Amuduyla malı götürüyorlar!!!

MAKALEYİ DİNLEGencin birisi Kabe’de hep,
- Ey doğruların yardımcısı olan Allah’ım, Ey haramdan sakınanların yardımcısı olan Allah’ım, sana hamdü sena ederim, diye dua eder.
Bu durum herkesin dikkatini çeker. Birisi:
- Neden hep aynı duayı yapıyorsun, başka bir şey bilmiyor musun? der.

O da anlatır:
- Yedi sekiz sene önce yine Kabe’de iken içi altın dolu bir torba buldum. Tam bin altın vardı. İçimden bir ses “Bu altınlarla, şunları şunları yaparsın” diyordu.
Hayır dedim kendi kendime. Bu benim değil. Başkasının malı, kullanmam haram olur dedim. Bu sırada birisi “Şöyle bir torba bulan var mı?” diye bağırıyordu. Çağırdım onu. “Nasıl bir torbaydı? İçinde ne vardı?” diye sordum.
Torbayı tarif etti ve “İçinde bin altın vardı” dedi. “Torban burada.” diyerek verdim. Adam torbayı açıp bana otuz altın verdi. Pazara gittim. Temiz yüzlü genç bir esiri överek satıyorlardı. Gencin temizliği dikkatimi çekti. Yanlarına gittim, “Bu köle için ne istiyorsunuz?” dedim. “Otuz altın dediler”. Adamdan aldığım otuz altını verip genci satın aldım. Bir iki yıl geçti. Genç çok çalışkan, çok edepli idi. Onu aldığıma çok memnun olmuştum. Bir gün onunla giderken karşıdan iki üç kişi geliyordu. Genç bana dedi ki, “Efendim, ben Fas Emirinin oğluyum. Bu gelenler babamın adamları. Beni buldular. Senden beni satın almak isterler. Sen iyi bir insansın. Onlara otuz bin altından aşağıya satma.” dedi. O kişiler yanıma geldi. “Bu esiri bize satar mısın?” dediler. “Satarım.” dedim.
“Altmış altın verelim.” dediler. Ben de “Olmaz.” dedim. “Sen bunu pazardan otuz altına almadın mı? Biz sana iki mislini veriyoruz” dediler. “Öyleyse gidin pazardan alın.” dedim. Arttıra arttıra yirmibin altına kadar çıktılar. Otuzbin altından aşağı olmaz dedim. Çaresiz kabul ettiler. Ben o otuzbin altın ile işyerleri açtım. Ticaret yaptım. Daha çok zengin oldum. Bir gün bana arkadaşlarım, “Çok zengin bir ailenin iyi bir kızı var. Babası yeni vefat etti. Onunla seni evlendirelim.” dediler. Ben de “Olur.” dedim. Nikah kıyıldı. Deve yükleri çeyizini getirdiler. Çeyiz arasında bir torba dikkatimi çekti. Kıza, “Bu nedir?” dedim.
“İçinde 970 altın var. Babam Kabe’de bunu kaybetmiş. Bulan gence otuzunu vermiş. Kalanını da bana hediye etti. Çeyizine koyarsın dedi” diye anlattı. Demek ki bulduğum altınlar benim rızkım imiş. Vermese idim haram yoldan gelecekti. Şimdi helal yoldan yine bana geldi. Bana yardım edip haramlardan koruyan, nice nimetler ihsan eden yüce Rabbim’e hamd ederim.
Acı da olsa, doğruları söyleyiniz.”
(Hadis-i Şerif)
**
Aslında Türkiye öyle bir duruma geldi ki…
Yolsuzluğu, rüşveti önleyeceğiz deyip iktidara gelenlerin ne hale geldiklerini görüyoruz…
Allah kabul etsin, 5 vakit namazı kaçırmıyorlar…
Ama, camiden çıktıktan sonra amuduyla malı götürüyorlar…

Derince’de hatalı
parka geçit yok
İlçe genelinde trafiğin düzenlenmesine ve hatalı parkların engellenmesine yönelik çalışmalarını başarılı bir şekilde sürdüren Derince Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri görevlerini hassasiyetle yerine getiriyor. Hatalı parka taviz verilmeyeceğini belirten Derince Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklama şu şekilde: “Trafik Karayolları Yönetmeliği’nin 124. maddesi doğrultusunda bir trafik işareti ile izin verilmiş olması, duraklama ve arızalanma halleri dışında, yerleşim birimleri içindeki karayollarında; kamyon, çekici, otobüs veya bunların römorkları, lastik tekerlekli traktörler ile her türlü iş makinelerinin bulundurulmaları ve park edilmeleri yasaktır. Bu yasağa rağmen, yerleşim birimleri içindeki karayollarında park edilmiş bu tür araçlar yetkililerce kaldırılır.”

AKP Gebze’de anket!
Yerel seçim hazırlıklarını sürdüren AKP, Gebze’de aday belirleme sürecinde anket yaptırılıyor. Anketörler önceki gün vatandaşlara , “AK Parti’nin Gebze’de belediye başkan adayı kim olmalı?” diye sordu. Ankette 6 ismin vatandaşları sorulduğu öğrenilirken, bu isimlerin mevcut başkan Adnan Köşker, Abdullah Yağcı, İsmail Keskin, Eyüp Ayar, Resul Tat ve Mahmut Yandık oldukları öğrenildi.


Cengiz Kan moral verdi

Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan yaşlı ve hasta ziyaretlerini de aksatmıyor. Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, önceki gün Orhan Mahallesi’nin tanınmış isimlerinden Ahmet Ertaş’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Eşi Özen Kan’ın da eşlik ettiği ziyarette Başkan Kan, Ertaş’a, “Allah acil şifalar versin” dileğinde bulundu.Doğan’dan Yalçın
kardeşlere ziyaret

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan hasta ziyaretleri kapsamında önceki gün Mehmet Ali Paşa Mahallesinde ikamet eden Kemal ve Cemal Yalçın kardeşleri evlerinde ziyaret etti. Ziyarete AKP Mehmet Ali Paşa Mahalle Temsilcisi Uğur Şengel de Başkan Doğan’a eşlik etti. Uzun süredir rahatsız olan Kemal ve Cemal Yalçın’ı evlerinde ziyaret eden Başkan Doğan rahatsızlığı hakkında bilgi aldı ve acil şifalar diledi.

Gebze Center’da
camın önemi!
Enerjide yurtdışına bağımlı olan ülkemizde bireysel tasarrufu toplumsal kazanca dönüştürmeyi misyon olarak üstlenen hedefleyen Trakya Cam, enerji tasarrufunun önemini toplumun her kesimine anlatmak amacıyla, ‘Isıcam Konfor Tasarruf Akademisi’ni kurdu. Proje kapsamında, 8 ildeki alışveriş merkezlerinde çocukların aileleriyle birlikte eğlenirken öğreneceği etkinlikler düzenleniyor.
İstanbul’da Optimum Alışveriş Merkezi, İstinye Park, Nautalius, Marmarapark; Ankara’da Kentpark ve Armada’da gerçekleştirilen etkinliklerin yeni durağı Gebze Center olacak. 28-29 Aralık 2013 tarihleri arasında yapılacak etkinlikler kapsamında miniklere teorik ve pratik eğitimle enerji tasarrufu, binalardaki enerji tasarrufunda camın önemi gibi öğretici bilgiler verilecek.

Balkan’a geçmiş
olsun ziyareti…

Hasta ziyaretlerine verdiği önemi her fırsatta dile getiren ve sık sık hasta ziyaretleri gerçekleştiren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan geçtiğimiz günlerde rahatsızlanan Rumeli Türkleri Derneği Başkanı Selahattin Balkan’ı Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde bulunan evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dilekleri iletti.

İHH Kocaeli bağış topluyor
İHH Kocaeli Şubesi, yapımına yaklaşık bir buçuk yıl önce başlanan ve 500 bin TL’ye mal olması muhtemel olan katarakt hastanesine maddi yardım sağlamak amaçlı Antikkapı’da kahvaltılı tanıtım toplantısı yaptı. Hastanenin faaliyete geçmesiyle beraber yıllık 6 bin hastayı tedavi etmesi ön görülüyor. Hastanenin mart ayında açılması planlanıyor.


Turkcell CEO’su
Darıca hayranı!

Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv, İşten artakalan zamanlarında Darıca’da balık tutuyor. Ciliv yaptığı açıklamada "Bir çiftlik hayalim vardı ama henüz başlamadı.Şimdi yeni hobi balık tutmak ve eskisi gibi yüzmeye devam ediyorum. Her gün 2 bin metre yüzüyorum bir de küçük bir kayıkla istavrite çıkmaya başladım çapayla. Darıca’da, Bayramoğlu’nda iletişim sayesinde işime her yerden işime bağlanıyorum. Darıca muazzam bir yer" dedi

TOKİ konutlarına
yeni basket sahası

İzmit Belediyesi, kentte bulunan en küçük alanları bile değerlendirerek halkın hizmetine sunuyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre Tavşantepe Mahallesi’ndeki TOKİ konutlarının bulunduğu yerdeki yaklaşık 250 metrekarelik alanda gençlerin spor yapabileceği basket sahası yapılıyor. TOKİ konutlarının alt tarafındaki park alanına 10x20 metre ölçülerindeki basket sahasının yapımına başlandı. Çalışmaların birkaç ay içinde tamamlanmasının planlandığını söyleyen yetkililer, basket sahasının çevresinde de düzenleme yapılarak bölge güzle bir tesise kavuşturulacak” dediler.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR