Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

MAKALEYİ DİNLE

 

 

Ülkemizde 23 Nisan kutlamalarını televizyon ve gazetelerden seyredip okuyoruz. Yerelde ise Kocaeli’nde Çocuk Bayramı bu yıl yine görkemli bir şekilde kutlandı. Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde birçok ülkeden davet edilen çocuklar adeta bir renk cümbüşü içinde hem eğlendiler, hem de tanışıp kaynaşarak gelecek günlerde ve yıllarda devam edecek dostluk köprüsünü kurdular. Gelen çocuklar Türk misafirperverliğini görerek bizzat yaşayıp öğreniyorlar. Kültürlerin tanıtılıp kaynaştırılmasını birebir yaşıyorlar. Outlet Center da coşku ve sevinç bir arada yaşandı.

Ulu Önder Atatürk gibi geleceği gören bir Liderin çocuklara armağan ettiği bu bayram çocuklarımıza çok şey verip, kazandırıyor. Bütün çocukların bayramı kutlu olsun. Dünyada bir ilk olarak sadece Türkiye’de bu bayram sevinci yaşanıyor. Başka bir örneği de yoktur.

Büyükşehir Belediyemizi ve emeği geçen herkesi bu büyük organizasyon için teşekkür edip kutluyorum.

 

 AZERBAYCANDAN GELEN ÇOCUKLAR

23 Nisan kutlamaları için Bakü’den 8 çocuk ile beraberindeki öğretmenlerden oluşan heyeti Sekaparktaki Azerbaycan Kültür Evinde ağırladık. İki kardeş ülke arasındaki ilişkilerin kuvvetlendirilip, işbirliğinin arttırılması için görüş alış verişinde bulunduk. Haydar Aliyev Kütüphanesi ile Hocalı Katliam Müzesini gezdiler. İkramlarımızdan sonra hatıra resimleri çekildi. Federasyon Başkanı olarak şahsıma Bakü hatırası armağan ettiler.

Bende kendilerine Bir Millet İki Devlet adlı kitaplarımı imzalayarak  verdim. Kafiledekilerin tamamına İzmit hatırası saray helvası ve pişmaniye verildi. Karşılıklı ziyaret ve sohbetten büyük memnuniyet duyduk.

Teşekkür ederek ayrılan çocuklarımızı Cumartesi günü Azerbaycan’a uğurluyacağız.

AZERBAYCANDAN TEBRİK VE DAVET

 

            Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’nu yeniden Belediye Başkanlığına seçilişi nedeni ile Diasporadan Sorumlu Devlet Bakanı Sayın Nazım İbrahimov kutlama mektubu gönderdi.

            Aynı zamanda Kocaeli Azerbaycan Kültür Evi’ni vermesi ve devam eden desteğine teşekkür ederek Eylül veya Ekim aylarında müsait zamanında Bakü’ye davet ediyorlar.

            Mektubu İbrahim Başkanımıza Pazartesi günü takdim edeceğim.

            İkinci tebrik ve teşekkür mektubunu İzmit Belediye Başkanımız Sayın Dr. Nevzat Doğan’a gönderdiler.

            Bu mektubu da dün kendilerine takdim ettim.

            Azerbaycan her konuda bir adım atana iki adım atıyor ve ahde vefayı çok iyi biliyor. Bu ilgi alaka her alanda geçerlidir. Bir Millet, İki Devlet olmanın özelliği ve gereği de budur.

            Biz de buradan mektuba teşekkür ederek Başkanlarımızı kutluyoruz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR