MHP iktidar ortağı olmazsa Türkiye’de savaş çıkacak!

MAKALEYİ DİNLE

Çok başarılı bir futbol kariyeri olan Saffet Sancaklı, sonrasında siyasete atıldı… Şu anda Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yönetim Kurulu Üyesidir… Hatırlanacağı gibi Sancaklı, 30 Mart 2014’te yapılan yerel seçimlerde MHP’nin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı idi… Sancaklı, sert söylemleriyle gündemde kalmayı başarmıştı… Kocaeli’ye 10 bin kişilik cami projesi çok konuşuldu… Çok eleştirildi… Epeyce gündemde kaldı… Sancaklı, önceki gün Gaziantep’te katıldığı bir toplantıda yaptığı konuşmada yine gündem yarattı. Sancaklı, üzerlerine büyük oyunların oynandığını ifade etti. Ülkücülerin ’paralel’ olarak gösterilmek istendiğini öne süren Sancaklı, ülkücülerin hiçbir zaman ’paralel’ olamayacağını belirtti.

**

Sancaklı, "Ülkücüler devletin ta kendisidir. Bunu herkes böyle bilsin. Operasyon yapıp, bizi itibarsızlaştıracaklarmış. Bir tane ülkücünün kılına dokunamayacaksınız. Bir tane ülkücüyü alamayacaksınız. Bu söylediğim sözler Türk dünyasının lideri sayın Devlet Bahçeli’nin fermanıdır" dedi.
**
Konuşmasına devam eden Saffet Sancaklı, sözlerini şöyle sonlandırdı; Genel Başkanımız diyor ki; ‘ya 7 Haziran’da iktidar ortağı oluruz, ya bu ülkede savaş çıkar. Genel Başkanın ağzından kolay kolay bu laflar çıkmaz. Geldiğimiz nokta ya MHP 7 Haziran’da iktidar ortağı olacaktır, ya da bu ülkede savaş çıkar.”

**

Sancaklı’nın söylemleri dikkat çekici…  Halka mesaj veriyor…  Ya MHP 7 Haziran’da iktidar veya iktidar ortağı olur, ya da ülkede savaş çıkar diyor…  Yani halkı MHP’ye yönlendirmeye çalışıyor…  Üstü kapalı birilerini tehdit ediyor…

Bu söylem gösterdi ki Sancaklı, 30 Mart öncesi yaptığı konuşmalarla nasıl gündem yarattıysa, 7 Haziran’da yapılacak seçimler öncesi gündem yaratmaya devam edecek…

 

Kocaeli Aydınlar Ocağı konferans düzenliyor

Başarılı organizasyonlarıyla dikkat çeken Kocaeli Aydınlar Ocağı, 29 Ocak Perşembe günü saat:19'da Otel Asya'da konferans düzenliyor. Konferansın açış konuşmasını Aydınlar Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Erkal yapacak ve Türkiye gündemini değerlendirecek. Konferansa katılacak olan Emekli Kurmay Albay, İnşaat Mühendisi Ümit Yalım, “Vatan toprakları, 2004-2009 yılları arasında nasıl işgal ve ilhak edildi?, Batıdan bölünen ve toprak kaybeden Türkiye, şimdi de “sözde çözüm süreci” ile doğu ve güneydoğudan da bölünecek mi? Nereye gidiyoruz?” konularında katılımcılara bilgi verecek.

 

Bakan Işık İran'a gidiyor

Gelişen Sekiz Ülke (D-8) 4. Sanayi Bakanları Toplantısı, 26-28 Ocak tarihlerinde İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenecek. 26-27 Ocak’ta uzmanlar ve müsteşarlar düzeyinde gerçekleştirilecek teknik toplantıların ardından üçüncü günkü toplantı 28 Ocak'ta D-8 üyesi ülkelerin sanayi bakanları düzeyinde olacak. Sanayi Bakanları toplantısına Türkiye’den Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da katılacak.

 

Müdürden çağrı!

İzmit Belediyesi Temizlik Müdürlüğü ekipleri, boş alanlarda sık sık temizlik çalışması yapıyor. Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Şener, boş alanların bazı kişilerce çöplük gibi kullanıldığına dikkat çekerek, “Kentimize hiç yakışmayan bu görüntülerin artık son bulmasını istiyoruz. Belediye nasıl olsa temizliyor mantığından kurtulmamız gerekiyor. Evlerinde eski eşya olan vatandaşlar 318 00 00 numaralı telefona arsınlar ekiplerimiz gelsin bu eşyaları alsınlar ”dedi. Şener haklı, boş alanların çöplük olarak kullanılmasına son verilmeli.

 

Bahçeli ile öz çekim

MHP İzmit İlçe Başkanı Kaan Dilmen ve İlçe Başkan Yardımcısı Oğuz Erhan Kopuk, önceki gün Ankara’ya giderek MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ile görüşme imkanı buldu. İzmit teşkilatının yapacağı Ankara ziyaretinin konuşulduğu ziyarette, Bahçeli, İzmit teşkilatına selam söyledi. Ziyaret sonrasında Dilmen ve Kopuk, Bahçeli ile öz çekim yaptı. 

 

Bunu yapanlara ceza verilmeli!

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü yaptığı açıklamada çöp sepeti ve konteynırlara bazı kişilerin reklam afişleri asarak görsel kirlilik oluşturduğunu söyleri. Şener, İzmit’te geçen yıl içinde kentin değişik yerlerine 580 adet çöp sepeti konduğunu da ifade ederek vatandaşlardan bunları amacı dışında kullanmamalarını istedi. Bazı kendini bilmezler, şehir merkezinin her yerine afiş yapıştırıyorlar. Aslında afiş yapıştıran firmalara ceza verilmeli. 

 

Cizre’de AKP suçlu!

Son zamanlarda Cizre’de yaşananlar, ürkütücü… Bu olayları bir mesaj olarak algılamak lazım. MHP İl Başkan Yardımcısı Mustafa Cintaş, Cizre’deki olayların sorumlusu olarak AKP hükümetini gördü. “Cizre’nin bu hale gelmesinin baş sorumlusu hükümettir” diyen Cinteş, “Bunu başkalarına yüklemek mümkün değildir. 12 yıldır Çözüm Süreci dedikleri projelerini ortaya attılar ve bu noktaya geldi” dedi. Şu bir gerçek ki, Cizre’de yaşananlar can sıkmaya başladı. HDP’liler  nisan ayında Apo’nun aralarında olduğunu söylüyorlar. Belki de Cizre’deki bu olaylar, nisan ayına hazırlıktır…

 

Batı ikiyüzlü!

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Gölcük Sorumlusu Dinçer Koç, son günlerde Fransa’nın Paris kentinde yaşanan olaylarla Batı dünyasını ikiyüzlü olmakla suçladı. Koç, “Fransa’daki olaylar elbette bu şekilde yaşanmamalıydı. Ancak bu olaylara baktığımız zaman batı dünyasında oldukça büyük bir ikiyüzlülüğün olduğunu görüyoruz ”dedi. Şu bir gerçek ki, herkesin sağduyulu olması lazım. Zira bu olaylar ülkemize sıçramamalı.  

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR