Bahri Odabaş’ın iki farklı Cengiz Topel açıklaması!

MAKALEYİ DİNLE

 

 

Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği (MARSİAD) Başkanı Bahri Odabaş, 1 ay içinde Cengiz Topel Havaalanı ile ilgili iki farklı görüş açıkladı…

Birinci açıklamasında Cengiz Topal Havaalanını yere göğe sığdıramayan, uygulamadan çok memnun olduğunu söyleyen Odabaş, ikinci açıklamasında ise “böyle rezalet olmaz” diyerek eleştiride bulundu.  

**

Odabaş’ın açıklaması şöyle;

Yaklaşık bir ay önce yaptığım basın açıklaması ile övdüğüm kurumu şimdi bu başlıkla eleştiriyorum, fakat takdiri kamuoyuna ve ilgililere bırakıyorum.

Bir ay kadar önce Ankara’ya gidiş dönüş için bilet aldım (79 TL) memnuniyetimi kamuoyuyla paylaşarak tüm Kocaeli, Yalova, Sakarya ve Düzce halkımızın Cengiz Topel Havalimanına sahip çıkmalarını tavsiye ettim, yine de tavsiye ediyorum başka çaremiz yok!

Yıkmak kolay fakat yapmak zordur!

**

14.06.2014 Cuma günü önemli görüşmeler için Ankara’ya gittim.

Bir gün önce sekreterime Cengiz Topel’den uçmak için 79 TL’ ye bilet aldırdım.

Görüşmelerimi saat 14.00’da bitirdim. Uçak saat 23’te hareket edeceği için dostum bırakmadı.

Vakti değerlendirdik, saat 22.30’ da beni Esenboğa Havalimanına bıraktı, acele olarak bilet gişesine sıraya girdim. Sıra bana gelince şok oldum. Çünkü Cengiz Topel’e uçak yoktu!

Tekrar araçla Ankara Otogara gittim. Saat 24.00’da otobüse bilet aldım, saat 04.30’da İzmit’e indim. Aracım Cengiz Topel Otoparkında olduğu için taksi ile Köseköy’deki evime geldim.

Sabah başka bir araçla Cengiz Topel Havalimanı parkındaki aracımı almaya gittim. Ve aldım.

**

En küçük bir işyeri açan esnaf bile en az üç-beş ay zarar etmeyi göze alır!

Devletin kurumu en az bir yıl zarar etmeyi göze alamıyorsa, bunda ciddi bir eksiklik var! Bir işyeri için güven ve istikrar olmazsa olmazdır! Peki işin bilincinde olan, başlangıcından beri Cengiz Topel’in hayata geçmesine destek veren biri olarak bu derece bunalırsam başkası nasıl güvenir!

Anadolu Jet firması yetkililerini, Türk Hava Yolları Genel Müdürünü, Kocaeli Ak Parti yetkililerini, Bakanımız Fikri Işık’ı göreve ve kamuoyunu bilgilendirmeye davet ediyorum.

Bu fotoğrafı gidişte çektirmiştim, amacım tekrar basın açıklaması ile memnuniyetimi paylaşmaktı. Ama neye niyet neye kısmet.  Umarım bu uyarı güzelliklere vesile olur.”

**

Odabaş’ın açıklamaları böyle.

Yorumu size bırakıyorum…

 

Halil Meriç’in

Başkan sevgisi

Körfezkent Emlak Konut İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Talip Güner ikinci sınıf öğrencilerinden Hayat Bilgisi dersi kapsamında “Topluma Örnek Olmuş Kişileri” anlatmalarını istedi. 8 yaşındaki ikinci sınıf öğrencisi Halil Meriç de ödevinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu konu edindi. Meriç, Başkan Karaosmanoğlu’nun özgeçmişini anlatırken eğitime verdiği desteği de belirtti. Başkan Karaosmanoğlu’nu çok sevdiğini ve onu örnek aldığını belirten Meriç, en büyük hayalinin kendisiyle görüşmek olduğunu da belirtti.

 

MHP’li Ünlü’den özeleştiri

 

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, önceki gün Kartepe’de ilçe binasında toplantı yaptı. Ünlü toplantıda özeleştiri yaptı. Ünlü, Yani ben burada sorduğumda, ‘Sandığından kaç oy aldın?’ dediğimde ülkücü, parti büyüğü, bilmiyor. ‘Sen sandığından kaç oy aldın? Ben de bilmiyorum’, dediğimiz noktada, hiç kimsenin teşkilatı eleştirmeye, belediye başkan adayını eleştirmeye, meclis üyeliği sıralamasını eleştirmeye hakkı yok. Biz önce kendi planımızı koyacağız. Evet arkadaşlar, ‘Büyükşehirde 6 bin 800, Kartepe’de 3 bine yakın oy aldık. Bunun nedenini araştırmalıyız” dedi.

 

AKP’li Sevim Balaban 2

görevi birlikte yapıyor

2001 yılında AKP İl Kadın Kolları’nın kuruluşunda yer alarak siyasi hayata atılan Sevim Balaban, 2008’de Kartepe’nin ilçe olmasıyla birlikte AKP Kadın Kolları’nın kurucu başkanı oldu. O tarihten bu tarafa kadın kolları başkanlığını yürüten Balaban, 30 Mart yerel seçimlerinde Kartepe Belediyesi Meclisine girmeyi başardı. Böylece Balaban iki önemli görevi aynı anda yürütmeye devam ediyor. Balaban, “Bu dönem meclis üyeliğine seçildim. Ama, benim için kadın kolları başkanlığı her şeyden daha önemli. Çünkü partimi temsil ediyorum. Bu görevimi de sürdüreceğim” dedi.

 

Çelik, başkan seçildi

Kocaeli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'nin Denetim Kurulu Dönem Başkanlığı'na Gebze Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Kenan Çelik seçildi. 4 yıl boyunca Denetim Kurulu Dönem Başkanlığı görevini yapacak olan Gebze Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Kenan Çelik, “Gebze’den ilk kez bir oda başkanı 85 bin esnafın bağlı bulunduğu Kocaeli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin Denetim Kurulu Dönem Başkanlığı’na seçildi” diye belirtti.

 

Devr-i Alem

Anadolu’da

Araştırmacı - Gazeteci ve Devr-i Alem Belgesel Yönetmeni İsmail Kahraman Anadolu´yu adım adım dolaşarak canlı yayınlarla ekrana getiriyor. Gün içinde Anadolu´nun çeşitli il ve ilçelerinde çekimler yapan Kahraman, tarihe not düşüp zamana noterlk yapıyor. Malatya, Elazığ, Batman, Diyarbakır, Bitlis, Gaziantep, Erzurum gibi birçok ilimizde canlı yayınlar yapan Devr-i Alem ekibinin belgesel çekimlerini www.devrialem.tv ve www.kocaeligebze.tv sitelerimize girerek anında takip edebilirsiniz.

GOSB'da görev dağılımı yapıldı

Gebze Organize Sanayi Bölgesi 3. Olağan Genel Kurulu’nda seçilen Yönetim Kurulu ; Vahit Yıldırım, Ümit Şişmanoğlu, Murat Yasa, Ayşe Serra Sayman ve Bahri Büyükakçalı’nın katılımları ile ilk toplantısını yaptı. Görev dağılımının yapıldığı toplantıda, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Vahit Yıldırım, Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine Ümit Şişmanoğlu getirildi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR