Tebrikler ama

MAKALEYİ DİNLE

Yok böyle bir sevgi. Ne muhteşem bir atmosfer… Ülkede tribünler bomboş milyarlık futbolcular mahzun, fakat amatör ligde oynayan futbolcular mutlu. Mutlu olmaktan öteye huzurlu ve gururlular. Öyle kolay değil bu havayı teneffüs etmek.

Bazen itici güç olur ama bazen de o baskı altında kalıp istediğin performansı maalesef gösteremez ezilirsin bu maçta olduğu gibi.

Şahsen etkilenmedim diyemem, öyle etkilendim ki beni aldı yıllar önceki o tıklım tıklım tribünlerdeki havaları yaşattı.

Benim için de çok iyi oldu diyebilirim. Osman Çakır’ı gördüm, selamlaştık, kaptan aynı, yıllar ondan bir şey alıp götürmemiş. Ahmet Asena’yı gördüm, selamlaştık, sarıldık birbirimize hal hatır sorduk, onda da aynı rahmetli Faruk gibi bir değişiklik görmedik.

Geçen haftaki yazımın başlığı “TEBRİKLER, TEŞEKKÜRLER”di. Bu hafta neden böyle düşündüğümü yazımda izah etmeye çalışacağım. Böyle bir atmosferi yaşamak her futbolcuya nasip olmaz. Onu hazır edecek psikolojik alt yapı yanında yeterli bireysel ve takımsal güce sahip olmalısınız. Ama biz henüz o kıvamda bir takım değiliz.

Fakat kent olarak özellikle Hodri Meydan bana göre takdiri en üst düzeyde hak ediyorlar.

Benim tahminim seyirci potansiyeli 20 binin üzerindeydi İsmetpaşa’da. Bunu psikolojik olarak kaldırmak öyle kolay değildir. Hele bir de rakip sizden dişliyse ve sert oynuyorsa, hakem de bu sertliğe prim veriyorsa bunun altından zor kalkarsınız. Şükürler olsun ki kalkabildik.

Tarihi günler yaşadık İsmetpaşa’da. Böyle bir atmosferi yaşatanlara sonsuz teşekkürler. Bu yazıyı maç başlamak üzereyken yazmaya başladım. Kocaelispor o eski muhteşem günlere doğru yelken açmışa benziyor. Çoluk çocuk, kadın erkek, yaşlı genç böyle bir birliktelik zor bulunur. Bütün vilayetlere ders olsun. İnanmak çok zor, bütün futbol maçları boş tribünlere oynanırken, TV’de izleyip vah ki vah vah derken, gelin İsmetpaşa’ya görün Kocaeli kentine hayran olun. Bence de bu yaşanan hava insanı mutlu ediyor, hem de çok.

Futbola gelince, puan durumuna göre yerini inkar edercesine sert, çabuk, fizik üstünlüğü yanında, hakemin de sert futbola müsaadesiyle 45 dakika tek kale futbol maçı seyrettik. Kaleci Kılıçaslan olmasa farklı bir skorla soyunma odasına giderdik. Kadir gol olacak topu çizgiden çıkardı. İkinci yarı diğer Kadir de bir topu çizgiden çıkardı. 20 forma nolu M.Emin Bakan kırmızı kartla oyundan atılana kadar Büyükçekmece bizi adeta ezdi. Sonra biz bir kişi eksik rakip karşısında bir şeyler yaptık ve golü son dakikaya yakın bulduk. Tebrikler hepsine ama alkışın en büyüğü tüm Kocaelispor sevdalılarına, muhteşem bir koroydu, 80’li yıllara götürdü bizi. Kazanılan 3 puana şükür, temaşa hepsi güzel ancak oynanan futbol için aynı şeyleri söyleyemiyorum. Çünkü gerçekleri yazmak her zaman en iyidir. Böyle de olsa biz Kocaelispor’u seviyoruz bu bir kez daha tescillendi.

Kalın sağlıcakla.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Yılmaz Kırlı - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR