Şevki Yılmaz belli ki teşkilatları temizleyecek!

MAKALEYİ DİNLE

Bu iş de nereden çıktı demeyin. Çünkü gerçekten olacak gibi bir şey. Yani en azından teşkilatlara sözünü geçirmek ister gibi bir davranış içinde Şevki Yılmaz…

Malum, gazetemizin gündeme getirdiği bir konudur bu. Şevki Hoca, kadrosunda bulunduğu Yeni Akit Gazetesi’ndeki bir yazıda AK Partililere vermiş veriştirmiş. Her ne kadar üstü kapalı göndermelerde bulunsa da, herkes biliyor ki, Şevki Yılmaz, ‘poker masası’ derken aslında birçok olumsuz şeyi izah ediyor.

Yani burada mecazi ifade olarak kullanılan ‘Poker masası’ kelimeleri sokaktaki insanın akıl sınırlarının zorlanmasına sebep oluyor.

Kısacası Şevki Yılmaz, ‘Poker masası’ derken;

AK Partili olup da, çapkın olanları, rant peşinde koşanları, kumarbazları, alkolikleri izah etmeye çalışıyor…

Tabi bunlar sokaktaki insanın düşünceleri. Yani Şevki Yılmaz’ın ifadelerinden çıkardıkları mesajlar. Dolayısıyla AK Parti’de böyle insan tiplemeleri var mıdır, varsa kaç kişilik bir temsiliyettir bunu çok bilemeyiz.

Fakat benim anladığım, Şevki Hoca’nın bu gibi sivri çıkışları muhtemeldir ki devam edecektir. O kendi halinde parti içinde belli ki bir temizlik yapmak arzusu içinde. Dahası Kocaeli’de ve gücü yetiyorsa daha birçok kentte AK Parti’nin sözü en çok muteber kişisi olabilmek için kendine böyle bir yol çizmiş belli ki…

Bu işte başarılı olur mu, yoksa geri mi teper bilemeyiz.

Ancak bu konuda biraz olsun güçlenecek olursa Şevki Yılmaz ciddi manada temizlik operasyonlarına girişecektir. Bunu dışarıdan kendisi bizzat, meclis yapısında ise oğlu ve Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif aracılığı ile yapacaktır.

O yüzden net bir şekilde belirtmek gerekir ki, Mehmet Akif Yılmaz’ın adaylığı ve vekil seçilmesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Hadi sana bir vekillik vereyim” diyerek gönül alma çabası değildir. Benim çıkardığım sonuç genel manada budur. Kısacası AK Parti içinde gelecek siyaset çok farklı bir yapıda ilerleyecek.

Bu durumun bizlere ve dolayısıyla teşkilatlara bir yansıması da olacaktır. O da şayet Erdoğan benim düşündüğüm gibi Şevki Yılmaz ve benzeri etki sahibi isimlerle farklı bir siyasi manevra içindeyse bundan çıkarabileceğimiz sonuç, teşkilatları yetersiz görmesi olarak da izah edilebilir.

Bu Kocaeli de olsa böyle, başka bir vilayet de olsa böyle…

O yüzden Şevki Yılmaz’ın çabası çok büyük olasılık ile teşkilat içinde de olacaktır.

Okuyanlar bilirler, geçtiğimiz günlerde AK Parti teşkilatlarında özellikle büyük kurultay sonrasında il, ilçe ve beldelerde bazı değişikliklerin yapılabileceği sinyalinin verildiğini izah etmeye çalışmıştım. Şayet bu durum gerçekleşecek olursa, yine ilimizde Şevki Yılmaz’ın yapılacak atamalara müdahil olabileceğini rahatlıkla söyleyebiliyorum.

Çünkü o, sadece milletvekili sıfatı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde oğlunun bulunması ile yetinecek bir isim değil. Daha yapmak istediği birçok iş var. Dolayısıyla, olası bir şekilde teşkilat yönetimlerinde değişiklik yaşanırsa tercih edilecek olan yeni isimlerde mutlaka kendisinden bir şeyler görmek isteyecektir.

Bunlar işin bir tarafı.

Zira Şevki Hoca’nın yazdıklarını, o önemli ikazlarını olası bir erken seçimde “oğlunun milletvekilliğini yeniden garantilemek istiyor, o yüzden böyle tehditkar davranıyor” sözleri ile de izah eden bir taife de yok değil…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR