İki kapılı bir handa

MAKALEYİ DİNLE

 

 

Dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı konuşması sırasında yazıyoruz bu yazıyı. Aşık Veysel’in şiirini okudu.

‘İki kapılı bir handa gidiyoruz gündüz gece’…

Biz de böyle bir Kocaelispor sevdamız.

Bir Kocaeli aşkımız var…

İki kapılı bir handa onlarla yaşayıp gidiyoruz…

Ama bizim başka hiç bir sevdamız yok.

Summe haşa,  biz kendimizi Recep Tayyip Erdoğan ile “aynı!” göremeyiz. ‘Haddimizi!’ biliriz…

Bizimkisi bir benzetme, “iki kapılı han”…

O iki kapılı han bu kentin sınırlarıdır.

Sınırlarımız içerisinde nefes alıp veririz, yer içeriz, Kocaelispor ile soluklanırız.

Kocaelispor bizim sevdamızdır, aşkımızdır. Yeşil Siyah renkler yaşama biçimimizdir.

Her nerede ve nasıl olursa olsun, o renklerin sevgisi aşkı değişmez. Bunun için sayın Başbakan’ın ‘dünyayı kuşatan’ iki kapılı hanının yanında bizimki küçük kalır.

Bizim iki kapılı hanımızın içine onların sahip oldukları sığamaz.

Onların çevresindekiler sığamaz…

Onun hanı başka bizimkisi başka. Onun sevdası başka bizimkinin başka…

Ama sonuçta, ikimiz de iki kapılı bir handa yolculuğa devam ediyoruz…

Ta ki yol bitene kadar…

Gireceğimiz iki buçuk metre eşitlenene kadar…

Bunun için sütunlarımızda yoğunlukta Kocaelispor’u yazmamızın anlayışla karşılanmasını isteriz…

 

…………………….

 

 

Futbolculara taviz verilmemeli…

 

 

Kocaelispor’da yönetim kurulu kısa sürede önemli hamleler yaparak, kongreyi erken toplamanın hakkını vermeye başladı. Cuma günü tüm kentin olağanüstü çabasıyla kongre 1. oturumda toplandı. Amaç bir hafta süre kazanmaktı ve yönetim kurulu pazartesi günü toplantısını yapıp, hemen bir gün sonra (dün) transfer görüşmelerine başlayarak. Bugün de idmanlara start verip, bu zamanı iyi kullanacağını gösterdi. Nitekim dün iç transfer görüşmeleri başladı. Sözleşmesi biten futbolcularla masaya oturuldu ve kapalı kapılar ardında görüşmeler yapıldı. Bu görüşmelerde futbolculara düşünceler aktarıldı ve onların da düşünceleri alındı. Birinci görüşme turları tamamlandı. Burada önemli bir nokta var: Futbolcular iç transfer görüşmelerinde para kadar, profesyonellikten kopup amatörlüğe dönüp dönmeme kararlarını da iletmiş oldular. Çünkü takım artık amatör ve sözleşmesi bitenler, Kulüpte kalırsa, amatörlüğe dönmek zorundalar. Futbolcular için tabii ki son derece zor bir karar bu. Ama ne olursa olsun, bu takımın düşmesinde önemli etken olan bu futbolculara taviz verilmemesi, büyük kulüp olmanın gereğidir. Sanıyorum transfer komitesi de bu doğrultuda iş yapmıştır. Nitekim aldığım bilgilere göre de kulüp bu duruşunu sergilemiş ve futbolculara “Eğer bir yere gidecekseniz, kulüpler bizi arasın” tavrını koyarak beklemeye başlamıştır. Dün 9 futbolcu ile görüşme yapan yönetim, şimdi onlar hakkında kararını verecektir. Gitmek isteyene kapı açıktır, bu belli olmuştur. Yetiştirme bedelini getiren 23 yaş altı oyuncular, istediği yere gidebilecektir. Çıkan sonuç budur. Bakalım yönetim kurulu ve transfer komitesi nasıl bir kadro oluşturacak?

Kimler gidecek?..

Kimler kalacak?..

 Şu bilinmeli ki, artık bu kulüp profesyonel bir futbol takımına sahip değil. Amatör. Ama yine bilinmeli ki, amatörün en üst düzeyi olan BAL takımı. Bu dengeler iyi korunup, taşları yerli yerine oturtup, öyle hamleler yapmak lazım. Futbolcuları ne çok aşağılamadan. Ne de çok yüz vermeden bu iş en hasarsız şekilde halledilmelidir. Takım bugünden itibaren çalışmalara başlayacaktır. Artık geri dönüşü olmayan bir yola girilmektedir. Atılan adımlar karşılıklı dikkatli atılmalı, çakı gibi bir takım kurulmalıdır. Takım, çakı gibi başkanı yansıtmalıdır ve bu ligde ‘misafir’ olmamız için her maç final havasında kazanılmalıdır. Yarınlara bomba gibi bir takım kurulmalıdır. Bunun için transfer komitesi üyelerinin her adımı çok dikkati atması gerekmektedir. Aksi halde, bu yoldan dönüş, karanlıktır. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Hakan Yağcıoğlu - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

taraftar - Hakan bey bu çocuklar daha nereye kadar bedava oynayacak.Her sene masal dinlemekten bıktılar.Siz gazetecilik mesleğini bedavaya yaparmısınız.Birde bu pencereden bakın.Adam hakkediyorsa basacaksın parayı takımda tutacaksın.zımba gibi takımlar bedavadan kurulmuyor..

Yanıtla . 0Beğen 01 Temmuz 15:03
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR