AKP’li Zeybek’i Balcıoğlu ve Kocabıyık mı istifa ettirdi?

MAKALEYİ DİNLE

14 Mart 2015 tarihinde düzenlenen kongrede AKP İl Kadın Kolları Başkanı seçilen Av.Emine Zeybek, ailevi nedenleri gerekçe göstererek görevinden istifa etti. Aynı zamanda İzmit Belediyesi Meclis Üyesi olan Zeybek’in istifası kafalarda soru işareti bıraktı.

Zeybek, gerçekten de ailevi nedenlerle mi istifa etti?

Biraz geriye gidelim…

Aralık 2015… 

Alınan bilgilere göre Aralık ayında meydana gelen olayda Zeybek’in yönetiminde yer alan Gonca Koştu’nun polis olmak isteyen adayları bir iş adamına yönlendirdiği ve bu adaylardan para alındığı öne sürülmüştü.

Koştu’nun bu olayı partide epeyce konuşuldu…

İl kadın Kolları Başkanı Zeybey, bu olay karşısında oldukça zor durumda kaldı… 

Bu olay üzerine AKP Kadın Kolları Genel Başkanlığı’nın Zeybek’in istifasını istediği iddia edildi.

***

Önceki gün gazetemize AKP’li Zeybek’in istifasıyla ilgili bir mail geldi…

İlginç konulara temas edildi…

Gelen maili birlikte okuyalım;


İl kadın kolları başkanı Av. Emine Macit Zeybek’in istifa sebebi olan ailevi nedenler, aslında Ak Parti ailevi sebepleriymiş. Bu sebep Vekil Sezer Katırcıoğlu değil, Ak Parti Kocaeli İl Bşk. Yrd. olan Emel Ceylan Balcıoğlu ve İl sekreteri Gülcan Dıramalı Kocabıyıktır.

Hatta Şemsettin Ceyhan'ın icrasında Gülcan Hanım, birini yıldırdık istifa etti gitti ( Emine Zeybek Maci'ten bahsediyor) şimdi sıra diğerlerinde...

***

Ak Parti Kocaeli İl Başkanlığında neler oluyor???

Partiyi Şemsettin Ceyhan mı yoksa Emel Ceylan Balcıoğlu ve Gülcan Dıramalı Kocabıyık mı yönetiyor?

Müge Olşen’den boşalan İl Kadın Kolları Başkanlığına 3 isim önerilmişti.

Bunlar Emine Macit Zeybek, Nurhayat  Gülderen ve  Emel Ceylan Balcıoğlu'dur.

Azize Sibel Gönül hanımın kriterlerine uygun olan ismin Emine Macit Zeybek oluşu Kocaeli lobisiyle Sibel hanımı ters düşürmüştü.

Sibel hanımın kadın kolları genel başkanlığından gidiş sebebinin en büyük nedeni budur. Sibel hanımın kendi hür iradesiyle fikrini beyan etmesi aslında bir atamadır.

Bu süreçte kendine kadın kolları baskanlığında yer bulamayan Ceylan, ana kademede devam etti.

Başarılı 2 seçimden sonra kadın kolları baskanı  Emine Macit Zeybek'in milletvekilliği adaylığı teşkilatlar tarafından çok sevilmesi, başarılı projelere imza atması, yıldızının parlaması Emel Ceylan Balcıoğlu'nun kadın kolları başkanlık hevesini arttırdı ve vekilliğin vizesinin kadın kolları başkanlığından geçtiğini gördü ve tüm gücüyle il kadın kollarına saldırıda bulundu. Ve o koltuğa oturma pahasına parti içinde huzursuzluk, kadınları küçümseyici konuşmalar yaparak kendince Şemsettin Ceyhan’ı kadın kollarına karşı kışkırttı.

**

Son dönemde istifaya zorlananların isimlerine bakarak geçmiş dönemde Emel Ceylan Balcıoğlu'yla bağlantılarını göreceksiniz ve kararı siz vereceksiniz.

En son bu şüphelerimizi kanıtlayan konuşmayı 04/02/2016 tarihinde yapılan İl Başkanlığı İcra Toplantısında Gülcan Dıramalı Kocabıyık, “yıldırdık istifa ettirdik şimdi sıra diğerlerinde’ diyerek yaptığı konuşmayla tüm şüpheleri aydınlattı.

Arkasından Şemsettın Ceyhan kadın kollarını olağanüstü toplantıya çağırması ve yeni Başkan adayı üzerinde yaptığı baskılarla anlamış olduk.

Şemsettin Ceyhan, Emel Ceylan Balcıoğlu ve Gülcan Dıramalı Kocabıyık arasındaki bu bermuda şeytan üçgenini andıran yakınlaşma neye işaret???

Uzun zamandır partinin önemli isimlerini de rahatsız etmeye başlayan bu 2 kadın için söylenenler '' PARTİYİ ŞEMSETTİN DEĞİL EMEL'LE GÜLCAN YÖNETİYOR'' gibi konuşmaların arttığı da biliniyor.

**

Bu maili gönderen belli ki parti içini iyi biliyor…

Emine Zeybek’in bir kumpas sonrasında istifaya zorlandığını söylüyor…

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın, Emel Ceylan Balcıoğlu ve Gülcan Dıramalı’nın etkisi altında kaldığını belirtiyor.

Yukarıdaki iddialar çok konuşulacak türden…

Anlaşılan AKP İl Kadın Kolları, uzun süre konuşulmaya devam edilecek…

Haberde bahsi geçen Emel Ceylan Balcıoğlu ve Gülcan Dıramalı, konuyla ilgili açıklama gönderirlerse bu köşeden yayınlarım…

________________________________________________________________________

 

Kandıralı Özcan’dan Orhan’a destek geldi 

CHP Kandıra İlçe Gençlik Kolları Başkanı Enis Özcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettikleri gerekçesiyle yargılanacak olan CHP İl Gençlik Kolları eski Başkanı Gökhan Orhan ve yönetimine sahip çıktı. Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen bir yürüyüşte “Hırsız, katil Erdoğan” sloganları attıkları gerekçesiyle yargılanacak olan Gökhan Orhan ve yönetiminin yanında olduğunun mesajını veren Özcan, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada“Ben bu davayı gençliğin onur madalyası olarak görüyorum” dedi.

________________________________________________________________________

 

Vatan Partili Albayrak’ın ilginç istifa gerekçesi  

Vatan Partisi Gölcük İlçe Başkanı Gürsel Albayrak, aldığı kararla kurultayları öncesinde ilçe başkanlığı görevi ile birlikte partisinden istifa ettiğini gerekçeleri ile birlikte yaptığı basın açıklaması ile kamuoyuna açıkladı. Başkan Albayrak, istifası ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında parti tüzüğüne he zaman bağlı olduğunu belirterek şu sözleri dile getirdi “Genel merkezimle hiçbir zaman sorunum olmamıştır. Benim tek sorunum Vatan Partisi Kocaeli İl Örgütü’ndeki bazı yöneticilerledir. Onlarla sorun yaşamamda en önemli sebeplerden biri olan konu, ilçe başkanı olarak İzmit ve Gölcük’teki yerel basına kucak açmam, rahatça haberlerini yazabilmeleri için onlara ilçe örgütünün anahtarını vermemdir. Bu durum, il örgütündeki bazı arkadaşları, mesnetsiz bir biçimde rahatsız etmiştir. Basın, benim için ve diğer örgütler için olmazsa olmazdır” dedi. İlginç bir açıklama… Albayrak, yerel basınla arası iyi olduğu için birilerinin bunu çekemediğini, il yönetimi yüzünden istifa ettiğini söylüyor. Gerçekten de ilginç bir istifa gerekçesi…

________________________________________________________________________

 

CHP’li Akar’a göre dağ neden fare doğurdu!

CHP Kocaeli Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Haydar Akar önceki gün Uğur Dündar’ın konuğu olarak katıldığı program da Başbakan Davutoğlu’nun açıkladığı Terörle Mücadele Eylem planına ilişkin konuşarak 10 maddeye baktığımızda ‘Dağ fare doğurdu’ diyebilirim dedi. Akar; Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası programında gündeme dair açıklamalarda bulunarak AKP’yi sert sözlerle eleştirdi.

**

Eski Başbakan Yardımcısı AKP’li Bülent Arınç’ın açıklamalarına ilişkin konuşan Akar, bu çıkışların zaman zaman yapıldığını ancak daha sonra özür nitelediğinde açıklamalar yapıldığını belirtti. Akar, “AKP içinde ülkede yaşananlardan rahatsız olanlar var ama bunu açıktan söylerlerse başlarına gelecek olanı biliyorlar, Davutoğlu da Başkanlık sistemını istemiyor ama o da bunu direk söyleyemiyor çünkü bir kişi var istediği an onu o koltuktan alır bunu biliyor dedi. Bugün açıklama yapan Arınç ve onu destekleyen Hüseyin Çelik, Sadullah Ergin ve Suat Kılıç önemli konumdaydılar, ama ne zaman kızağa çekilip pasifize oldular o zaman sesleri çıkıyor” dedi. Parti Meclisi’ne seçilen Akar’ın parti içinde yıldızı parlamaya başladı. Anlaşılan Akar’ı Parti Meclisi’ne girdikten sonra televizyonlarda daha sık görmeye başlayacağız.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR