MHP, Kandıra için Olcay Çelik’e teklif götürdü

MAKALEYİ DİNLE

MHP bu yerel seçimlerde motivasyonunu yüksek tutuyor. Körfez ilçesinde yaptığı olay transferle Salih Şirin’i, üç hilal çatısı altına çekti. Şimdi aynı hamleyi Kandıra’da yapmayı planlıyor.
Muhalifler, AK Parti iktidarlarını yıkmak için alternatif olarak MHP’yi görülmeye başladı. Bunun bilincinde olan parti kademeleri diğer siyasi partilerin güçlü adaylarını partilerine çekmeye çalışıyor.
Körfez’de bunu başaran MHP, Kandıra’da da ilk hamlesini yaptı.
Kulağımıza gelenlere göre MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, DP’nin Kandıra’da ki efsane adayı Olcay Çelik ile görüştü.
İddia edilen bu görüşmenin perde arkasındaki notlar henüz belirgin değil. Ancak Olcay Bey’in Ak Parti’ye mi yoksa MHP’ye mi geçeceğine yönelik tahmini kimse yapamıyor.
Süreç daraldıkça Olcay Bey’in tercihi de daha net olacak. Şimdilik MHP’nin Kandıra hamlesi bu aşamada. İlerleyen tarihlerde MHP, Çelik’i saflarına kata bilirse MHP, Kandıra’da yarışa DP’nin eski adayı ile daha güçlü girmiş olacak.


Yahya Kaptan’da köpek korkusu
Yahya Kaptan Mahallesi’nde köpek sorunu büyüyor. Atılım Lisesi ile Yahyakaptan son durağı arasında bulunan bölgede 15-16 köpek bölge sakinlerini tehdit ediyor. Yerel yöneticilerden bu sorunun çözümü için yardım isteyen vatandaş, sabah saatlerinde köpeklerle köşe kapmaca oynadıklarını söylüyorlar.


Süleyman Pekin, izne çıktı
Türk Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim- Sen sendikası Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin, dün itibariyle izne ayrıldı. 3 Ağustos’ta görevinin başına geçecek olan Süleyman Pekin’in yerine şube sekreteri Yaşan Şanlı vekalet edecek.


Fikri Işık’tan, Kandıra sahillerine davet
Kocaeli Milletvekili Fikri Işık kentin reklamını hemen her platformda yapıyor. Mavi Bayrak alan Cebeci sahillerini öve öve bitiremeyen vekil, Twitter hesabından tüm Türkiye’yi Kandıra sahillerine davet ediyor.


Karaosmanoğlu 5’inci, Doğan 1’inci oldu
Andy-Ar’ın araştırmasına göre İbrahim Karaosmanoğlu, Türkiye’nin en başarılı 5. Büyükşehir belediye başkanı seçildi. ANDY-Ar Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin gerçekleştirdiği "Yerel Yönetimler Performans Araştırması" sonuçlarını belirlendi. En başarılı büyükşehir belediye başkanları sıralamasında Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu 5. olurken, Kocaeli özelinde yapılan “en başarılı ilçe belediye başkanları” sıralamasında Nevzat Doğan 1. geldi. Doğan bu başarıyı 46,6 ile aldı.


Yangının ardından küle dönen Yuvam bölgesi ağaçlandırılıyor
İzmit Yuvam bölgesinde çıkan yangında zarar gören bölgenin tekrar ağaçlandırılacağı öğrenildi. Fatih Mahallesi’nde geçtiğimiz hafta içinde çıkan yangında 204 dönümlük orman alanı yanmıştı. Yangının olduğu ilk gün bölgede incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, bölgenin imara açılmayıp tekrar ağaçlandırılacağını açıklamıştı. Başkan Doğan’ın açıklamalarının hemen ardından Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri harekete geçtiler. Bölgede tespit yapan teknik ekipler, ağaçlandırma ile ilgili gerekli hazırlıklara da start verdiler. Park Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, yanan bölgeye yaklaşık 15 bin fidan dikilerek tekrar ağaçlandırılacağını söylediler. Ağaçlandırma işini programa aldıklarını ifade eden ilgilileri” Mevsim nedeniyle şimdilik fidan dikmek mümkün değil. Fidan dikim sezonunda ilk iş olarak bölge ağaçlandırılacaktır” şeklinde konuştular.


Bu bina ile kim ilgilenecek?
Mehmet Ali Paşa Turan Güneş Caddesi Zorbey Sokak başında yer alan inşaat durumdaki binaya aylar çivi bile çakılmaması bina etrafında bulunan esnafı ve bölge halkını çok rahatsız ediyor. Binanın etrafı adeta çöplüğü andırıyor ve bina yanındaki yolun yanında her hangi bir koruyucunun olmaması hem araçlar hem de vatandaşlar için tehlike oluşturuyor.


Tehlikeli yol
İşte bu bina aylardır bu şekilde bekliyor. İnşaat halinde aylardır bekleyen binanın etrafı pislikten geçilmiyor. Vatandaşın buraya attığı çöpler hem koku yapıyor hem de çirkin bir görüntünün oluşmasın neden oluyor. Bölge esnafı durumdan oldukça şikâyetçi. Bir an önce inşaat halindeki bu binanın tamamlanmasını isteyen esnaf, “Neden bu görüntüyü görelim” diyor. Öte yandan binanın yanındaki yol ile zemin kat arasındaki yükseklik de ayrı bir sorun. Özellikle gece karanlığında bu yolda yürüyen vatandaşlar ve bu yolu kullanmak isteyen araçlar, her hangi bir korkuluğun olmadığı yolun yanındaki boşluğa düşme tehlikesi yaşıyor. Bölge halkı bina sahibine ve İzmit Belediyesi’ne sesleniyor ve “Bu bina ile birileri ilgilensin” diyor


8 yaşında ama Keman’ı konuşturuyor
Değirmendereli Ecesu Sezer, minik parmakları ile kemanında hayat verdiği notalarla bir mucizeye imza atıyor.
Yeteneği küçümsenemeyecek kadar büyük aslında.
Öyle ya onun yaşındaki birçok çocuğumuz ıslık çalamazken o kemana hükmediyor.
8 yaşında olmasına rağmen sanatsal kimliği ile dikkat çeken Ecesu Sezer, kemanıyla dinleyenleri mest ediyor.
Yaklaşık iki yıl önce minicik parmakları kemanla tanıştı. Kısa sürede kaynaştı ve kısa sürede harikalar yarattı. Değirmendere Atatürk İlköğretim Okulu’nun 3. sınıf öğrencisi Ecemsu, geçtiğimiz kış Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuar batı keman bölümünde eğitim almaya hak kazandı.
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı yarı zamanlı keman bölümünde kendisine yer edindi.
Yeteneğini eğitim ile pekiştirerek kendisini dinleyenleri hayretlere düşüren bu küçük kız geleceğin en iyi keman virtüözleri arasında. Kendisine başarılar diliyorum.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR