Böyle bir dönemde Cengiz Özdemir, AK Parti listesine giremez

MAKALEYİ DİNLE

Siyasete yakın olanlar Cengiz Özdemir’i 2004 seçimlerinden hatırlar. Aslen Herekeli olan ancak İstanbul’da ikamet eden Gazeteci Cengiz Özdemir o tarihte AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olmuştu.

O dönem kendisine nasip olmayan adaylık şuan ki Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na kalmıştı.

Özdemir o Dönemden sonra, 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde birlikte çalıştıkları Recep Tayyip Erdoğan ve partisine küstü. Mehmet Ağar ile birlikte 2007 seçimlerine hazırlandı. 2007 yılında DP’nin Kocaeli 1’inci sıra adayı oldu.

Bu defada partisi baraj altı kaldı.

Özdemir, seçilmişlik unvanını bir türlü alamadı.

Aslında kafası çalışan başarılı bir isim. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Beyaz Masa projesini başlattı. Şuan tüm belediyelerde bu birim kurulu. DP’nin logosunu tasarladı… Önemli danışmanlık hizmetleri verdi. Akşam Gazetesi’nin başında yer aldı. Şu sıralar Es Medya’nın icra kurulu başkanlığın yürütüyor.

Ancak bütün bunlar bu dönem Kocaeli’den sıralamaya girmesine yetmez.

Partiler kritik bir süreçten geçiyor. Bütün partiler oy kaybetmekten korkuyor. Son derece önemli olan bu seçimlerde en dikkatli davranacak olan parti de kuşkusuz Ak Parti.

Ben AK Parti’nin Kocaeli’de köklü bir aday değişikliği yapacağını sanmıyorum.  Kocaeli’de 1 kişi ya değişir ya değişmez.

O kişi yerine de Cengiz Özdemir getirilmez.

6’ıncı vekili bin 500 oyla kazanan Ak Parti, oy kazandıracak bir adayla ilerlemek istiyor. 7’inci sıranın da meclise gitmesi için uğraş veriyor.

Başı hayli kalabalık olan AK Parti’de, aday olmak isteyenler değil, oy kazandıracak aday gösterilecek isimler üzerinde duruluyor.

Cengiz Özdemir ismi, 7’inci vekili çıkartmak için uğraş veren Kocaeli Teşkilatı’nda rağbet görmez.

 

Körfez’den kötü kokular…

Vatandaş dertli, nefes alamıyoruz diyor…

İhbar yapıyor, şikayet ediyor ama sonuç alamıyor.

Sanayinin en büyük olumsuzluklarından biri olan hava kirliliği zaman zaman Körfez İlçesinde vatandaşı canından bezdiriyor.

Son günlerde Körfez’den gelen ihbarlar artmaya başladı. Şikayetin geldiği yer hep aynı…

Fabrika bacalarından çıkan gazdan şikayetçi olan vatandaş, önce yetkili müdürlükleri arıyor, sonuç alamayınca sesini duyurmak için bizimle iletişim kuruyor.

Dört gündür amonyak kokusu soluduklarını söyleyen Yarımcalılar, “nefes alamaz hale geldik” diyerek dert yanıyor.

Bu konuyu ihbar eden vatandaşlar son Gübretaş Fabrikası’nı işaret ediyor. Kokunun kaynağı olarak gösterilen Gübretaş’ın bacalarından çıkan dumanı da fotoğraflayıp gazetemize gönderiyor.

Anlaşılan bölge sakinlerinin canına tak demiş.

Fabrikanın bacalarındaki dumanında arttığını söyleyen vatandaşlar nefes alamadıklarını belirterek, “Büyükşehir ve BİMER’e durumu ihbar ettik. Henüz bir çare bulunamadı” diyor.

Körfez İlçesi, Yarımca-Kirazlıyalı arasındaki bölgede nefes alınamaz bir hal yaşandığını söyleyen vatandaşlar, gerekli incelemenin başlatılarak, kötü koku yayan işletmenin uyarılmasını istiyor.

 

Kartepeliler Safranboluya gidiyor

Kültür gezileri kapsamında belil aralıklarla Kartepe Belediyesi tarafından organize edilen gezilerin bir diğeri 12 Ekim Pazar günü gerçekleşecek.  Kastamonu’nun Safranbolu ilçesine düzenlenecek kültür gezisi için 00.00’da Acusu Camii önünden otobüsler kalkacak.

 

Mehmet Akif Yılmaz’dan bir öneri var

AK Parti Milletvekili ve 26’ıncı dönem aday adayı Mehmet Akif Yılmaz, önemli bir konuya değildi.

Geçersiz sayılan oylarla ilgili sosyal paylaşım sitesinden YSK’ya seslenen Mehmet Akif Yılmaz, “YSK 'ya ÇAĞRI” başlıklı iletisinde şöyle söyledi, “ 7 Haziran Genel seçimlerde 1 milyon 326 bin 434 oy geçersiz sayıldı. Bu oran %2,8' e tekabül ediyor. Geçersiz sayılan Oyların Oranı ciddi bir çalışma ile büyük oranda azaltılabilir. 1 Kasım Seçimine 15 gün kala Görsel medya kullanılarak hangi durumlarda oyun Geçersiz sayılacağı hakkında Kamu spotları ile bilgilendirme yapılması elzem gözüküyor.”

 

AKP Gebze’de SKM’yi Kaya yönetecek

AK Parti Gebze’de Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) başkanlığına Nuri Kaya getirildi. AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba’nın açıklamasına göre Kaya partisini 1 Kasım’a hazırlayacak ekibi yönetecek. Öte yandan SKM’nin Ofisi olarak parti ilçe binası kullanılacağı öğrenildi.

 

Çorba çeşmesinden 3 milyon çorba aktı

İzmit Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olan çorba çeşmelerinden yararlananların sayısının 3 milyonu geçtiği öğrenildi. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın talimatıyla kurulan ve halen 2 si Kocaeli Üniversitesi Umuttepe kampüsünde olmak üzere 7 adet çorba çeşmesinden Ağustos ayı sonuna kadar 3 milyon 111 bin 383 kişi yararlandı. Belediye yetkilileri, çorba çeşmelerinin  haftanın 5 günü 06.45-09.00 saatleri arasında faaliyette olduğunu ve her gün binlerce kişiye sıcak çorba ikram edildiğini belirterek” çeşmelerden her gün farklı çorba akıyor. Hijyen ve  temizliğe büyük önem verilen çorba çeşmelerinden zengini de fakiri de herkes ücretsiz yararlanıyor. İzmit’te milyonlarca kişinin yararlandığı çorba çeşmeleri birçok belediye tarafından örnek alınıp benzerleri kurulmuştur” dediler.

 

Yeşilkent Konağı bugün açılıyor

Başiskele Belediyesi’nin örnek projelerinden Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezlerinin üçüncüsü olan Yeşilkent Semt Konağı bugün saat 18.00’de açılacak. Yeşilkent Mahallesi Manzara Park içerisine yapılan Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezi mahallin ihtiyaçlarına cevap verecek kurs ve seminerler yapılacak.  Açılışta sürprizler tüm mahalle halkını bekliyor olacak. Protokol konuşmaları ve ikramın olacağı açılış renkli geçecek. Yeşilkent Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezini gezen Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz son kontrolleri gerçekleştirdi. Selçuklu mimarisinde yapılan binanın donanımında her şey düşünüldü.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR