Başkan Karaosmanoğlu DYP’ye faks gönderdi!

MAKALEYİ DİNLE

Doğru Yol Partisi…
DYP…
Bir zamanlar Kırat’ı şahlandırdı…
Ama sonrasında Kırat, kenara çekildi…
DYP, yeni bir yapılanma içinde….
DYP Kocaeli İl Başkanlığı’na Abdülkadir Ceylan Sarı atandı…
Sarı, yeni yönetim oluşturdu…
Yeni yönetimi genel merkez tarafından onaylandı…
Yönetimi onaylanan Sarı, bazı ilçelere de atama yaptı.
Çayırova’ya Mehmet Aktaş, Gebze’ye Ali Yıldırım, Darıca’ya da Oktay Özer’i atadı…
**
DYP Kocaeli İl Başkanlığı’na Abdülkadir Ceylan Sarı, gerçekçi olduğunu, maceraperest olmadığını söyledi.
Sarı, parti tabanının diğer partilere kaydığını, yeni oluşumla birlikte bütün partililerin yine DYP çatısı altında toplanacağını söyledi.
**
Sarı, bir gazeteye verdiği demeçte şunları söyledi;
Ben partiyi pazarlayanlarla birlikte olamazdım.
DP'de kime güveneceğim ki, 2 dakikada parti değiştiriyorlar.
Menfaat düşkünleriyle işim olmaz.
Beni satın alacak para daha basılmadı.
Ben DYP'nin namını seviyorum.
İzmit'in bize ihtiyacı var.
‘İki sevgili buluşacak' sloganıyla yola çıktım.
Hiçbir beklentim yok.
Hiçbir yere aday değilim.
Sadece babamın vasiyetini tutuyorum.
Varlığımızı göstereceğiz ama biraz zamana ihtiyacım var.
İzmit'te sıkıntı yaşıyoruz. CHP'nin ağırlığı var ve AKP baskı yapıyor” dedi.
**
Başkan Sarı önceki gün beni ziyarete geldi…
Elinde bir kağıt vardı…
Baktım kağıda, Büyükşehir logosunu gördüm…
Hayrola Başkan, ne bu kağıt dedim…
Bana, “Mesut Bey, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu kendi imzasıyla bana başarı dileyen bir faks gönderdi” dedi.
Gelen faksı inceledim…
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi amblemli, (KBB özel kalem) özel ibareli faksta şunlar yazılıydı;
Sayın: Abdülkadir Ceylan Sarı
Doğru Yol Partisi (DYP) İl Başkanlığı’na atanmanızdan dolayı tebrik eder, görevinizde başarılar dileriz…
İmza: İbrahim Karaosmanoğlu (Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı)…
**
Faksı okuduktan sonra Sarı’ya,
“AKP’liler bu işi iyi biliyor. Başkan Karaosmanoğlu insanları mutlu etmenin yolunu iyi biliyor.
AKP’li belediye başkanları, AKP’li il veya ilçe başkanları dışında kimse böyle bir nezakette bulunmaz.
Onları tebrik etmek lazım, insanları mutlu etmeyi iyi biliyorlar” dedim…
Sarı da, gelen bu faks karşısında mutlu olduğunu, yönetim kurulu ile birlikte kısa bir zaman içinde Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret edeceğini söyledi…
Bu arada Sayın Karaosmanoğlu’nun belediyenin faksından bir siyasi parti il başkanına başarı faksını göndermesinin etik olup olmadığı yorumunu da size bırakıyorum…MHP Derince’den “Şimşek” gibi açıklama
Fransa’da bir yasa çıktı…
Ermeni soykırımını inkar edenler ceza alacak.
Bu karar Türkiye’de büyük yankı buldu.
MHP Derince İlçe Başkanı Emin Şimşek, Fransız senatosunun aldığı bu karara tepki gösterdi. Şimşek, “ Sözde Ermeni soykırımını kabul eden ve Türk milletini böyle saçma bir olaya iten Fransa’yı kınıyoruz. Hükümetin bu konu hakkında bu denli duyarsız kalmayı bırakıp ağır yaptırımlar uygulaması gerekmektedir. Cezayir’de yaptıklarını sansürleyen ve fikir özgürlüğünü kısıtlamakta olan Fransa aldığı bu karardan utanmalı ve pişman olmalıdır.
Tarihimizi yargılamaya kalkan bu aciz ülke gerçekleri araştırdığında Türk milletinin tarihinde soykırım değil; hoşgörü, adalet, merhamet bulacaktır. Bizim tarihimizi böyle saçmalıklarla yaymaya çalışan Sarkozy öncelikle kendi ülkesinin tarihini irdelemeli tüm dünyada yaptıkları zulümleri hatırlamalıdır. Çünkü dünya ne Fransızların Cezayir’de yaptıklarını ne de Ermenilerin Hocalı’da yaptıkları katliamı asla unutmamıştır. Çok şükür ki ne Türkiye Devleti’nde ne de tamamen hoşgörü ve adalete dayalı Osmanlı Devleti’nde yüz kızartacak ya da bizi utandıracak olaylar olmamıştır. Sarkozy aslında seçim yatırımı olan bu planından bir an önce vazgeçmeli ve yaptığı bu ayıptan dönmelidir. MHP Derince ilçe başkanı olarak değil, bir Türk olarak Fransa’nın bu inkâr yasasını reddetmekte ve kınamaktayım.” Dedi.


Akıl Oyunları Turnuvası’na hazır mısınız?
Akıl Oyunları Akademisi kurucusu olan Dr. Ömer Faruk Ggergerlioğlu ve Eğitim Koordinatörü Nuran İlkyaz önceki gün Akıl Oyunları Turnuvası ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıda turnuvayla ilgili bilgi verildi.
Konu ile ilgili açıklama yapan Dr. Gergerlioğlu, "28-29 Ocak cumartesi- pazar günü yapılacak olan turnuvamızın amacı Akıl Oyunları Akademisi çalışmalarının bir turnuva ortamı ile daha geniş kesimlere ulaşmasıdır. Çocuklarımız Akıl Oyunları Akademisinin özgün oyunlarından bir kısmını turnuva ile tanıyacaklar. Dereceye girenlere sürpriz hediyeler de verilecek." dedi. Turnuva, 4-12 yaş arası farklı yaş grupları arasında yapılacak. Turnuvaya bütün vatandaşlar davet edildi.
Yenişehir Mah. Sümbül Sok. No:4 adresindeki Akıl Oyunları Akademisi'nde yapılacak olan turnuvaya 3310033 Nolu tel'den katılmak isteyenlerin kaydının alındığını belirten Dr. Gergerlioğlu "Bu nitelikli etkinlik, elemeleri geçenlerin kendi aralarında yarışacağı daha sonraki hafta yapılacak final ile tamamlanacaktır" dedi


Başkan Doğan’dan Karaosmanoğlu’na geçmiş olsun ziyareti
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, SEKA Devlet Hastanesi’nde tedavi gören Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun babasına geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu’nun 85 yaşındaki babası Hacı Necmettin Karaosmanoğlu geçtiğimiz hafta sonu rahatsızlanarak SEKA Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Şiddetli soğuk algınlığına bağlı olarak kalp ritminde bozukluk nedeniyle SEKA Devlet Hastanesi Göğüs ve Kalp Damar Cerrahi servisinde tedavi gören Necmettin Karaosmanoğlu’nu ziyaret eden Başkan Doğan, “Necmettin amcanın durumu gayet iyi. Endişe edecek bir durum yok. Birkaç gün içinde taburcu edilir. Kendisine geçmiş olsun der acil şifalar dilerim” dedi…
Necmettin Amca ile 12 Eylül 2010’daki referandum öncesinde Yuvacık’ta yaptığımız ankette sohbet etmiştim. “evet” mi “hayır” mı oy kullanacaksınız diye sormuştuk.
O da, elbette “evet”, hayırdan “hayır” gelmez demişti… Necmettin amcaya geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyoruz…


Körfez’de güzel uygulama
Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçedeki kırtasiye, bakkal, yapı market, oyuncak satan işyerleri denetledi.
Zabıta ekipleri uçucu maddelerin zararlarından insan sağlığının korunması hakkında kanun gereği, solventli malzemelerin 18 yaşından küçüklere satılamayacağını işyeri sahiplerine tebliğ etti.
Körfez Belediyesi Zabıta Müdürü Cumali Gündoğdu, “Bu tür malzemeleri satan işyerlerini 153 hattımızdan bizlere bildirmeleri halinde gerekli yasal işlemleri başlatacağız.” açıklamasında bulundu.
Son zamanlarda bazı kırtasiye malzemelerinde tehlikeli maddelerin bulunduğunu sık sık duyuyoruz.


KONUŞAN FOTOKörfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe: Sayın üyeler, ekonomimiz iyi giderken şu Fransa işimize taş koydu. Gel de ayıkla pirincin taşını.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Bir karıncanın koku alma yeteneği, en az bir köpeğinki kadar gelişmiştir.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR