Akşener’e saldırı

MAKALEYİ DİNLE

Demokrat Parti (DP) döneminde “Besleme Basın” vardı.

DP hükümeti, kendisini destekleyen basını resmi ilan ve reklamlarla besler, muhalif basına ise her türlü engeli yaratırdı. O dönemde de gazeteciler çeşitli gerekçelerle gözaltına alınır, yargılanır, hapsedilirdi.

1950’li yıllar, bütün dünyada hoyrat bir siyaset dönemiydi. Örneğin ABD’de McCarty adlı senatör, cadı avı” başlatmıştı!

Aradan 60-65 yıl geçmiş. Artık, “HUKUK DEVLETİ” kavramı “ilkel kabile devletleri hariç” bütün dünyada kabul görmüş, “Basın Özgürlüğü” vazgeçilmez bir ilke olmuştur. Ancak, “geri kalmış ülkelerde” medyayı ticari işleri için “silah” gibi kullanan, asıl işi “gazetecilik” olmayan vurguncular türemiştir!

Bugünün Türkiye’sinde, iki tür medya faaliyet göstermektedir; Muhalif Medya, YANDAŞ MEDYA!

Medya, özünde kamusal bir hizmet alanıdır.

Medyanın görevi, iktidar sahiplerini eleştirmek, doğru işler yapmaya yönlendirmek, halk adına denetlemektir.

Siyasi iktidarı eleştirdiği için medyayı suçlayan, davalar açan, köşe yazarlarının ekmekleriyle oynayan siyasetçi, ne demokrattır, ne hukuka saygısı vardır!

Ancak;

Medya, çamur atmak, tehdit etmek aracı değildir!

Hemşerimiz, MHP milletvekili ve adayı, İçişleri Bakanlığı ve Meclis Başkan Vekilliği gibi görevler üstlenmiş, bir akademisyen ve her şey bir yana “Evli ve çocuk sahibi” bir insan olarak, Meral Akşener’e yönelik olarak, “YANDAŞ MEDYA” denilen “iktidar yalakası” gazetelerde çıkan, “kasetinin olduğu” yönündeki haberler utanç verici, AHLAKSIZCA bir durumdur.

Bir kere, İslam dininde bir insan hakkında “dedikodu” yapmak, hele “iftira atmak” en büyük günahlardan biridir.

İkincisi; böyle bir iftira ile o kişiye zarar vermeye çalışmak, aynı zamanda “Kul Hakkı Yemek” tir. Ve yüce Yaradan; “Benim karşıma kul hakkı ile gelmeyin” diye buyurur!

Anlaşılıyor ki; “Dini siyaset malzemesi olarak kullanan” siyasetçilerin ve onların etek yalayıcılarının İslamiyet’le, Allah Korkusu ile, insan sevgisi ile ADALET ile hiçbir ilgileri yok!

Halkımız artık uyanmalı ve kutsal inancını kirli siyasetine alet eden, “Allah ile aldatan” ve siyasi rakiplerine AHLAKSIZCA saldıran bu vahşi siyaset tüccarlarına hak ettiği tokatı atmalıdır.

Meral Akşener, uzun yıllar öncesinden beri yakinen tanıdığım, “kardeş” hanesinde bir namuslu insan örneğidir.

O’na yönelik bu ahlaksız saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyorum.

Gazetecilik bu değil.

Siyaset bu değil.

İNSANLIK bu değil…

UYAN KAN UYKULARDAN EY HALKIM!

Yeter sömürüldüğün…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR