AKP’li Yusuf’tan tarihi AKP eleştirisi!

MAKALEYİ DİNLE

7 Haziran seçimlerinde AKP’den milletvekili aday adayı olan Hüseyin Yusuf, çok başarılı bir seçim çalışması yürüttü…

Temayül yoklamasında ikinci oldu…

Yusuf’un 11 milletvekili kişilik milletvekili listesinde yer alacağına kesin gözüyle bakılıyordu…

Ama, listede kendine yer bulamadı…

Hüseyin Yusuf, önceki gün sosyal paylaşım sitesinde yazdığı yazıda, partisini eleştirdi… Yusuf’un yazdıklarına gelmeden önce, kendisini biraz tanıyalım… 

**

Hüseyin Yusuf…

1972 yılında Trabzon’da doğdu. 1 yaşında ailesinin göç etmesi sebebiyle Kocaeli’ye taşındılar… Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümü mezunu… Ortaokul ve lise yıllarında Milli Gençlik Vakfı’nın ortaöğretim yapılanmasında, üniversite yıllarında üniversite yapılanmasında, iş hayatına atılınca da Kocaeli Şubesi yapılanmasında uzun yıllar başkan yardımcısı olarak görev aldı.

AKP’nin kurulması ile birlikte Kocaeli’de kurucu İl Başkan Yardımcılığı, devamında bir dönem İl Disiplin Kurulu Başkanlığı, bir dönem Merkez İlçe Başkanlığı ve bir dönem de İzmit Kurucu İlçe Başkanlığı görevlerini yürüttü. Halen serbest muhasebeci ve mali müşavirlik yapıyor. Ayrıca gıda üretimi ve inşaat taahhüt alanlarında faaliyet gösteren kurucusu olduğum Likarba Şirketler Grubu’nda yönetim danışmanlığı görevini yürütmekte. Evli ve 4 çocuk babası.

**

Gelelim Yusuf’un sosyal paylaşım sitesinde “Bize ne oldu” başlığıyla yazdığı yazıya…

AKP kurucu İl Başkan Yardımcısı ve İzmit İlçe eski Başkanı Hüseyin Yusuf, "Bize ne oldu" başlıklı yazıda uzun zamandır parti içerisinde konuşulan sorulara Yusuf cevap verdi.

**

İŞTE HÜSEYİN YUSUF’UN “BİZE NE OLDU?” BAŞLIKLI YAZISI!

Seçimin üzerinden bir aydan daha fazla geçti. Artık duygusallıktan uzak ve geleceğe katkı sunacak değerlendirmeler yapılabilmelidir diye düşünüyorum. 7 Haziran’da bu kararı veren millet bizi her daim baş tacı eden millettir... Hayırlı olsun... Karara saygı duyup baş tacı edeceğiz. Yapmamız gereken durumu bütün boyutlarıyla kaygısız, korkusuz ve kompleksizce analiz edip neticesine göre bir yol haritası çizmektir...

 

YENİ AK PARTİ’ YE GEREK YOK

Bu aşamada içimizdeki bazı emeksiz ve yetersiz makam sahipleri fikir irat etmişler!!! Neymiş efendim "Yeni Türkiye için yeni AK PARTİ’yi inşa et" halt etmişler... Yeni AK PARTi’ ye gerek yok, onların partinin yakasından düşmesi ve bizim özümüze dönmemiz yeterli olacaktır. Şu anda yapmamız gereken analizin bütün kodlarının kuruluş felsefemizde bulunduğunu ve savruluşlarımızın bu felsefeden sapmamızla birebir orantılı olduğunu biliyoruz.

 

GÜVENİ DİKKAT ÇEKTİ

Biliyoruz ki yüzde 34 ile iktidar olduğumuzda ilk icraatlarımız olarak meclis lojmanlarımızı sattığımızı, makam arabalarının sayısını minimize ettiğimizi gören geniş kitleler bize oy vermedikleri için nedamet göstermiş ve ikinci genel seçimde hakkımızı teslim etmişlerdi. Sabrettik çünkü güvenin çook uzun bir sürede tesis edilebildiğin farkındaydık... Yaptığımız her işi istişare ve bir sarraf titizliği ile yapıyorduk ,çünkü uzun zamanda kazanılan bu güvenin bir anda kaybedilebileceğini biliyorduk...Ve sonra... Sonra bize ne oldu?

 

MAKAM ARABALARI

Biz yediklerimizi hayamız, değer kabul ettiğimiz referanslarımız gereği gizli yer, evimizin ihtiyaçlarını komşu hakkı gözeterek temin ederdik şimdi internetten sergiler olduk. Biz parti etkinliklerine hem kardeşliğimiz pekişsin ve hem de hak hukuk gözetelim diye otobüslerle giderdik şimdi makam arabalarımızla birbirimize hava atar olduk.

 

KORUMALAR

Makam arabalarımızın modelini yükseltip sayısını artırarak, önüne yanar döner lambalar taktırarak, kıçımıza korumalar, kortejler ekleyerek önemsediğimiz nefsimizi halkında önemseyeceğini düşündük ama mahcup olduk. 3-5 sene sonraki siyasi atraksiyonlarımız için en yakın dava arkadaşlarımıza ayak oyunları yapmaktan ve zaman zaman onları günümüzün moda ‘YAFTA’ larıyla yaftalamaktan imtina etmedik kardeşlerimizden olduk.

 

KÖR OLDUK, SAĞIR OLDUK, DİLSİZ OLDUK!

Bizi içeriden ve dışarıdan samimiyetle eleştiren kişi, grup ve yayın organlarını düşman ilan ettik, her yaptığımızı alkışlayan eyyamcı yalaka ve menfaatçi güruhlar oluşturduk. Sadece siyah ve beyaz üzerinden gittik, yaşayan diğer renklerin bize olan sempatisinden olduk. Kralların değil kuralların hakim olacağı bir nizam için yola çıkmıştık; her ilde megaloman kralcıklar yarattık, mega kurallarımızdan olduk. İçimizdeki servet, şehvet ve şöhret düşkünlerine karşı toplumun bizden beklediği hassasiyeti gösteremedik; kör olduk, sağır olduk, dilsiz olduk....

 

HERKESİN UMUDU

Her şeyi büyük resimde arayıp bulmaya meyyal, yurt dışında okumuş parlak, jöleli çocukların hayalleri peşinden koştuk, kendi çocuklarımızdan olduk.. Biz yolda bulduklarımızı yola çıktıklarımıza tercih ettik, hem yola çıktıklarımızdan ve hemde yolumuzdan olduk... Ak Parti yalnızca Türkiye'de iktidar olma ülküsünde olan bir siyasi hareket olayı değil idi; Ak Parti Myammarda yakılarak katledilen 4 yaşındaki Hümeyraların, Irak'ta tecavüze uğrayarak katledilen 12 yaşındaki Fatımaların, Suriye'de organları ameliyatsız alınarak katledilen 7 yaşındaki Hümaların, Veled-i zinalarca Karabağ'da canlı canlı derileri yüzülerek katledilen Ahmet'lerin, Burmada elleri bağlanıp nehre atılarak katledilen daha ismi konmamış sabilerin,Doğu Türkistan'da Karnı yarılıp çocuğu çıkarılarak katledilen Aybükelerin ve dolayısı ile zulme uğrayan,inim inim inleyen Ümmeti Muhammed'in son umudu idi, heder olan bu umutlarından olduk..

 

ABDEST TAZELEMEK

Biliyorumki yola çıktığım dava arkadaşlarımın kahir ekseriyeti bu düşüncelerimi harfiyen paylaşırlar, ama biz birtakım kaygılarla ve Dünya'ya ait bazı beklentilerle düşünmeyen, düşündüğünü ifade etmeyen ve maalesef birçok kere inanmadığı halde inanmadığına rıza gösteren yığınlar olduk... Onun için yeni Ak Parti’yi inşa etme zırvalarına gerek yok. Kurucularından birisi olmakla şeref duyduğum Ak Partimizin bu minvaldeki asalak, eyyamcı ve menfaat perest zümreden temizlenip ve şöyle bir silkelenerek kuruluş felsefemize geri dönmemiz yani abdestimizi tazeleyip yeniden hulusi bir kalp ile besmele çekmemiz yeterli olacaktır...”

**

Hüseyin Yusuf’un açıklamalı böyle…

Anlaşılan Yusuf, partisinin gidişatından, yöneticilerin hal ve hareketlerinden hoşnut değil…

Böyle cesurca açıklamalar yaptığı için Hüseyin Yusuf’u kutluyoruz…

Helal olsun diyoruz…

 

Cihan Hastanesi seminer veriyor

Özel Cihan Hastanesi’nin katkılarıyla Opr. Dr. Murat Üstün, 10 Temmuz 2015 tarihinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda, 10.00-11.00 saatleri arasında mide küçültme ameliyatı (obezite ) konusunda seminer verecek. Cihan Hastanesi yetkilileri tüm vatandaşları seminere davet etti. Obezite, çok önemli bir konu. Obezite sorunu olan ve bu konuyla ilgili bilgi almak isteyenler bu semineri kaçırmasın.

 

Ünlü'den sürpriz doğum günü

MHP'nin iftarı önceki gün yapıldı. İftara sürpriz doğum günü damgasını vurdu. İl Başkanı Aydın Ünlü, İl Başkan Yardımcısı ve eski milletvekili Kemal Köse'nin kızı Havva Köse'ye doğum günü sürprizi yaptı. Havva Köse için pasta kesildi ve partililere dağıtıldı. Kendisine yapılan sürpriz doğum günü karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Havva Köse oldukça mutlu oldu. Partililer de Köse'nin doğum gününü kutladı. Aydın Ünlü, yaptığı bu sürpriz doğum günü kutlaması ile yönetim kurulu ve partisini ne kadar yakından takip ettiğini göstermiş oldu. Çünkü teşkilat çalışmalarında bu tip şeyler önemlidir. Kişide aidiyet duygusunu artırır.

 

Alp’ten yeni Türkiye vurgusu!

AKP Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, Meclis’te yapılan yeni dönem meclis başkanlığı seçimi sonrasında bazı açıklamalarda bulundu. Alp, son zamanlarda moda haline gelen Türkiye vurgusu yaptı. Alp, “Hükümet yine AK Parti’nin önderliğinde kurulur ve yeni Türkiye yolunda emin adımlarla yolumuza devam ederiz. Ben taşın altına elimi koymam deme lüksüne kimse sahip değildir. Ama yine Türkiye için çaba sarf etmezlerse son çare erken seçimdir. İnşallah o durumu gelmeyiz ”dedi. MHP ve CHP ile koalisyon yapmak zor gözüküyor… Sanırım ufukta erken seçim var…

 

Teknolojiyi kullanıyorlar!

İzmit Belediyesi, çalışmalarda teknolojiyi kullanmaya ayrı bir önem veriyor. Belediyenin Yapı Kontrol Müdürlüğü İskan Birimi de özellikle arazi çalışmalarında teknolojiyi kullanarak hem zamandan hem de kırtasiye yükünden kurtuluyor. Yetkililer, saha çalışmalarında tablet kullanmaya başladıklarını söylediler. Eskiden yaklaşık 5 metreyi bulan projelerin sahada teknik personel tarafından açılıp bilgilerin incelenmesi hem zaman kaybına neden oluyor hem de kötü hava şartları nedeniyle projeler yıpranıyordu. Tablet uygulaması ile iş verimini yüzde 100 oranında artmış. Anlaşılan tablet uygulaması hem güzel bir çalışma, hem de zamandan tasarruf sağlıyor…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR