AKP, Kürt vekil aday peşinde!

MAKALEYİ DİNLE

7 Haziran’da yapılan genel seçimlerde AKP, 6 milletvekili çıkarmıştı…

Hesaplamalara göre AKP, 2-3 bin daha az oy alsaydı, 5 milletvekili çıkaracaktı…

AKP Kocaeli teşkilatları 7 Haziran’daki başarısız seçim sonuçlarını, kendi içerisinde iki gündem maddesi olarak çok tartıştı.

Bunlardan ilki 11 kişilik vekil aday sıralamasında bir Kürt aday ismin olmaması oldu. Hatta bu Kürt aday isminin olmamasından dolayı Kocaeli’nde HDP 1 vekil çıkardı yorumları yapıldı.

***

İkinci en büyük eleştiri ise bazı partililerin lüks AK plaka araçlarla oy istemesi olarak teşkilat içerisinde tartışıldı.

 ***

Erken seçim tarihinin 1 Kasım tarihi olarak açıklanmasının ardından teşkilatlarda yeniden hareketlilik yaşanırken aday adayları yavaş yavaş konuşulmaya başlandı.

AKP İl Başkanı Şemşettin Ceyhan’ın özellikle Dilovası, Çayırova, Gebze ve Darıca bölgesinde Kürt vatandaşların oyunu toplayacak isim üzerinde araştırma yapmaya başladığı kulislerde dolaşıyor.

Ceyhan, bölgede etkili olan bir ismin listede olmasını sağlayarak HDP’ye giden oyları geri almak istiyor.

 ***

AKP’nin listesinde ilk 5’te yer alacağı konuşulan doğulu vekil adayı konusunda hata yapma lüksü olmadığı partililer arasında konuşuluyor.

Doğulu vekil adayı olarak 7 Haziran seçimlerinde yine aday adayı olan Zeki Çanşi yeniden aday adayı olacağı kesin gözü ile bakılırken, Dilovası eski Belediye Başkanı Cemil Yaman’ın da ilk akla gelen isimlerin başında yer alıyor. Dilovası’nın önde gelen isimlerinden Ali İhsan Adıgüzel’in de şuan da gösterilecek adaylar arasında en iddialı isim olarak yorumlanıyor.

Ağrı asıllı Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve Kent Meclisi Genel Sekreteri Gültekin Görüm’ün de ismi kulislerde konuşuluyor.

Bakalım kulislerde konuşulanlar doğru çıkacak mı?

Bu arada AKP’nin 7 Haziran’daki 11 kişilik milletvekili aday listesinde büyük değişimler olacağını düşünüyorum… Bilindiği gibi liste Karadeniz ağırlıklı idi…

Zaten 6 vekil çıkaran bu listenin değiştirilmesi normal.

 

Derinceli berber, 2 günlük gelirini Mehmetçik Vakfına bağışlayacak

Derinceli berber Rasim Uyan, sıra dışı çalışmalarına devam ediyor. Uyan, bugün ve yarınki gelirinin tamamını Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacak. Terörden bıktıklarını, artık şehit haberleri görmek istemediklerini söyleyen Uyan, herkesi Mehmetçik Vakfı’na destek vermeye davet etti.

 

İzmit Muzaffer Fidan Sokak lağım kokuyor

İzmit Cedit Mahallesi Muzaffer Fidan Sokak sakinlerinin başı lağım kokusuyla dertte. Vatandaşlar günler önce patlayan ve onarılan logardan gelen kokuların bir an önce durdurulmasını istiyor.

İzmit Cedit Mahallesi Muzaffer Fidan Sokak’ta bulunan kanalizasyon, günler önce patlamış, mahalle sakinlerinin haber vermesi üzerine patlayan kanalizasyon İSU yetkilileri tarafından onarılmıştı. Kanalizasyon onarılmasına onarıldı, ama kapatılan kapakların aralıkları açık bırakılınca lağım kokusu bütün sokağı sarmış. Rüzgarın da etkisiyle sokağı etkisi altına alan lağım kokusu sokakta bulunan esnafları ve vatandaşları oldukça rahatsız ediyor. Sokak sakinleri, yetkililerin bir an önce bu soruna bir çözüm bulmasını istiyor.

 

Körfez’de İSU’dan şikayet var

Gazetemize mail gönderen bir okurumuz, Körfez’de İSU’nun yaptığı çalışmadan şikayetçi oldu. Okurumuzun gönderdiği maili birlikte okuyalım; Ben Körfez/Yarımca'da ikamet etmekteyim. Bizim sokak sakinleri olarak şikayetimiz var. Alt yapı çalışması için İSU, 15 gündür çalışma yapmaktadır. 2 metre genişliğinde 3 metre derinliğinde bir çukur var ve çok kötü koku yaymakta. Yetkililere defalarca şikayetimize rağmen düzeltme yapılmadı. Çukur hala açık. Çalışmayı anlayışla karşılıyoruz ancak koku için tedbir almaları lazım. Bununla ilgilenirseniz seviniriz. Çalışma Atalar Mahallesi Mehmet Oktay Sokak'ta yapılmaktadır”. Biz de buradan İSU yetkililerini uyarıyoruz, bu sorunu çözerseniz iyi olur.

 

Vatandaş çekecek, polis ceza yazacak

Trafikte tehlikeli sürüş yaparak makas atanlar, emniyet şeridine giren veya herhangi bir trafik ihlali yapan sürücülere gerekli cezaların verilmesi için vatandaşlarla el ele çalışılacak. Bu uygulama İstanbul’da uygulanmaya başlandı. Yetkililer, trafikte tehlikeli sürüş yaparak makas atanlar, emniyet şeridine giren veya herhangi bir trafik ihlali yapan sürücülere gerekli cezaların verilmesi için vatandaşlarla el ele çalışacaklarını söyledi. Vatandaşların çektiği tüm görüntüleri, akıllı telefonlardan 0533 155 01 55 ve 0552 155 01 55 numaralı cep telefonlarına WhatsApp ve Viber ile gönderebilecek. Muhtemelen yakın bir zamanda bu uygulama tüm Türkiye’de uygulanır.

 

Kantincilerden Kaymakama ziyaret

Kocaeli Kantinciler Derneği Başkanı Ali Can Kazgan, Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can'ı makamında ziyaret etti. Kaymakam Can'a kantincilerin sorunlarını dile getiren Başkan Kazgan, ellerinden gelen hizmetin en iyisini vermek için çalıştıklarını ifade etti. Kantinciler olarak çalışmalarını da aktaran Kazgan, daha sağlıklı hizmet vermek için çalışacaklarını söyledi. Kaymakam Can ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Kağıtspor Dergisi Çıktı

Kurumsal çalışmalarını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü, Kağıtspor dergisini çıkardı. İlk sayısıyla yayın hayatına başlayan dergide, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübüyle ilgili yapılan faaliyetler ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaeli’de yaptığı spor yatırımları yer alıyor. İçeriğinde sporcular, antrenörler ve yöneticilerle yapılan  röportajlarında yer aldığı dergide spor branşları da tanıtılıyor.

 

Şehitler için dua 

AKP Karamürsel Gençlik Kolları Başkanlığı şehitlere dua programı düzenliyor. AKP Karamürsel Gençlik Kolları Başkanı Adem Özgüneş, son zamanlarda yaşanan terör olaylarını kınayarak 29 Ağustos 2015 Cumartesi Saat 20.00’de akşam namazına müteakiben Merkez Cami’nde düzenlenecek olan programa tüm Karamürsel halkını davet etti. Özgüneş ayrıca gençlik kolları başkanlığı olarak şehitler için düzenlenecek Hatm-i Şerif programının ardından katılımcılara Türk Bayrağı hediye edileceğini söyledi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR