Öğretmen İbrahim ile Doktor Nevzat bu rezilliği neden görmez?

MAKALEYİ DİNLE

İzmit’teki Ankara Caddesi’ndeki yapılar yıllardır harabe halde…

Bu cadde üzerinde işyeri açanlar da kısa zaman içinde işyerini kapatıp başka yere gidiyor…

Caddede, tarihi yapılar da var…

Ama bu yapılar da kaderlerine derk edilmiş durumda.…

Büyükşehir Belediyesi, bu caddeden tramvay hattını geçirecek...

Belki, tramvay geçtikten sonra bu cadde canlanır…

***

Önceki gün bir okuyucum mail attı…

Ankara Caddesi’yle ilgili ilginç açıklamalarda bulundu…

Birlikte okuyalım;

***

“İzmit şehir merkezindeki görülmek istenmeyen dökük tarihi yapı ayıbı!

Fotoğraflara bakınca; Burasını terör olaylarının olduğu Diyarbakır’ın Sur ilçesi, Cizre, Silopi ilçeleri sanabilirsiniz!

Oysa ki fotoğraflardaki yapılar sanayi şehri Kocaeli, İzmit'in tam göbeğinde...

Herkes kendi mahallesine baksın…

Memleket iyi mi, kötü mü karar versin!

***

AVM'ler duble yollar, yeni konutlar peşinde koşan iki belediye reisi öğretmen İbrahim ile doktor Nevzat, İzmit şehir merkezindeki Ankara Caddesi’ndeki bu rezaleti neden görmez...

Rant yok diye mi!

Tarihi yapı statüsüne sokulup kaderine terk edilmiş bu dökülen yapılar için, sahipleriyle de diyalog kurup yıllardır bir proje üretilemez miydi?

***

Yurtdışına çıkıp şehir merkezlerini gezenler bilirler, kentin eski yapıları tertemizdir. Şehrin tarihi dokuları halen faal olarak kullanılmaktadır...

Böyle kaderine terke edilmesine müsaade edilmez...

Cadde baştan sona kiralık- satılık yazısı ile doluysa, bu kentin sorumlularının sorumluluğu hiç yok mu dur?

***

Not: Ayrıca Kocaeli yerel medyasındaki arkadaşlara da sitemim var...

Şehir merkezindeki bu rezalet, neden haber değeri taşımaz!”

***

Okurumun görüşleri böyle…

Bu caddeye çeki düzen vermedikleri için Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı eleştiriyor…

Bu rezaleti haber yapmadığımız için, bize de sitem ediyor…

Okurum şunu bilsin ki, daha önceki yıllarda bu konuyu gündeme getirdik…

Ama şehri yönetenler oralı olmadı…

Gönderdiğiniz maili ve çektiğiniz fotoğrafları köşemden yayınlıyorum…

Umarım, kenti yönetenler bu rezaleti bir kez daha görür ve gereğini de yapar…

 

Üzülmez’den Yıldız’a geçmiş olsun ziyareti

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Belediye Meclis Üyelerinden Sefer Yıldız’ı evinde ziyaret etti. Başkan Üzülmez, geçirdiği ameliyat sonrası evinde istirahat eden Yıldız’a geçmiş olsun dileğinde bulundu. Başkan Üzülmez’e ziyaretinde Başkan Yardımcısı Murat Sabri Çakır, meclis üyeleri Tahsin Varol, Nebahat Kılıç, Şaban Akyıldız, koordinatörler Kemal Timur ve Mehmet Akif Polat ile Özel Kalem Müdürü Harun Yılmaz da eşlik etti. Yıldız’a biz de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

Kandıra’ya kent ormanı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kandıra’daki eski çöplüğün üstüne ağaçlandırıp kent ormanı haline geçirmeyi planlıyor. 150 dönümün tamamının etrafı taş duvarla örülerek bu alan aynı zamanda korunacak. Başkan Karaosmanoğlu, önceki gün Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, AKP kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder, Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Cenan Turan ile birlikte alını gezdi. Büyükşehir Belediyesi, birçok konuda eleştirilebilir, ama ağaç dikme konusunda başarılı çalışmalar yapıyorlar.

 

Ali Emin bebek hayata tutundu

Gölcük’te oturan Erol-Fatma Es çiftinin ikinci çocuğu Ali Emin bebek, 25 haftalık, 760 gram olarak dünyaya gözlerini açtı. Hayati tehlikesi bulunan, yaşaması mucize denilen Ali Emin bebek, 3 aylık tedavi ile hayata tutundu. Ali Emin bebeğin annesi Fatma Es ve babası Erol Es, bebeklerini kucaklarına almanın sevincini, 83 gün boyunca bakımını üstlenen VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ayla Günlemez, Uzm. Dr. Berat Yücel ve hastane personelleri ile birlikte yaşadı.

 

Baran, CHP’li vekili ağırladı

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, önceki gün CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız'ı makamında ağırladı. Oldukça samimi geçen ziyarette Başkan Baran, Akyıldız’a Körfez’in tarihini ve kültürünü anlatarak Kocaeli’nde 33 bin Sivaslının yaşadığını söyledi.

Başkan Baran, “33 bin Sivaslı hemşerimiz ilimizde yaşamlarını sürdürüyorlar. Bunları birçoğu da ilçemizde hayatlarını mutlu, huzurlu bir şekilde sürdürüyor. Biz yerel yöneticiler olarak her zaman huzurlu bir kent modeli oluşturuyor, bu sebeptir ki Huzurun Başkenti “Körfez” diyoruz” dedi. Akyıldız da “Körfez gerçekten çok güzel bir kent. Sanayisi ile ünlü bu ilçemizde birçok arkadaşım ve dostum var. Bu dostlarımdan biriside Spor Danışmanınız Metin Özkan. Kendisi sürekli Körfez’den örnekler veriyor, burada hayata geçirilen projeleri anlatıyor ”dedi. İkili daha sonra Türkiye'deki yaşanan son siyasi gelişmeleri birlikte değerlendirdiler.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR