Hereke eski muhtarından Şenol Ergüney’e sitem var!

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli Kamu Hastaneleri İl sekreteri Şenol Ergüney, önceki gün basın toplantısı yapmış, gündeme dair açıklamalarda bulunmuştu.

Gazete olarak haberi “Ergüney’den 5 sağlık müjdesi” başlığıyla vermiştik.

Dilerseniz o 5 müjdeyi bir hatırlayalım;

1-Kamu Hastaneler Birliği 2015 Yılı 3. Dönem açıktan atama kuraları açıklandı. İlimize toplamda 43 sağlık çalışanı atandı.

2- Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ek bina yapılacak. Mevcut olan yoğun bakım sayısı iki katına çıkarılacak.

3-15 Ağustos’ta hizmete giren Elektronik Bilgi Yönetim Sistemi sayesinde ayda 1 kamyonete yakın kâğıt israfı ortadan kalktı.

4-Tüm hastanelerin web siteleri standart hale getirildi.  Vatandaşlar isteklere daha rahat ulaşılıp, işlemlerini yapılabilecek.

5- Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 79 araç kapasiteli otoparkı 288 araçlık otopark haline dönüştürülecek

**

Haberi okuyan Hacı Akif Mahallesi eski Muhtarlığı. Nazım Demirtaş, beni aradı. Şenol Ergüney Bey’e sitem etti.

Bana, “Şenol Bey’in haberini okuduğumda, verdiği müjdelere baktığımda içim cız etti.

Çok sinirlendim…

Hereke’ye üvey evlat muamelesi yapılmasını içime sindiremedim ”dedi. 

 

Bana bir mail göndereceğini ve yayınlamamı istedi. Ben de tamam gönder, değerlendiririz dedim.

Hacı Akif Mahallesi Muhtarlığı. Nazım Demirtaş’ın Hereke değerlendirmesini birlikte okuyalım;

**

HEREKE DERİNCE ARAŞTIRMA POLİKLİNİĞİ

2014 yılı ocak ayı itibariyle Hereke polikliniği dış ve iç cephe yenilenmek üzere tamirata alındı…

Bir tane de olsa doktor istemiştik, ama olmadı.

Kamu Hastaneleri eski Genel Sekreteri Hasan Aydınlık bey tadilat rakamlarının ne kadar olduğunu bilmediğimiz masrafı yaptı. Ve yapılan tadilat bittiğinde “polikliniğe doktorlar gelecek” diyerek bugüne kadar umutla bekledik.

**

Sebep neydi, doktor verilemeyecekse bu masrafa yazık değil mi? On tane müstahdem pansuman yapılsın diye mi bu masraf yapıldı…

Anlamış değiliz.

**

Henüz yeni olan Kocaeli Kamu Hastaneleri Genel Skreteri Şenol Ergüney beyin bu konuda ne kadar bilgi sahibi olduğunu bilmesek de, Hereke’de Derince Araştırma Polikliniği olduğunu, enjeksiyon ve pansuman yapıldığını hatırlatırız.

Binanın yarısının aile hekimliği ile bölüşüldüğünün bilinmesini isterim.

Diğer yarısı boş ve kullanılmamaktadır, ne olur bilinmemektedir.

**

Uzman doktorların ilimize geldiğini duyduğumuz bu günlerde Hereke Derince Araştırma Hastanesi Poliklinikliği ne işe yarar bilinmiyor.

Bu binaya pratisyen hekim en azından cumartesi, pazar günleri olsun verilemeyecekse, kapatın gitsin…

Belki müze olur, bowling salonu olur, otel olur, KOMEK olur, hiç olmazsa işe yarar.

**

Hereke’de poliklinik konusuyla bilgisi olup da ilgilenmeyenlere,

siyaset yapıyoruz deyip haritada yerini bilmeyenlere,

kamu görevi yaptıklarını bilip de bu zamana kadar çare aramayanlara,

Üniversite var Hereke’ de deyip de kaleyi fetih eden EmirAli bey için bir sempozyum yapamayan veya bir kitabe yazdıramayan eğitim camiası olursa, sana ne Hereke’de senden başka adam yok mu diyenlere yazıklar olsun.

**

Hacı Akif Mahallesi Muhtarı Nazım Demirtaş’ın bana gönderdiği maili okudunuz…

Hereke aşığı Demirtaş, Hereke’ye sağlık konusunda yetkililerden yardım istiyor…

Eski genel sekreter Hasan Aydınlık, Hereke’nin derdine devam olamadı, Herekeliler yeni genel sekreter Şenol Ergüney’den dertlerine devam olmasını bekliyor…

 

AKP İzmit İlçe Başkanlığı mahallelerde SKM kuruyor

AKP İzmit İlçe, Teşkilat Başkanı Yusuf Yıldız koordinatörlüğünde mahalle SKM’leri kuruyor. İzmit’in önemli ve nüfusu yoğun olan 28 Haziran, Tepeköy, Cedit, Yenidoğan, Serdar, Kocatepe, Doğan, Kuruçeşme Fatih, Alikahya Merkez, Atatürk ve Alikahya Fatih olmak toplam 11 mahallede yer alacak SKM’ler 1 Kasım seçimlerine kadar her gün ev, sandık ve üye çalışmaları gerçekleştirecek. Mahalle SKM’leri, mahalle yönetim ve istişare kurulları ile birlikte en az 15 kişiden oluşacak. Mahalle başkanlarının kontrolündeki çalışmalar hakkında her gün rapor hazırlanarak ilçe başkanlığına bilgi verilecek. AKP, 1 Kasım seçimlerine büyük önem veriyor. Bakalım, AKP’li yöneticiler 7 Haziran’daki tabloya lehlerine çevirebilecekler mi? Yoksa oyları düşmeye devam mı edecek?

 

Bakan Işık'tan Olşen'e ziyaret...

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, önceki gün Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile birlikte bel fıtığı şikayeti yaşayan AKP Milletvekili adayı Ayşe Müge Olşen'e evinde geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Işık ve Karaosmanoğlu, Olşen'e acil şifalar dilerken, yaklaşan seçim çalışmalarında da başarılar diledi. Aslında Olşen’in yeri 8’nci sıra değil, daha ön sıralardı. Ama, Ankara’dan ithal bayan aday getirilince, Olşen arka plana itildi.

 

MHP’li Arif Gülen AKP’de

MHP’nin 4. Sıra milletvekili adayı Arif Gülen seçime yönelik olarak çalışmalarını sürdürüyor.  Gülen, önceki gün AKP Gebze İlçe Başkanlığına giderek parti yöneticisi Feyza Şule Karabıyık ve SKM görevlisi Miktat Aydın ile görüştü. Bir süre  seçim ve yapılan çalışmalar üzerine görüşme yapan Arif Gülen’in bu ziyareti ise AKP’li yöneticilerde şaşkınlık yarattı. Gülen ise, siyaset yaptığı sürece meşru olan her partiyi ziyaret edeceğini belirtti. Anlaşılan Gülen sıra dışı bir seçim politikası izliyor.

 

 

AKP’nin Gebze’ye bakış açısı

1 Kasım’da gerçekleşecek erken seçimde, 7 Haziran’da AKP’den altıncı sıradan aday gösterilip milletvekili seçilen Cemalettin Kaflı’nın yeniden aday gösterilmemesi, bunun da ötesinde Gebze bölgesi için öngörülen aday Cemil Yaman’ın yedinci sıradan aday gösterilmesinin yankıları devam ediyor. Yaman’ın aslında Gebze Bölgesi’nden ziyade HDP’ye giden Kürt seçmen oylarının geri dönmesi için listede yer alması, Gebze’ye verilen daha doğrusu verilmeyen önemin bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR