Terör korkusu otogarı da olumsuz etkiledi

MAKALEYİ DİNLE

Ardı ardına gelen şehit haberleri, gergin ortam ve PKK eylemleri, dış turizmi olduğu kadar iç turizmi de etkiledi. Kocaeli Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde doğu illerine giden otobüsler boş gidiyor.

Doğu illerine giden seyahat firmaları sadece asker sevkiyatının yaşandığı günlerde kar edebiliyor.

Daha önceleri ful olarak dolan otobüslerde şimdi en fazla 10 kişi oluyor.

Terminal esnafı , “En sakin dönemimizi yaşıyoruz. Doğu illerine giden otobüslerimiz zararına çalışır hale geldi. 6-7-8 yolcuyla bile doğuya giden otobüslerimiz var. Bunların bir kısmı da zaten İstanbul’dan biniyor. Terör korkusu yüzünden insanlar doğu illerine gitmiyor” diyor.

Bu duruma bir çare bulamayan otobüs işletmeleri şuan zararına çalışıyor.

 

KSO’da bilgilendirme toplantısı

Kocaeli Sanayi Odası ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü işbirliği yarın “İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi Kapsamında Bilgilendirme Toplantısı” yapılacak. Kocaeli Sanayi Odası merkez binasında, 10.00-12.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan toplantı ya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı Uzmanı İlknur Çakar’da katılacak.

 

Kartepe Muhtarlar Derneği’nde tadilat

Başkanı Hüseyin Üzülmez, büyük önem verdiği muhtarlara her konuda destek olmaya devam ediyor. Muhtarlarla koordineli çalışma içinde bulunan Kartepe Belediyesi’nde Fen İşleri Müdürlüğü’nce yürütülen proje ile derneğin hizmet binasında tadilat çalışması başlatıldı. Kartepe Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü’nce yürütülen proje ile Kartepe Muhtarlar Derneği’nin Sapanca Yolu üzerinde Uzunçiftlik Işıklar mevkiindeki dernek binasında tadilat çalışması başlatıldı. Kartepe Muhtarlar Derneği’nin hizmet binasını günümüz koşullarına uygun hale getirerek muhtarlara yakışan bir görüntüye büründürecek çalışmaların kısa sürede bitirilmesi hedefleniyor.

 

Cihat Altunyuva oğlunu evlendiriyor

CHP İl Başkanı Cihan Altunyuva oğlu Ali Özgür’ü evlendiriyor. Seçim telaşı yaşarken birde düğün telaşı yaşamaya başlayan Cihan Altunyuva, bu dönemi eşi Mübeccel Altunyuva’nın desteğiyle atlatmaya çalışıyor. Perihan Akit, Halit Atik çiftinin kızları Derya ile oğlu Ali Özgür’ü evlendirecek olan Altunyuva, tüm dost ve yakınlarını 13 Eylül Pazar günü saat 16.00’da Dolphin Nikah Salonuna davet ediyor.

 

MHP’de bugün adaylar tanıtılacak

MHP İl Kocaeli İl Yönetimi bugün tanıtım toplantısı düzenliyor. İl başkanı Aydın Ünlü tarafından düzenlenecek olan basın toplantısı ve ardından gerçekleşecek olan aday adayı toplantısı saat 14.00’da yapılacak. 1 Kasım seçimlerine iddialı bir giriş yapmayı planlayan Kocaeli teşkilatı, bu toplantıya mazeretsiz olarak tüm teşkilatlarını davet etti.

 

Meslektaşımız Ergün Demir baba oldu

Kentimizde tanınan ve sevilen meslektaşlarımızdan biri olan  Ergün Demir ile Öğretmenlik yapan eşi Behice Demir’in Mehmet Kerem isimli bir bebekleri dünyaya geldi. Gölcük Aile Konak Hastanesi’nde dünyaya gelen bebek, ailenin ilk çocuğu…

 

 

Eser Topaç, Marmara Bölge Sorumlusu oldu

DYP’nin eski il başkanı, şimdilerde ise MİLAD Partisi Kocaeli İl Başkanlığı’nı yürüten Eser Topaç, Millet ve Adalet (MİLAD) Partisi tarafından Marmara Bölge Sorumlusu olarak görevlendirildi.

MİLAD Genel Başkanı Mehmet Bozdemir tarafından yapılan görevlendirmede Eser Topaç, MİLAD Partisi Marmara Bölge Sorumlusu olarak görevlendirilerek kendisinden çalışmalarını bir rapor halinde getirerek genel merkeze iletmesi istendi.

 

AK Parti'nin Seçim Şarkısı Mustafa Sandal'dan

Mustafa Sandal'ın 'isyankar' şarkısı AK Parti'nin mitinglerinde kullanılacak. Parti yetkilileri Sandal ile iletişime geçti ve Sandal'dan şarkı için izin çıktı.

AK Parti, 7 Haziran'daki seçim şarkılarında da değişikliğe gidiyor. 'O Ses Türkiye' yarışmasına katılan rapçı Zeo Jaweed'un rap, mehter, tasavvuf müziklerini bir arada kullanarak seçim şarkısı yapacağı belirtiliyor.

Sanatçı Mustafa Sandal'ın 'isyankar' şarkısı da AK Parti'nin seçim mitinglerinde kullanılacak. Sandal ile parti yetkililerin iletişime geçtiği ve şarkıyı AK Parti'nin kullanmasına izin verdiği öğrenildi.

Sandal'ın şarkısının nakarat bölümünde yer alan 'İstersen dağlar dağlar yerinden oynar oynar sabırsız kaldım bir tek aşkına isyankar' sözleri AK Parti'ye uyarlanacak.

Şarkıda partinin 13 yıldır tek başına iktidar olmasına atıfta bulunarak, yeniden iktidar vurgusu yapılacak.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR