AKP nasıl doğdu?

MAKALEYİ DİNLE

Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Sakarya’da kadın kollarının toplantısına katıldı.
Toplantıda geçmişi ve bugünü karşılaştıran Ergün, AKP’nin hangi şartlarda kurulduğundan bahsetti. Partisine ve genel başkanına övgüler yağdırdı.
Ergün, Türkiye'de 90'lı yıllarda krizlerin had safhaya ulaştığını ve Ak Parti'nin çok kritik bir zamanda kurulduğunu söyledi. Ergün, Ak Parti iktidarında yeni bir Türkiye'nin doğduğu görüşünü savundu.
**
Ak Parti olarak 20'nci yüzyıl bitip 21'inci yüz yıl başlarken Türkiye'nin gündemine çıktıklarını anlatan Ergün, sözlerini şöyle sürdürdü: "Çok sancılı bir 20. yüzyıl geçirdik. Onların ayrıntısına gelince aslında 300 yıldır çok sancılı bir dönem yaşıyoruz. 18. yüzyıl, 19.yüzyıl ve 20. yüzyıl bu topraklar için bu millet için çok sancılı bir 300 yıl oldu. Büyük badireler yaşadık. Büyük kayıplar yaşadık. Hastalıklar, felaketler, krizler, siyasetler, bunalımlar birçok problemi bu 300 yıl içerisinde yaşadık. Arada iyi zamanlarda olmadı değil. Hani böyle 3 yıl, 5 yıl, 10 yıl gibi arada iyi zamanlarımızda oldu, fakat ondan sonra gelen kötü zamanlar işte o iyi zamanları ortadan kaldırdı. Onların iyiliklerini ortadan kaldırdı. İyiliklerini zayıflattı. Ama artık 20. yüzyılın sonuna geldiğimizde dayanılmaz hale gelmişti.
**
1990'lı yılların krizlerin, bunalımların hat safhaya ulaştığı yıllar olduğunu belirten Bakan Nihat Ergün, Ak Parti kurulmadan önceki bu dönemi 'doğum sancısı' olarak niteledi. Bakan Ergün, 'Siyasi krizler, ekonomik krizler, insan hakları ihlalleri, hukuksuzluklar ne ararsan var. İşte Genel Başkanımızın bir şiir okuduğu için hapse girmesi. Bir kişinin siyasi hayatını sona erdirmek için hukukun insafsızca kullanılması. Böyle kritik bir zamanda AK Parti kuruldu. İşte böyle kritik bir zamanda biz buralara geldik. Bunun bir anlamı olmalı. O son 10 yılda yaşadığımız sıkıntılar aslında şuymuş meğersem, çok sancılı bir dönem ya bir doğum sancısıymış. İşte o doğum Tayyip Erdoğan gibi bir liderin doğmasıymış. Edirne'den Ardahan'a kadar Antalya'dan Samsun'a kadar bütün Anadolu coğrafyasının hatta dünyanın bu mühim işler yapacak, bu Türkiye'yi bambaşka bir yere götürecek bir potansiyelde dediği bir doğumun sancıları yaşanıyormuş. AK Partinin doğumunun sancıları yaşanıyormuş."
**
Daha yapılacak çok iş olduğunu söyleyen Bakan Ergün, "Çok şükür şimdi yeni bir Türkiye doğdu. Daha işimiz bitmedi daha çok var. Sadece işimizin bir kısmını yaptık. Daha siyaset yeni nefes almaya başladı. Bir taraftan hizmet yapmaya çalışırken diğer taraftan da darbe yapmaya çalışanları önledik. Hükümeti devirmek için yapılanan bu sıkıntıları engellemeye çalıştık. Bundan sonra yolumuz daha düz. 21. yüzyılı güzelce inşa etmek için milletin kendi elleriyle hazırladığı bir fırsat bu" diye konuştu.
**
Derince Belediye Başkanlığı’ndan AKP İl Başkanlığına, oradan TBMM’ye giden ve Bakan olan Nihat Ergün, partisinin kuruluşunu bu şekilde özetledi. Ergün, tüzük gereği bir sonraki dönem milletvekili olamayacak. Bakalım Ergün’ü 2014’ten sonra hangi görevde göreceğiz?Çalışanlar mutlu, ya vatandaş!
Başiskele Belediyesi’nin iştirakçi kuruluşu olan BİAŞ ile Hak-İş Sendikası Konfederasyonu’na bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında geçtiğimiz gün imzalanan toplu sözleşme de bir ilk yaşanmıştı.
BİAŞ ile birlikte çalışan taşeron şirketlerde bu toplu sözleşmeden faydalanmaya hak kazanmıştı.
Bu toplu sözleşme ile maaşı yükselen ve sendikal hak kazanan Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde görevli Recep Mutlu, bu işin baş mimarisi olan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ı makamında ziyaret ederek Başkan Hüseyin Ayaz’la birlikte çalışmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Mutlu, işçiler adına Başkan Ayaz’a teşekkür edip bir de çiçek takdim etti.
Bu anlamlı çiçeği kabul eden Başkan Ayaz, “Biz bir bütünüz ve birlikte daha güçlüyüz” dedi.
Çalışanlar mutlu, ilçedeki halk da mutlu ise mesele yok!


DERSİMİZ MATEMATİK
1 lira nerede?
Facebook’ta ilginç bir matematik sorusu dolaşıyor.
Birçoğu da bu cevabı bulamıyor. İşte o kafaları karıştıran matematik sorusu;
3 kişi para birleştirip bir radyo almaya gidiyorlar.
Radyo 30 lira…
Hepsi 10’ar lire koyup radyoyu alıp gidiyor…
Fakat sonra tezgahtar radyonun indirime girdiğini ve 25 liraya düştüğünü hatırlıyor.
Çırağına 5 lira verip gidip para üstünü iade etmesini istiyor. Çırak, 5 lirayı 3 kişiye bölüştüremeyeceğini düşünüp, 2 lirayı cebine atıyor ve 3 lirayı 3 kişi arasında bölüştürüyor.
Böylece radyoyu 9’ar liraya almış oluyorlar.

Şimdi: 9 x 3= 27 lira
Çırak da cebine 2 lira attı.
27 lira + 2 lira= 29 lira
Peki geri kalan 1 lira ne oldu?


Eski Dostlar Gölcük’te buluştu
Dizi oyuncularından Feridun Büyükbudak ve Turhan Bayrak önceki gün Gölcük Belediyesi’ne uğrayarak dostları olan Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Haluk Özçakmak ve Eğitim Koordinatörü İlhan Gümüş’ü ziyaret etmiş.
Gölcük Saraylılı olan oyuncu Feridun Büyükbudak, şu anda Kurtlar Vadisi, Son Osmanlı Kıyam, Mavi Kelebekler dizilerinde oynadı.
Diğer oyuncu Turhan Bayrak ise STV kanal oyuncusu olarak Ölümsüz Kahramanlar, 4 Osman, Kırık Kalpler, Bu Kalp Seni Unutur Mu?, Mavi Kelebekler ve bu ay TRT 1 de başlayacak Osmanlı Kıyam’da oynamakta. Gölcük’teki sanatsal ve kültürel faaliyetlerden bilgi alan sanatçılar, donanma kenti kimliğinin yanı sıra turizm ve sanat-kültür kenti olarak Gölcük’ü görmenin mutluluğunu yaşıyoruz dediler. Dostlar en kısa zamanda yeniden bir arada olabilmek dileğiyle ayrıldılar.


HAS Parti Kocaeli’de Kurtulmuş heyecanı!
HAS Parti'de kongre takviminin açıklanmasının ardından hummalı bir hazırlık başladı. İlçe Başkanlarını toplayan İl Başkanı Erol Pekcan, HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un Kocaeli'ye geleceğini açıkladı.
İl başkanı Pekcan, ilk kongrenin Dilovası ilçesinde coşkulu ve görkemli olacağını, Genel Başkan Numan Kurtulmuş’un da Dilovası kongresine katılacağını belirtti.
Bu kongreler sürecinde HAS Parti’nin teşkilatlarına yeni katılımlarla yenileneceğini ve yerel seçimlere daha güçlü ve iddialı olarak gireceklerini ifade etti.
Pekcan ayrıca, “Bizim kongrelerimizde tek liste şartı olmayacaktır. Yarışacak mensuplarımızdan birden fazla aday çıkması durumunda kim kazanırsa diğerini arkadaşça ve kardeşçe kucaklayacak ve aziz milletimize hizmet etmek için kolları sıvayacaktır” dedi.
HAS Parti’nin ilk kongresi 26 Şubat’ta Dilovası’nda yapılacak.
İlk kongreye Genel Başkan Numan Kurtulmuş da katılacağı için partide şimdiden Kurtulmuş heyecanı sardı.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Kangurular geri geri yürüyemiyorlar.


KONUŞAN FOTOĞRAFAKP Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım; Yahu Cemil başkan (Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman), şu Yasin Turak’tan bıktım, adam bi rahat vermiyor yahu.


Emniyet, 155 ihbar hattı istatistiklerini yayınladı
Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, 2009, 2010 ve 2011 yılında 155 ihbar hattıyla ilgili istatistikleri yayınladı. 2011 yılında asayişle ilgili 51.247 telefon edilirken, bu telefonların 3.486’sının asılsız olduğu açıklandı. Yıllar geçtikçe ihbar hattını arayanların sayısı da asılsız ihbarların sayısı da artmış.


KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HABER
MERKEZİ 155 İHBAR İSTATİSTİKLERİ

2009 YILI

SUÇ ASILLI ASILSIZ
MAHİYETİ TELEFON TELEFON
ASAYİŞE MÜESİR 22.835 156
SİYASİ 123 4
KAÇAKÇILIK 166 1
TRAFİK 13.509 14
DİĞER 813 3
TOPLAM: 37 178
Bilgi edinme ve benzeri çağrılar: 174.019
GENEL TOPLAM: 211. 643


2010 YILI
SUÇ ASILLI ASILSIZ
MAHİYETİ TELEFON TELEFON

ASAYİŞE MÜESİR 47.219 337
SİYASİ 280 -
KAÇAKÇILIK 338 -
TRAFİK 30.319 35
DİĞER 1.397 8
TOPLAM: 80.153 380
Bilgi edinme ve benzeri çağrılar: 257.844
GENEL TOPLAM: 338.377


2011 YILI
SUÇ ASILLI ASILSIZ
MAHİYETİ TELEFON TELEFON

ASAYİŞE MÜESİR 51.247 3.486
SİYASİ 325 78
KAÇAKÇILIK 1.160 279
TRAFİK 46.333 1.240
DİĞER 1.041 35
TOPLAM: 100.106 5118
Bilgi edinme ve benzeri çağrılar: 241.058
GENEL TOPLAM: 346.282

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR