CHP milletvekili hangi soruya kızdı?

MAKALEYİ DİNLE

CHP Kocaeli Milletvekili Dr. Mehmet Hilal Kaplan, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde aday adayı oldu…

Başvurusunu da yaptı…

Kaplan, önceki gün il binasında basın toplantısı yaptı…

Toplantıda gündeme dair açıklamalarda bulundu…

**

Kaplan, açıklamalarını yaptıktan sonra sıra soru cevap kısmına geldi…

Gazetemizin muhabiri Muharrem İbrahimoğlu, Kaplan’a öncelikle ekonomik gündemi ilgilendiren sorular sormuş.

**

Kaplan'ın bu sorulara cevap vermesinin ardından muhabirimiz Kaplan’a ön seçim ile ilgili, "Siz, Hurşit Güneş, Haydar Akar, eski il başkanı Yalçın Kuşkan önseçim yapılmasın diye genel merkeze yazılı dilekçe verdiniz mi, bu konuda kulis çalışması yaptınız mı?” diye sormuş.

**

Kaplan, bu soruya sinirlenmiş…

Kaplan, “sanki ülkemizde başka sorunlar kalmamış, herkes kalkmış CHP'nin iç sorunları ile ilgilenmeye başlamış” diyerek sitem etmiş.

Bu soru karşısında tepkisini ortaya koyan Kaplan, bütün vekillerin önseçim isteğini yinelemiş.

Genel merkezin verdiği Merkez Yoklaması kararına uymak zorunda olduklarını belirtmiş. CHP’de şimdi herkes sıralamayı merak ediyor. Aslında CHP’nin 34 kişilik aday adayı başvurusuna baktığınızda ilk 11, aşağı yukarı belli gibi…

İlerleyen zamanlarda konuyla ilgili tahminlerimi yazacağım…

 

Kaplan’dan MHP’li Lütfü Türkkan’a övgü

CHP Kocaeli Milletvekili ve aday adayı Mehmet Hilal Kaplan, önceki gün il binasında basın toplantısı yaptı. Kaplan, CHP’nin 3 milletvekilinin AKP’nin 7 milletvekilinden daha iyi çalıştığını söyledi. Kaplan, kendilerini yanı sıra MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ı da överek, “Kocaeli tarihinde ilk kez sayın Türkan'la birlikte Meclis’te Kocaeli'yi dile getiren başka bir dönem olmamıştır” dedi. CHP’nin MHP’yi övmesi pek alışılagelmiş bir durum değil. Haydi hayırlısı.

 

Ejderoğlu’nun dediği gibi SP Meclis’e girebilecek mi?

Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı oldu. Ejderoğlu'nun aday adayı olmasından sonra il başkanlığına vekaleten teşkilat başkanı Ekrem Öztürk getirildi. Ejderoğlu'na milletvekilliği yolunda, vekaleten il başkanı olan Ekrem Öztürk'e de yeni görevinde başarılar dileriz. Sinan Ejderoğlu geçtimiz haftalarda gazetemize verdiği röportajda, bu dönem Milli Görüşün mutlaka Meclis’te olması gerektiğini ve bunun için de gece gündüz çalışacaklarını söylemişti. Bakalım Ejderoğlu'nun dediği gibi 13 yıldır Meclis’te olmayan Saadet Partisi, barajı geçip Meclis’e girebilecek mi? Yoksa daha 13 yıl daha mı bekleyecek? Bu sorunun cevabını 7 Haziran akşamı alacağız.

 

SP destek vermedi ama salon yine de doldu!

Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan’ın önceki akşam babası adına yapılan anma etkinliğine katıldı. Babasının yaptığı hizmetlerden bahseden Fatih Erbakan, "Eğer önümüz kesilmeseydi bugün asgari ücret 5 bin lira, en düşük memur maaşı ise 8 bin lira olacaktı. Erbakan öldükten sonra Milli Görüşün de biteceğini sananlar yanıldılar. Bu dava Hocamızın yetiştirdiği Milli Görüşçüler tarafından tekrar ayağa kaldırılacaktır. Milli Görüşün ikinci 40 yılında ayağa kalkışının merkezi de Kocaeli olacaktır. Milli Görüşü Meclis’te de bizim tarafımızdan temsil edilecektir" dedi. Fatih Erbakan yaptığı bu açıklama ile bağımsız milletvekilliği için Kocaeli'nin bir adım önde olduğunu bir kez daha vurgulamış oldu. Anma etkinliğine Saadet Partisi’nin destek vermemesine rağmen Atatürk Spor Salonu doldu taştı. Fatih Erbakan'a olan sevgi seli onu bu şehirden aday olmaya daha fazla yakınlaştırıyor.

 

Kadınlar aileden bağımsız mıdır?

Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi Kadın Platformu tarafından düzenlenen seminere konuşmacı olarak Av. Gülhan Kaya katıldı. Kaya konuşmasında hükümetin kadınları değil, aileyi korumaya çalıştığını söyledi. Son olarak açıklanan aile paketinden de bahseden Kaya, burada da açıkça görülmektedir ki iktidar kadını doğum yapmaya yönlendirmekte ve ne kadar doğum yaparsa o kadar izin ve ödül vereceğini söyleyerek kadını sadece doğum yapan ve aileye hapsetmeye çalışan bir yasa olduğu olduğunu belirtti. ‘Ailenin değil kadınların korunması gerekir’ diyen Kaya'ya sormak lazım; aileyi oluşturan zaten kadın ve erkek değil midir? Kadın olmadan aile olunabilir mi? Kadını aileden nasıl bağımsız bir varlık olarak görürsünüz? Bu yaptığınız kadını korumak mı, yoksa erkek düşmanlığına varan feminist duyguları hareketle geçirmek midir? Bunu anlamış değiliz.

 

Vekiller iç güvenlik yasasını konuşacak

Kocaeli Üniversitesi Kültür Sanat ve Sosyal Araştırmalar Kulübü'nün düzenleyeceği "Yeni Türkiye'nin İç Güvenlik Yasası" isimli panele HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel ile CHP Ankara Milletvekilli ve Birleşik Haziran Hareketi (BHH) destekçisi Gökhan Günaydın katılacak. Yaklaşan seçimlerin de tartışılacağı panel, bugün saat 15.00'da İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde (IIBF) 212 No'lu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

 

Hüseyin Kaya, Şevki Yılmaz'ın duasını aldı

Türk siyasetinin önemli simalarından olan Şevki Yılmaz, katıldığı bir konferans sonrasında Rize milletvekili aday adayı Av. Hüseyin Kaya ile bir araya geldi. Genç Duyu Medya'nın elde ettiği bilgilere göre, Şevki Yılmaz'ın zor dönemlerinde avukatlığını üstlenen Hüseyin Kaya ile bir vefa görüşmesi yaptığı öğrenildi. Kulislerde, Rize siyasetinde ağırlığı olan Şevki Yılmaz'ın Av. Hüseyin Kaya'yı desteklediği konuşulmaya başlandı.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR