AKP’de Bakan ile milletvekili adayı adayı, aralarındaki buzları eritti!

MAKALEYİ DİNLE

AKP içerisinde bilmeyen yoktur…

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile İzmit İlçe eski Başkanı Hüseyin Yusuf’un arasının soğuk olduğunu…

Yusuf’un ilçe başkanı olduğu dönemlerde başlayan soğukluk o zamandan bu zamana kadar devam etti.

Ancak geçtiğimiz günlerde yaşanan bir hadise ikili arasında olan soğukluğu bitirdi.

 **

Dönemin AKP İl Başkanı Fikri Işık, o dönem İzmit İlçe Başkanı olan Hüseyin Yusuf ile arasında yaşanan soğukluk, ilçe kongresi sonrasında tavan yapmıştı. İkili birbirlerinden uzak durmanın yanı sıra, aynı ortamda bulunmamaya gayret ediyorlardı.

Ancak aldığımız duyumlara göre bu durum geride kaldı.

Bakan Işık ile Milletvekili aday adayı Hüseyin Yusuf, canciğer kuzu sarması oldular.

 **

Araya girenler sayesinde Seka Park Otel’de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile milletvekili aday adayı Hüseyin Yusuf bir araya geldi.

İkili arasında yaşanan görüşme sonrasında buzlar eridi.

Yapılan bu görüşme sonrasında partiye yakın kaynaklara göre Yusuf’un milletvekili adayı olması yönünde Bakan Işık da destek vermiş.

Işık’ın desteğinin yanı sıra Kadın Kolları Genel Başkanı Sibel Gönül’ün de Yusuf’un milletvekili adaylığına sıcak baktığı parti kulislerinde konuşulan konuların birinci sırasında yer alıyor.

 

Zeki Canşi’nin başı sağolsun

AKP Kocaeli Milletvekili aday adaylarından Zeki Canşi'nin amcası Mehmet Canşi, geçtiğimiz hafta hayatını kaybetmişti. Cenaze işlemleri için Ağrı’ya giden Zeki Canşi, İzmit’e döndü. Merhuma Allah’tan rahmet, Zeki Canşi’ye de başsağlığı diliyoruz.

 

CHP’li Örengül’ün söylemi ses getirdi

Büyükşehir Belediye Meclisi CHP eski Grup Başkan Vekili ve CHP Milletvekili aday adayı Av.Fahri Örengül, önceki gün Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasındaki diyaloga ilginç bir yaklaşımda bulunmuştu. Örengül, ‘Kocaeli’ye de bir Arınç lazım’ diyerek AKP Kocaeli milletvekillerine mesaj göndermişti. Örengül’ün bu söylemi, epeyce ses getirdi. Büyükşehir Belediye Meclisinde iken  AKP’nin baş belası olan Örengül, AKP’nin başına bela olmaya devam ediyor.

 

Sirmen’in Kuşkan söylemi

CHP’nin Kocaeli’de ön seçim yapmayıp, merkez yoklaması kararı alması Sefa Sirmen’in tepkisine neden olmuştu. Sirmen, merkez kararı alınmasında Hurşit Güneş, Mehmet Hilal Kaplan, Haydar Akar ve eski il başkanı Yalçın Kuşkan’ı suçlamıştı. Sirmen, Kuşkan için, ‘Eğer ön sıralara yazılırsa, CHP buradan 2 milletvekili çıkardır’ demişti. Yani bir nevi genel merkezi uyarmıştı. Bakalım Sirmen’in bu çağrısı genel merkezde karşılık bulacak mı?

 

AKP’yi ağırlaşan koşullar çatlattı

EMEP İl Başkanı Güner Kizir, Arınç-Erdoğan-Gökçek üçlemiyle ilgili değerlendirmede bulundu. Kizir, ‘Başbakan yardımcısı Bülent Arınç’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan sözleriyle  gün yüzüne çıkan AKP içindeki çatlaklara, giderek ağırlaşan ekonomik, sosyal ve siyasal koşullar yol açmıştır. Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasındaki karşılıklı suçlamalar, AKP içindeki yaşanması muhtemel büyük depremlerin öncü sarsıntılarıdır. Milletvekili listeleri belirginleştikçe kavganın daha da kızışacağı beklenmelidir. Kısacası vazo eski haline getirilemeyecek biçimde kırılmıştır’ dedi. Kizir’in açıklaması böyle. Bu söylemlerin cevabını 7 Haziran’da alacağız.

 

AKP’li Ali Korkmaz Tanyel Keser’i unutmadı

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, SKM programları kapsamında seçim çalışmalarına vefa ziyaretleriyle start vermişti. Eski belediye başkan, ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve esnaf ziyaretlerine devam eden Korkmaz ve ekibi önceki gün Türk Basın Birliği Kocaeli Şube eski başkanı Tanyel Keser’in Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki evine konuk oldu. İzmit Belediye Başkanvekili İbrahim Bulut, İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, yönetim kurulu üyesi Abdulmelik Kalay’ın da bulunduğu ziyarette Tanyel Keser ve eşi Mukaddes Keser’le görüş alış-verişi yaptı. Keser, ziyaretin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, Korkmaz ve ekibine teşekkür etti.

 

AKP İzmit’e Azeri üye

Azerbaycan’dan Türk vatandaşlığına geçen Vahide Karalar, geçtiğimiz gün AKP İzmit İlçe Başkanlığında üyelik başvurusunda bulundu. Karalar, aynı zamanda partide aktif olarak görev almak istediğinin de bilgisini verdi. Başvurusunu eşi Emrah Karalar ile birlikte yapan Vahide Karalar, “Her zaman halkın yanında olan AK Parti’de halkımıza hizmet etmek için ben de AK Parti’de görev almak istiyorum” dedi. Seçimler yaklaştıkça, partilerin üye sayısını artırmak için çaba göstermeye devam edeceklerdir.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR