Kerpe plajındaki cafe belediye tarafından işletilecek

MAKALEYİ DİNLE

Kimileri belediyelerin işletmecilik yapmasına karşı çıksa da ben tam aksini düşünüyorum. Çünkü belediye ve benzeri kamu kurumlarının yaptığı işletmecilik devlet ahlakı sergiler. Serbest piyasasal peydahlanan suiistimallerin önüne geçer.

Örneğin bir liraya sattığı çaydan 70 kuruş kazanan esnafla, 30 kuruşluk çayı 3 liraya satanın esnafı yan yana görebilir.

Sadece Kerpe değil, kandıra sahillerinde özellikle yeme - içme mekanlarının durumunu biliyoruz. Tam bir rezalet…

Buralarla ilgili pek çok şikayet alıyorduk. Pahalı olması, kalite düşüklüğü ve esnafın müşteriye olan tutumu gibi birçok konudan dolayı, vatandaş bölge esnafından şikayetçi. Bölge esnafının bahanesi ise, “Burada sezon kısa, kısıtlı sürede ne kadar kar edersek o kadar iyi” yönünde.

E hal böyle olunca çevre esnafın örnek alması gereken bir işletme gerekiyor. Bu işletmede bundan sonra belediye olacak. Kerpe Plajı’ndaki cafeyi yeniden ihaleye çıkartmayan belediye, mekanı kendi işletecek. Umarım örnek bir esnaf modeli sergiler ve çevre esnafında kendine çeki düzen vermesini sağlar.

 

Gölcük Halk Eğitim Merkezi ücretsiz LGS ve YGS kursu açıyor

Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından lise mezunlarına yönelik ücretsiz LYS-YGS kursları açılıyor. Halk Eğitimi Merkezi tarafından lise mezunu öğrenciler için, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler gibi alanlarda açılacak kurslarla ilgili talepleri almaya başladıklarını söyleyen İlçe Halk Eğitim Müdürü Mehmet Hafiz Arvas açılacak kurslardan hiçbir surette ücret alınmayacağını belirtti. Kurslara katılmak isteyen lise mezunlarının  30 Eylül 2015 tarihine kadar Gölcük Halk Eğitimi Merkezi’ne başvurmaları gerekiyor.

 

Uğur Lisesi bugün açılıyor

Özel İzmit Uğur Temel Lisesi bugün düzenlenecek olan törenle açılıyor. Ömer Ağa Mahallesi İnönü Caddesi Numara 150 adresinde hizmete girecek olan eğitim kurumunun açılış saati ise 14.30 olarak belirlendi.

 

AK Partililer SP’ye tepkili

1 Kasım seçimleri öncesinde Saadet Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi ittifakı konuşuluyordu. Kimine göre işlem bitti SP, Ak Parti ittifakı oluşmuştu. Ancak Saadet Partisi AK Parti’den 20 vekil isteyince işin rengi değişti. İttifak ile oluşan güzel söylemler yerini rekabetle kokan eleştirilere büründü. Eski Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice, yaptığı paylaşımında “Saadet Partisi Genel Merkez Yöneticileri’ne hayret ediyorum. BBP ile işbirliği yaptı hiç milletvekili çıkaramadı, şimdi AK Parti’den 20 milletvekili istemiş! Emin olun ki bu yöneticiler Saadet Partisi’ni bitirmek istiyor. Saadet Partili hemşerilerim bu yöneticilerin değirmenine su taşımayın on yıldır ne kazanımınız oldu ise AK Parti sayesinde oldu. Vefa bir semt adı olmasın!”

Bu paylaşımın altına yapılan yorumlarda birinin sahibi de Gökhan Ayyıldız…

Ayyıldız bu paylaşımın altına “ALLAH'tan %5 filan oy almadılar yoksa AK PARTİ'yi tapusuyla isterlerdi” yazdı.

Bu söylem ve yorumlar Saadet Partili yöneticileri hayli kızdıracak.

 

Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri için bugün tören düzenleniyor

Kocaeli Sanayi Odası Şahabettin Bilgisu Çevre Ödül Töreni’nin 21’incisibugün saat 18.00’de Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin katılımıyla Wellborn Otel’de gerçekleştirilecektir.

Kocaeli Sanayi Odası’nın, 1995 yılından bu yana çevre bilincinin gelişmesine, çevrenin korunmasına ve iyileştirilmesine katkıda bulunan sanayi kuruluşlarının ödüllendirilmesi amacıyla düzenlediği “Kocaeli Sanayi Odası Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri” kentimizde çevre adına verilen en prestijli ödül olarak kabul ediliyor.

 

Salim Dervişolu Caddesi bile tıkanıyor

Trafik artık çekilmez bir hal aldı. Her ay binlerce aracın eklendiği trafikte İstanbul’dan farkımız kalmadı. Mesai saatleri öncesi ve sonrası tıkanan D-1007e alternatif olarak görülen Salim Dervişoğlu Caddesi bile artık sıkıntı yaratmaya başladı. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde bir yerden bir yere gitmek saatler almaya başladı. İzmit-Derince, Başiskele- İzmit ve Kartepe- İzmit güzergahlarındaki trafik yoğunluklarının giderilmesi yerel yöneticilerin boynunun borcu oldu. Umarız okullar açıldığında çektiğimiz trafik çilesi ikiye katlamaz.

 

Özel Seymen’den Darıca’ya eğitim kampüsü

1983 yılından bu yana İzmit’te hizmet veren Özel Seymen Koleji Darıca Ayşe Seymen Kampüsü’nü 3 Ekim Cumartesi günü. Hamiyet Satı’nın kurucusu olduğu Darıca Ayşe Seymen Kampüsü Pirireis Mahallesi Berke Sokak Numara 40 adresinde ki kampus saat 14.00’da törenle açılacak.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR