CHP İzmit’te para mı, onur mu kazanacak?

MAKALEYİ DİNLE

CHP İzmit İlçe kongresi 12 Mayıs cumartesi günü yapılacak…
İlçe başkanlığına aday olanlar aylar öncesinden çalışmalara başladı…
Şunun şurasında 3 gün kaldı…
Peki kim şanslı….
Hüseyin Erol mu?
Devrim Yıldız mı?
Selman Yıldırım mı?
**
Adaylara şöyle bir bakarsak;
CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, iktidar kanadı olarak Hüseyin Erol’u destekliyor…
Partinin önde gelen isimlerinden Alpaslan Seymen Devrim Yıldız’ı destekliyor…
İlçe seçimlerine 300 bin lira ayırdığı iddia edilen Selman Yıldırım’ı Sefa Sirmen, Hikmet Erenkaya, Fikret Toker ve Yaşar Sönmez destekliyor…
Parti kulislerinde Erol ve Yıldız’ın yanı sıra en çok Selman Yıldırım konuşuluyor..
Deniyor ki;
Selman Yıldırım, Murat Uzuner adlı bir iş adamıyla iş yapıyor…
Uzuner, Yıldırım’ın İzmit İlçe Başkanı olması için maddi manevi her türlü desteği veriyor. Yıldırım ilçe başkanı seçilirse, Uzuner İzmit Belediye Başkan adayı olacakmış…
Başka bir iddia…
Yıldırım ilçe başkanı olursa, Fikret Toker il başkanlığına aday olacakmış…
Bir başka iddia…
Yıldırım ilçe başkanı olursa Hikmet Erenkaya, ya il başkanı, yada İzmit Belediye Başkan adayı olacakmış.
Peki Sefa Sirmen Selman Yıldırım’ı neden destekliyor?
Sorunun cevabı kolay?
Yıldırım ilçe başkanı olursa, doğal olarak il delegeleri, Yalçın Kuşkan il başkan adayı olursa kendisini desteklemeyecek.
Görünen şu ki, zaten Hüseyin Erol’u destekleyen Kuşkan, Yıldırım ilçe başkanı olursa il başkanı adayı olmayacak.
Yıldırım seçimi kazanırsa, Sirmen de Yalçın Kuşkan’a karşı seçimi kazanacak…
**
Ferhan Şensoy’un İl başkanı olmasıyla Sefa Sirmen, Hikmet Erenkaya’nın gücü iyice azalmıştı…
Yıldırım’ı destekleyen ikili, Yıldırım’ın seçimi kazanmaması durumunda güçleri iyice zayıflayacak…
Yani anlayacağınız Selman Yıldırım’ı destekleyenler, menfaatleri, kişisel hırsları yüzünden destekliyor…
**
Devrim Yıldız’ı destekleyen Alpaslan Seymen ile Selman Yıldırım’ı destekleyen Sefa Sirmen, hiçbir zaman bir seçimde karşı karşıya gelmedi…
İkisi, adaylarını desteklemeye devam ederlerse, geri adım atmazlarsa ilk kez bir seçimde karşı saflarda yer alacaklar…
**
Sizleri yıllar öncesine götürmek istiyorum…
1999 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP Derince Belediye Başkan adaylığı için Doktor Kamber Türkoğlu ve Av. Veysi Yavuz aday adayı olmuştu…
Veysi Yavuz, para babasıydı, Türkoğlu mütevazı bir bütçeyle seçim çalışması yaptı…
Veysi Yavuz delegeler üzerinde paranın gücünü kullanmaya çalıştı…
Ama ilçe delegeleri paraya itibar etmedi…
Derince ilçe örgütü delegeleri, yapılan ön seçimde paralı Veysi Yavuz’un yerine doktor Kamber Türkoğlu’nu Derince belediye başkan adayı yaptı…
**
Gelelim bugüne…
Bakalım CHP İzmit İlçe delegeleri para gücüne güvenen Selman Yıldırım’ı mı, yoksa diğer adaylardan birini mi ilçe başkanı yapacak?
Başka bir deyişle ilçe delegeleri bakalım “parayı” mı, “onuru mu” seçecek?
[b]Elbette Bingöllüleri bağlamaz!

Derince Vakıfbank Şubesi’nde müşterilerin üzerinden kredi çekildiği haberini duymuşsunuzdur…
İki gün önce gazetemizde çıkan haberde müşterilerin üzerinden kredi çeken personellerden birinin Bingöllü olduğunu yazmıştık…
Bu haber üzerine Bingöllüler Derneği Başkanı Bilgin Gürhan ile Bingöl Kığı-Yayladere Dernek Başkanı Yaşar Baş gazetemizi aradı…
Telefonlara ben çıktım…
Her iki başkan da gazetemizde yazdığımız “personelin Bingöl asılığı olduğu” cümlesinden rahatsız olduklarını dile getirdiler..
Başkanlar ayrıca, haberlerde memleket yazılmasının hedef gösterildiğini ifade ettiler…
Şunu ifade etmeliyiz ki; Haberde Bingöllü yazılması, elbette kasıtlı yazılmadı…
Haberde Bingöl asıllı yazılması, elbette bütün Bingöllüleri kapsamaz…
Her iki başkanın hassasiyetini anlıyoruz…


Yuh be; 4 kişilik ailenin açlık sınırı 1042 lira

Nisan ayında 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 1042 TL, yoksulluk sınırı ise 2830 TL olarak hesaplandı.
Bunu kim mi hesapladı…
Memur-Sen…
**
Memur-Sen, geçim koşullarını ortaya koymak ve temel ihtiyaç maddelerindeki fiyat değişikliğinin, aile bütçesine yansımalarını belirlemek amacıyla, 'açlık ve yoksulluk sınırı' araştırmasının nisan ayı sonuçları açıklandı.
**
Araştırmaya göre, 4 kişilik bir çekirdek ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 1042 TL belirlendi.
**
Gıda harcaması ile giyim, konut, ulaşım,eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer harcamaların toplam tutarı (yoksulluk sınırı) ise 2830 TL olarak hesaplandı.


[b]Bulut, başkanlığa aday

6 Mayıs’ta yapılan Gebze Trabzonlular Derneği kongresi çoğunluk sağlanmadığı için 20 Mayıs’a ertelendi. Mevcut başkan Halil İbrahim Kadıoğlu karşısına Halil Bulut çıktı.


[b]Çevreye atmayın, bizi arayın!

Körfez Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü ilçede ortaya çıkan atıkların çevreyi kirletmeden sağlıklı bir şekilde geri dönüşümünü sağlıyor. Körfez Belediyesi Atık Getirme Merkezine getirilen atıklardan ücret alınmadığını belirten yetkililer çevreye atık atmayın diye vatandaşa seslendiler. Körfez’de geri dönüşümü mümkün atıkların sağlıklı bir şekilde kolayca toplanabilmesi için 527 0 700 Alo Atık Hattının kurulduğunu belirten Çevre Koruma Müdürü Ali Osman Yıldırım mahalleler için atık toplama günleri oluşturduklarını söyledi.

[b]D-100 yer altına alınmalı

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü (GYTE) Mimarlık Fakültesi ve TMMOB Gebze Mimarlar Odası Yönetimi ortaklığıyla “Sorunlarıyla Değerleriyle Gebze’yi Tartışıyoruz” etkinliğinde, Gebze için birçok öneri ortaya konuldu.
Gebze’deki tarihi eserler üzerinde daha fazla araştırma ve restorasyon çalışmalarının yapılması, Marka olabilecek değerleri üzerinde araştırmalara girişilmesi, Gebze’yi ikiye bölen D-10 (E-5) bölümü tamamen yeraltına alınması ve Devlet üniversitesinin yer gösterilerek mutlaka kurulması istendi.


[b]Akar, Avluburun’da

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kartepe İlçe Başkanı Bülent Sarı ile birlikte önceki akşam Kartepe’ye bağlı Avluburun köyünü giderek “Koçarinin” kahvesinde vatandaşlarla sohbet etti. Akar, ülkenin iyi yönetilmediğini ve iktidarın da halkın gündemiyle ilgilenmediğini, birçok acil çıkması gereken kanun varken iktidar bunları gündeme taşımadığını, muhalefetin getirmiş olduğu teklifleri de sırf bizler gündeme getiriyoruz diye reddettiğini, AKP nin tek amacının yandaşlarını besleme çabası olduğunu ve yasaları da buna göre şekillendirdiğini belirtti. Akar, kongrelerin demokratik bir şekilde devam ettiğini söyledi.
[b]Aydınlar Ocağı’nda söz sırası Muhasiloviç’te

Kocaeli Aydınlar Ocağının 64. Söz Sırası Gençlerde programında Saraybosna doğumlu Saraybosna Devlet Üniversitesi Felsefe Fakültesi, Tarih Bölümü mezunu Yahya Muhasiloviç “Bosna’nın dünü, bugünü, yarını” konusunda bilgi verecek. Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez yaptığı açıklamada; “10 Mayıs 2012 Perşembe akşamı 19:30 – 21:30 saatleri arasında İzmit Fuar İçi Sivil Toplum Kuruluşları Merkezinde isteyenlerin katılabileceği ve çay ikramı da yapılacak olan toplantıya ailece ilgi ve teşriflerinizi rica ederim.” dedi.[b]BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ? -Çekirgenin kulağı dizindedir.


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR