“AKP, çok yoruldu, 1 Kasım’da dinlenmeli!”

MAKALEYİ DİNLE

Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği (MARSİAD) Başkanı Bahri Odabaş, zaman zaman AKP’yi eleştirici mailler atar…  Odabaş, önceki gün “Ak Parti çok yıprandı ve yoruldu, ülkeyi ve milleti de yordu. Umarım 1 Kasım, Ak Parti’nin ve milletin dinlenme seçimi olur” temennisinde bulundu…

***

Odabaş’ın mailini birlikte okuyalım; “Kurulduğu günden beri Ak Partiyi çok yakından ve objektif bir biçimde takip ediyorum. İlk dönemde çok güzel hizmetler yaptı…  Ancak orta ve son dönemlerde kişisel rant ve makam hırsına kapılarak önce içindeki dürüst ve ranta bulaşmak istemeyen partilileri dışladı… Beraberinde yanlışlarını eleştirenleri önce dinlememeye başladı, yetmedi rahatsız oldu, yetmedi dışladı… O da yetmedi yanlışlarını eleştiren kişi ve sivil toplumu ve basını susturmak ve hatta yok etmek için Devletin bütün güçlerini ( Maliye, Polis, Yargı, Bürokrat, Basın vs.)  kullandı ve kullanıyor.

***

Sonuç malum, akan kanlar bir türlü durmuyor… İşadamlarımız yatırım yapamaz hale geldi… Esnafımız dar boğazda… Dış ülkelerle yapılan kavgalar sonucu ihracatımız geriliyor… Devletin çivisi kopmuş… Hukuk, adalet, güvenlik rafa kalkmış herkeste endişeli bir bekleyiş hakim... Bu saatten sonra Ak Parti 550 Milletvekili ile iktidara gelse de bu ülkeyi düzeltemez!

***

Bence Ak Parti yöneticileri 7 Hazirandaki mesajı iyi alıp, dinlenmeye çekilip, salim kafa ile nerelerde yanlış yaptığını araştırıp dinlenmiş ve yenilenmiş bir şekilde, makul bir zaman geçtikten sonra seçime girseydi, hem Ak Parti ve hem de Türkiye açısından iyi olurdu… Ak Parti de kısa zamanda kendini toparlamış olurdu.

***

Şimdi zannediyorum hem Ak Parti ve hem de Türkiye Uzun zaman kendisini toparlayamayacak, ülke toparlar fakat Ak Partinin kendini toparlayabileceğinin emarelerini göremiyorum. Umarım milletimizin feraseti 1 Kasım’da bu problemi çözecektir”

***

Bahri Odabaş, yıllarca AKP’ye destek verdi… Şimdi de eleştiriyor…  Odabaş, AKP’yi eleştirdiğine göre var bir bildiği…

 

Cantürk, sağlıkta bağışın önemine dikkat çekti


Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Prof.Dr. Nuh Zafer Cantürk sağlıkta bağışın önemine dikkat çekti. Gölcük’te faaliyet gösteren Sümerler Firması sahipleri Ali Çoban ve Mustafa Çoban kardeşler kendi üretimleri olan yataklardan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne 30 yatak  bağışta bulunmuşlardı. Başhekim Cantürk ve hastane yetkilileri önceki gün Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya ile beraber Ali Çoban ve Mustafa Çoban’ı ziyaret edip teşekkür belgesi takdim etti. Cantürk, “En iyi ve en uzun hayrın sağlık kurumlarına yapılanıdır. Almadan vermek, Allah’a mahsustur. Hemşerilerimiz hastanemize yaptıkları destek oranında daha iyi sağlık hizmeti alacaklarına inanmalarını istiyorum” dedi. Bizde bağışlarından dolayı Çoban kardeşleri kutluyoruz.  

 

Başkan Bulut’tan çok önemli hizmet

Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar iken Derince Gümrük Müdürlüğü, 20 yılında Körfez’e taşınmıştı. Gümrük Müdürlüğü’nün gitmesiyle Deniz Mahallesi esnafı zor günler yaşıyordu. Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un girişimleriyle Gümrük Müdürlüğü’nün yeniden Derince’ye geleceği haberi geldi. İstasyon Caddesi’nde bulunan İSU’nun kullandığı binanın üst katına taşınacakmış. Gerçekten Derince için önemli bir hizmet. Zaman zaman eleştirsem de, bu başarılı hizmetten dolayı bir Derinceli olarak Başkan Bulut’u tebrik ediyorum. Umarım bu bir seçim yatırımı değildir. Seçim yatırımı ise en sert tepkiyi bu sütunlardan Başkan Bulut’a ben veririm.

 

SP, Türk siyasi tarihini yeniden yazabilecek mi?

SP milletvekili adayları Ahmet Özen ve Avukat Alaattin Çakmak ile İzmit İlçe Başkanı Zafer Mutlu nokta ziyaretler yapıyor. SP’liler önceki gün İzmit Doğu Kışla Parkı’ndaydı. Vatandaşla yapılan samimi görüşmede Alaattin Çakmak, “Gelin barajı birlikte yıkalım. Güç Kocaeli halkının elinde olsun. Sonucu alacak olan yine bizim halkımız yani Kocaeli halkı olacaktır. Bizim hedefimiz belli. Alacağımız 80 bin oy bunların hepsini hayata geçirecektir. Bizler Anayasal hakkımızı kullanarak partimizi meclise taşıyacağız ”dedi. Şu bir gerçek, SP’nin alacağı 80 bin oy, değil Kocaeli, Türk siyasi hayatını değiştirecektir. Saadet Partisi’ne gönül verenler, 80 bini bulursa, siyaset tarihini yeniden yazacaklar.

 

AKP’li Çakır, bıçak sırtında

AKP’nin daha önceki seçimlerde hedefi 9 vekil idi… Sonra bu hedef önce 8’e, şimdi de 7’ye düştü. Ama 7 Haziran’da yapılan seçimlerde 1400 oy farkla zar zor 6’ncı vekili çıkardı. AKP’nin altıncı sırasında Sami Çakır var. Çakır, önce 8’nci, sonra 7’nci, şimdi de 6’ncı sıraya kondu. Ensar Vakfı’nın adayı olan Çakır’ın TBMM’ye gitmesi bıçak sırtında. Daha önce 9 vekil hedefleyen AKP, şimdi 6’ncı vekili çıkaramama endişesinde… Bu işler böyle. Halka baskı yaparsanız, özgürlükleri kısıtlarsanız, halkı ötekileştirirseniz düşüş trendine girmeye devam edersiniz. Çakır, önceki gün Darıca ve Dilovası’ndaydı.

 

FB’den CHP’ye transfer

CHP İzmit İlçe Başkanlığı’nda önceki gün mini bir üye töreni gerçekleştirildi. Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Soner Keleş, düzenlenen törende CHP’ye üye oldu. Rozetini de CHP milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet taktı. Törende CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, CHP İzmit Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Ersin Albayrak ve Bozkurt Uslu da katıldı.

 

CHP’li Güneş projeleri sıraladı

CHP 8. Sıra Milletvekili adayı Utkan Güneş, Kartepe’in köylerini gezerek destek istedi. Utkan, parti projelerini şöyle sıraladı; Taşeronu bitireceğimizi, asgari ücret üzerindeki vergi yükünü kaldıracağımızı, çiftçiye üretimde kullandığı mazotu 1.8 liraya vereceğimizi, asgari ücreti 1.500 TL’ye yükselteceğimizi anlatmak için Kartepenin köylerini gezeceğiz. Emekliye de hem intibak hem de Ramazan ve Kurban bayramlarında iki ikramiye maaş vereceğimizi de anlatıyoruz. Sizlerden destek bekliyoruz.” Kulağa hoş geliyor. CHP’nin bunları yapabilmesi için ya tek başına iktidar olması lazım, ya da koalisyon ortağı… Bakalım 1 Kasım seçimlerinde nasıl bir sonuç çıkacak?

 

8 otobüs seferinin saatleri değişti

Büyükşehir Belediyesi, 8 otobüs seferinde saat değişikliğine gitti. Vatandaşların taleplerini değerlendirerek uygulanan ve 26 Ekim Pazartesi günü itibari ile saatleri değişecek seferler 170, 175, 190, 195, 300, 710, 755, 210 numaralı hatlarda uygulanacak.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR