklerini belirterek; " Ticaret odaları ticarete katkı sundukları gibi; ayrıca kültürel hayata da önemli katkılar sunan kurumlardır " dedi. Ankara ve İstanbul da TOBB Üniversiteleri örneği gibi Kocaeli Ticaret Odasının da şehrimizde eğitim ve kültür hayatına üye imkanları ile daha çok katkı verebilecekleri hususunda görüş alışverişinde bulunuldu. Keleş, ziyaretten dolayı Kahraman ve Görüm’e teşekkür etti.


Arifağa’nın çehresi değişti
Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Fatih Mahallesi Arifağa Sokak’ta bir süredir devam eden yol genişletme, dekoratif desenli perde duvar ile devamında yapılan asfalt çalışmalarını önceki gün gözden geçirdi. İşlerin neredeyse tamamının bitmesi ile adeta başka bir çehreye kavuşan bölgede yüzler gülüyor. Özellikle vatandaşlar böylesi bir hizmet için Başkan Ayaz’a teşekkür ediyor.


Şeker'den Harita, Kadastro, Tapu Müzesi'ne tam destek
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Başkanı Timur Bilinç Batur ve yönetim kurulu üyeleri meslektaşları olan AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker'i TBMM'deki makamında ziyaret etti. Şeker'i milletvekili olarak gördükleri için çok mutlu olduklarını ve haritacı kökenli milletvekilleri sayısının daha da artması yönündeki isteklerini dile getirdiler.
**
Ülkemizi ve Ulusumuzu tanıtmayı hedef sayan, üzerinde yaşadığımız coğrafyanın kültürünü evrensel kültürle bütünleştirmeyi amaçlayan, içeriği ve yapılanması çağdaş müze kavramıyla donatılan bir Harita, Kadastro, Tapu Müzesi'nin oluşumu için Şeker'den destek istediler.
**
Yer olarak İstanbul Sultanahmet Meydanındaki TKGM'nin İstanbul Bölge Müdürlüğü olarak kullanmakta olduğu bina düşünülüyor. Şeker, bu projenin gerçekleşmesi durumunda Türkiye'nin çok önemli bir kazanım elde edeceğini ve sonsuz desteğinin olduğunu ve birebir takip edeceğini söyledi.


İzmit’te afiş uygulaması
İzmit Belediyesi’nin görüntü kirliliğinin önüne geçmek ve kenti güzelleştirmek adına İzmit’in 19 ayrı yerine kurulan afiş stantları büyük ilgi görüyor.
Mayıs ayı başı itibariyle vatandaşın hizmetine sunulan afiş stantlarından 2 ay içerisinde yaklaşık 100 kurum ve kuruluş yararlanırken, kent açısından büyük sorun teşkil eden görüntü kirliliğinin de önüne geçilmiş oldu.
Konuyla ilgili görüş belirten Zabıta Müdürü Muhammet Ergin, “Tüm çalışmalarımız daha güzel ve yaşanabilir bir İzmit için. Stantlarımıza gösterilen yoğun ilgi çok doğru bir projeye imza attığımızın göstergesidir” dedi.
**
Zabıta yetkilileri asılan afişlerin yüksekliğinin 1 metre, eninin ise 2.85 metre olması gerektiğini ifade edip, kurum ve kuruluşların bu konuda özen göstermesi yönünde uyardı. Afişlerin asılıp-kaldırılmasının standı kiralayan kurum ve kuruluşların sorumluluğunda olduğunun altını çizen zabıta yetkilileri konuyla ilgili bilgi almak isteyen vatandaşların 318 00 20 nolu telefondan detaylı bilgiyi alabileceklerini söyledi.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
-Yeryüzünün en soğuk yeri Antarktika’da Vostok (Rusya) bölgesidir.(-88.3 derece)


KONUŞAN FOTOĞRAF

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR