MHP’li Lütfü Türkkan, “kuzu”yu “kurt” yaptı!

MAKALEYİ DİNLE

Türkiye, AKP’li Burhan Kuzu, MHP’li Oktay Vural ve MHP’li Lütfü Türkkan’ın TBMM’deki söylemlerini konuşuyor…
Sokak ağzıyla yapılan bu konuşmalar, epeyce tepki gördü.
Konuşmalar basına şu şekilde yansıdı;
TBMM Genel Kurulunda, Anayasa Komisyonu Başkanı ve AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu’nun, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’a yönelik, "kuyruk acın var" sözleri gerginliğe yol açtı.
Genel Kurulda, TBMM İçtüzüğü’nde değişiklik yapılmasına dair teklifin görüşülmesine başlandı.
CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, İçtüzüğün bir maddesinin değiştirilmesi hakkında kendi teklifinin gündeme alınmamasını eleştirdi.
Burhan Kuzu, Genç’in itirazı üzerine söz alarak, “Dikkate almayın, her zaman yaptığı şey. Zaman çalmaya çalışıyor” diyerek tepkisini gösterdi.
***
Bu arada, yerinden ayağa kalkan MHP Grup Başkanvekili Vural, Kuzu’nun sözlerini eleştirdi. Kuzu, bunun üzerine Vural’a, “Senin kuyruk acın var, sen bu işlerden anlamazsın” dedi.
***
Bu sözlere tepki gösteren Vural da “Komisyon Başkanı gibi edebiyle oturmasını bilsin orada, ya da kalksın, gitsin” diye bağırdı.
Kuzu bu sözlere, “Kes sesini, kes sesini” şeklinde tepki gösterdi.
***
Bunun üzerine, aralarında MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır ve Vural’ın da bulunduğu MHP milletvekilleri Kuzu’nun oturduğu komisyon sıralarına yürüdü.
Bazı AKP milletvekilleri de komisyon sıralarına doğru koştu.
***
MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Kuzu’ya, “Oturamazsın sen orada. Asıl senin kuyruğun var. Terbiyesiz adam. Sahtekar herif. Böyle bir şey olur mu?" diye bağırdı.
Bazı MHP milletvekilleri, Türkkan’ın sakinleştirmeye çalıştı.
TBMM Başkanvekili Meral Akşener, gerginliğin sürmesi üzerine birleşime ara verdi. Akşener, partilerin grup başkanvekillerini Divan odasında görüşmeye davet etti.
***
Aslında bu tür konuşmaları, bu tür üslupları çok görmemek lazım…
Hatırlanacağı üzere mecliste çıkan kavgada bir milletvekili hayatını kaybetmişti…
Bir vekilin öldürüldüğü bir mecliste her şey beklenir…
***
Televizyonlarda yayınlanan bu konuşmaları, gazete haberlerini öğrenciler de okuyor.
Yani anlayacağınız mecliste bazı milletvekilleri topluma kötü örnek oluyor.
Meclis TV’nin (+18) ibaresi konsa sanırım çok doğru olur…Ergün’den fişlemeye tepki
TÜBİTAK’ta çalışan 1048 personel “ideolojik solcu, dinci, Alevi, Ermeni, Yahudi, ülkücü” diyerek fişlenmiş. Listede yer alan bazılarının isimlerinin yanına da “porno sever, kadın düşkünü, kardeşi satanist, metalci” gibi özel yaşamına dair notlar yer alıyor. Fişlemede “güvenilir, desteklenmeli, ileride yükselmesini istiyoruz” denilen personelin bir süre sonra kritik görevlere getirildiği de öne sürülüyor.
***
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, TÜBİTAK'ta çalışanlara yönelik fişleme yapıldığı iddialarını değerlendirdi.
Ergün, “Türkiye bunlardan kurtuluyor. Eminim, Türkiye'nin yakın geleceğinde artık hiç kimse birini fişlemeyi ve onunla ilgili bir şantaj yapmayı, onu şu veya bu amaçla tehdit etmeyi aklından bile geçiremeyecek” dedi.
Şu fişleme olayı, gerçekten utanç verici…
Adıyaman’da AKP’li bir vekilin, “Eskiden onlar bizi fişliyordu, şimdi de biz fişliyoruz” söylemi de unutulmamalı…


Zabıta güler yüzlü olmalı!
İzmit Belediyesi’nde zabıta görevlilerine davranış bilimleri ve iletişim eğitimi verildi.
Kurum bünyesinde görevli, Psikolog Serap Sözer tarafından yürütülen eğitim çalışmasında sürekli halkın içinde olan zabıta görevlilerinin davranış biçimleri ele alındı.
Psikolog Sözer, zabıta görevlisinin halkın gözünde doğrudan belediyeyi çağrıştırdığına dikkati çekerek; “Kılık kıyafet ve yetkisi ile zabıta denince hemen akla belediye gelir. Sonuçta zabıtanın davranış, vücut dili ve olaylara bakış açısı kurumun genel yapısı şeklinde algılanır. Bu nedenle zabıta görevlilerinin bireysel özellikleri yanında kurumsal bütünlüğü etkileyecek özellikleri de dışarıya dikkatle yansıtması gerekir. Öncelikle zabıta güler yüzlü olmalı, kılık kıyafeti ile çevresine örnek olmalı, empati yapabilmeli” diyerek önemli bir takım ayrıntılar verdi. Eğitimi 86 personel dikkatle takip etti. Sayın Sözer, zabıta güler yüzlü olmalı diyor. Aman fazla güler yüzlü olmasınlar, zira bizim insanımız iyi niyeti suiistimal eder.


Akıl Oyunları’nda yarın final günü
Akıl Oyunları Akademisi Kocaeli'nin düzenlemiş olduğu Akıl Oyunları Turnuvası geçen hafta başladı. Turnuvanın açılışında konuşan Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu “Akıl Oyunları Akademisi çocukların düşünme becerilerini geliştirmeye çalışan bir eğitim sistemidir. Çalışmalarımız devam ederken akıl oyunlarına olan farkındalığın daha da artması için böyle bir turnuvayı düzenledik” dedi. 4-12 yaş grubu arasında yapılan turnuva geçen hafta başladı.
Puanlama sistemine göre yapılan müsabakalarla finale kalacak birinciler seçiliyor. Yarın her yaş grubundan 8 finalist aralarında finali oynayacak. Yarışmanın sonunda dereceye girecek çocuklara madalyalar ve Akıl Oyunları Akademisi’nin oyunlarından seçilmiş hediyeler verilecek. Bu turnuva sonrasında akıl oyunları seansları kurumda devam edecek.
Akademi'de dikkat, hafıza, görsel geometrik algı, sorun çözme ve mantık yürütme alanlarında 500 oyun önceden belirlenmiş bir müfredat içinde oynatılıyor.


Köşker, Cemiyet’i ağırladı
Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz ve yönetimi, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’ı ziyaret etti. Köşker ziyarette, basın yayın kuruluşların, gazetecilerin kamu vicdanını temsil ettiğini söyledi. “Doğru, tarafsız eleştiriye her zaman açığım” diyen Köşker, “Eleştiri, bizler gibi görevi kamuya hizmet olan yöneticilerin kendilerini gözden geçirmeleri için gerekli olan bir oldu. Yanlı olmayan, kişilik haklarına saldırmayan, rencide edici ve aşağılayıcı olmayan eleştiriye kapımız açık. Basınımızın büyük bir oranında bu tür ilkeli gazeteciliğin yapılmış olmasını hem kendimiz hem de Kocaeli’miz için bir kazanım olarak görmekteyiz” dedi. Başkan Köşker ziyarette ayrıca; bu yıl 25. yaşını kutlayan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin yöneticilerine yeni dönemde başarılar diledi. Ziyaret, Cemiyet yönetiminin Başkan Köşker’e 25. yıl anısına hazırlanan plaketi takdim etmesi ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.


Tutuş’tan CHP’ye büyük taş
AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş, CHP’nin katsayı tavrına büyük tepki gösterdi. Tutuş, “Adındaki ‘halk’ kelimesinin anlamını bir türlü idrak edemeyen, bilinçli ve planlı bir şekilde milletin menfaatine olan her şeyin karşısında olan, bıkmadan usanmadan katsayı zulmünü ülkemizin geleceği olan biz gençlerin önüne temcit pilavı gibi getirip koymaktan utanmamasından anlayabiliyoruz.
Son olarak şunları söylemek isterim ki; önümüzdeki ilk seçimlerde, daha önce olduğu gibi başta biz gençler olmak üzere vatanını ve milletini seven tüm duyarlı vatandaşlarımızın CHP’ye keseceği ceza, Anayasa Mahkemesi’nin kendilerine kesmiş olduğu “Mahkemeyi gereksiz yere meşgul etme” cezasını gölgede bırakacaktır”. Tutuş’un CHP ile ilgili açıklaması epeyce sert.
Bakalım Tutuş’un dediği gibi vatandaş ilk seçimlerde CHP’ye ceza kesecek mi?
Yoksa vatandaş AKP’ye mi ceza kesecek?


Anka'nın ilk albümü tuttu
İzmitli gençlerden Mehmet Ali Er, Ahmet Kurt, Abdullah Sağlam ve Muhammed Dikçal'ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı 10 ilahiden oluşan, Aşkın Bülbülü isimli ilk albüm çıktı. Albümün ilk baskısı tükendi, ikinci baskıya geçildi. Albüm çıkartma kararı alır almaz soluğu Stüdyo Peker'de alan grup üyeleri çalışmalarını 6 ay gibi bir sürede tamamladı. Zorlu ve yorucu, bir o kadar da keyifli geçen stüdyo çalışmalarını tamamlayıp yeni yıla yeni albümle giren grubun daha şimdiden yaz sezonu rezervasyonlarının dolmak üzere olduğu bildirildi. İsra yapım etiketi ile çıkan albümde ki eserlerin isimleri şöyle; Kervan, Kerbela, Gözlere Yazık, Sıddık-ı Ekber, Senin Sırrın, Medine, Yardım Eyle, Uhud, Ya Rasulallah ve Mehdi Resul.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Dünyanın en hızlı kuşu Boğazlı Kırlangıç.


KONUŞAN FOTOĞRAF:MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak: Yeter be, raporu ben yazdım diyorum, daha ne konuşuyorsunuz. Çıkın dışarı, beni rahat bırakın.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR