“ Yol yapsınlar amma yolsuzluk yapmasınlar”

MAKALEYİ DİNLE

MHP’nin Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Lütfü Türkkan’ın Karamürsel konuşmasını dikkatle dinledim.
Türkkan “futbolun” insanlara hiç bir şey vermediğini açıkça söyleyen biri.
Konuşma yapacağı salona girdiğinde boynunda sarı-lacivert renkli “Karamürselspor” atkısı vardı.
-Biz sizi Bursaspor’lu biliyorduk Fenerbahçe atkısı takmışsınız diye takıldım.
Futbolla olan ilgisini anlatırken 27 yaşında Karagümrük Kulübü’ne başkan seçildiğinde acemiliğini ve nasıl “gaza” geldiğini, Bursaspor’a As Başkan olduğunda Bursaspor’a 1 kuruş para vermediğini ama Bursaspor’u şampiyonluğa taşıdıkları çalışmaları anlattı.
Spordan siyasete geçen konuşmasında “Belden aşağı” tek kelime etmeden hükümet olanların hatalarını, icraatlarındaki eksikleri örnekleri ile dinleyenlerin gözlerinin içine baka baka nakletti.
Turgut Özal zamanında oy almak için çıkarılan “süper emeklilik” yasasının 1,5 yıl sonra iptal edilmesi ile 400 bin kişinin mağdur edildiğini, devletin, vatandaşın parasını nasıl “gasp” ettiğini anlattı.
Başbakan Erdoğan’ın ekonomi konusunda vatandaşı yanılttığını, Türkiye’nin dış borcunun 4 yılda 120 milyar dolar arttığını,
Yine Başbakan’ın, 8 yılda 102 bin “konut” yaptıklarını övünerek anlatmasını yıllara bölerek, senede “150” konut yapmanın neresi başarı, diye sordu.
AKP’li bazı milletvekillerine “yolsuzluklarla” ilgili soru yönelttiğini ama hiç birinin “Yolsuzluk yapılmadı” diyemediğini soruyu yanıtsız bıraktıklarını söylerken, AKP’li olmanın “zor zanaat” olduğunu vurguladı.
“Seçim sandıklarındaki Başkanlar eskiden, “Devlet Memurlarından“ olurdu, şimdi belediye çalışanları görevlendiriliyor. Sandıklarda belediye çalışanı görevli istemiyoruz. Bu konuda hepimiz birleşip Seçim Kuruluna itiraz edelim, Seçim Kurulu’na “Ültimatom” verelim” diye uyarı yaptı.
Kardeşi kardeşe ”kıydırma” politikasını istemediklerini, gençlerin “silaha” değil, bilgisayara ihtiyacı olduğunu söyledi.
“Yol yapıyoruz” diyerek yıllardır ülkede “yol” yaptığını seçim malzemesi yapan AKP’yi, “Yol yapın amma, yolsuzluk yapmayın” diyerek “hırsızlık” yapmakla suçladı ve “Çalışıyoruz diyorlar, elbette,
çalışmadan çalmak olmaz (!) bunlar “hırsızlığı” iyi biliyorlar” sözleri ile itham etti.
Nasıl bir milletvekili olacağını ise şöyle açıkladı ”Mecliste görev yapan en yaşlı üye Kamer Genç’in Tunceli için mücadelesini örnek alıyorum. Mecliste ilimin sorunlarını savunan hakkını arayan milletvekili olacağım. Rakı masalarında “ayar” çekmeyeceğim. Düğün ve derneklerde değil, cenazelerde ve hastalarınızın yanında olacağım” dedikten sonra, en önemli ve bu güne kadar duyulmamış sözleri ile güne damgasını vurdu Türkkan,
“Milletvekili seçilirsem milletvekili maaşlarımı 50 öğrenciye burs verilmesi için Kocaeli Valisi’ne teslim edeceğim” diyerek “Milletin parasını Millete vereceğini ” vaat değil, taahhüt etti.
Doğrusu 1950 seçimleri dahil bugüne kadar çok seçim ve seçim vaadinde bulunan milletvekili aday adayının bir çooooook vaatlerini dinledim ama, Lütfü Türkkan gibi alacağı milletvekili maaşını millete vermeyi taahhüt eden ve bunu Devletin Valisine teslim edeceğini söyleyeni dinlemedim.
Lütfü Türkkan seçilirse, Kocaeli’ne de, MHP ‘ye de çok şeyler katacaktır.
Umarım, MHP Karamürsel İlçe Başkanı Cüneyt Giritlioğlu’nun “Yasama döneminde 2 soru önergesi veren milletvekili görmek istemiyoruz” sözleri yerine ulaşır, Karamürsel MHP Teşkilatı’nın önerisinde ilk sırada gösterdiği Lütfü Türkkan, dinazorların ayak oyunlarına geçen dönem olduğu gibi “kurban” edilmez ve Ankara’ya gider, Büyük Millet Meclisi’ne Kocaeli Milletvekili olarak girer.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR