Körfez’e çöp fabrikası istemiyorlar!

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Körfez’in İlimtepe Mahallesi’ne yapılması planlanan Çöp Fabrikası, Körfez ve Derince halkının keyfini kaçırdı…

Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe’nin gündeme taşıdığı çöp fabrikası olayıyla ilgili İlimtepe Mahallesi sakinleri, eylem yaparak tepkilerini dile getirmişti…

Yetmedi, Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptılar…

Çöp fabrikasının İlimtepe bölgesine yapılması hala gündemde…

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Çöp Fabrikasıyla ilgili planları yaptı…

Planları Orman Bakanlığı’na gönderdi…

Orman Bakanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin planını onaylarsa, çöp fabrikası Körfez ile Derince sınırına yapılacak…

***

Körfezliler, çöp fabrikasıyla ilgili tepkilerine devam ediyorlar…

Körfezliler, çöp fabrikası ile ilgili olarak bugün panel yapıyor.

Saat 19.00’daki panel, Tütünçiftlik Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde, Körfez Düğün Salonu’nda yapılacak.

Panelde, çöp fabrikasının çevreye vereceği zararlar, zararların insanlara ve doğaya etkisi, zarar vermeden çalışma yapılıp, yapılamayacağı gibi konular tartışılacak.

***

Panelde; Kocaeli Üniversitesi’nden Prof.Dr. Veli Deniz, Kocaeli Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Burhan Çağlar Usta, MHP Körfez Belediyesi MHP’li Meclis Üyesi Dr. Olcay Doğramacı konuşmacı olarak katılacak…

***

Körfez’de böyle bir panelin düzenlenmesi çok önemli…

Bu tür paneller, konferanslar halkın daha da bilinçlenmesine neden olur…

Çöp fabrikasıyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler, bu paneli kaçırmasın…

Fahriye Altınel’e geçmiş olsun ziyareti

Mustafa Nevzat İlaç Sanayi’den emekli olan Muhammet Altınten’in eşi Fahriye Altınten’in Kocaeli Devlet Hastanesi Fizik Bölümü’nde sırt ağrılarıyla ilgili tedavi görüyor. Kocaeli Kandıralılar Derneği Denetim Kurulu Başkanı Ahsen Okyar, Baykara Makine’nin sahibi Hasan Baykara ve eşi Fatma Baykara da Fahriye  Altınten’i hastanedeki odasında ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini sundu.

Yavuz Ulugün, İzmit esnaflarını anlatacak

Kültür  ve Turizm İl Müdürü Adnan Zamburkan, Şehir - İnsan Medeniyet Köprüsü Örnek Kişilikler Projesi kapsamında, araştırmacı – yazar F. Yavuz Ulugün tarafından “19. yy İzmit Esnafları” konulu konferansı düzenlediklerini açıkladı. Konferans bugün (Çarşamba) saat 14.00’te Sabancı Kültür Sitesi Çok Amaçlı Salonu’nda yapılacak. Tarihe ilgi duyanlar bu paneli kaçırmasın.

İbrahim Artvinli’den referandum çağrısı!

DYP eski Kocaeli Milletvekili Halil İbrahim Artvinli, sosyal medya üzerinden referandum çağrısında bulundu. Artvinli kişisel sayfasında “Tam sandığa gitme zamanı, savaşa girelim mi girmeyelim mi? Referandum yapılsın. Evet diyenlerin çocukları savaşa gitsin. Kefenle gezenlerle” sözleriyle çağrıda bulundu. Artvinli’nin paylaşımı çok manidar.

KAL, 16’ncı sırada!

Son yıllarda yükseliş trendini sürdüren ilimizin köklü okullarından Kocaeli Anadolu Lisesi (KAL), Vefa Lisesi gibi birçok marka liseyi geride bırakarak devler liginde bulunduğunu ispatladı. 2015 YGS'de 16’ncılığa yerleşerek birçok Fen Lisesini geride bırakan KAL, 2015 LYS sonuçlarına göre 1456 Anadolu Lisesi arasında kendine  33. sırada yer buldu. Türkiye'nin marka liseleri arasına girmeyi başaran KAL,  akademik başarıların yanı sıra ETKİNKAL isimli ders dışı etkinliklerin desteklendiği projeler ile dikkat çekiyor. Bu başarıdan dolayı Kocaeli Anadolu Lisesi’ni kutluyoruz.

AKP’li Soba’nın il olma isteği!

Gebze’nin nüfusu İzmit’i geçti.. Durum böyle olunca, Gebze’nin il olma sevdası yine kıpraştı. AKP Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, Gebze'nin düz bir şekilde il olmasını istemediklerini, Gebze'nin Büyükşehir olması gerektiğini söyledi. Hasan Soba, şunu bilmeli ki, partisi iktidar. Parti milletvekillerine söylesin, bu iş için uğraşsınlar.

Sarıkaya, pano istiyor

Gazetemize mail gönderen Sedat Sarıkaya, Gebze Belediyesi’nde Duyuru Panosu eksikliği sebebiyle konser tanıtımı yapmakta güçlük çektiğini söyledi. Sarıkaya, “Büyük bir itinayla büyük bir özenle büyük bir emekle hazırlanan afişler yüksek miktarda basılıp Gebze’de birçok bölgeye konser tanıtımı için asılıyor. Fakat 5 dakika bile durmadan hemen kaldırılıyor. Bu da harcanan çabaya ve de emeğe yazık oluyor” diyor. Sarıkaya, Gebze’ye daha çok pano konmasını istiyor.

Çiftçi TV’yi örgendik

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, çiftçilere yönelik belediye tarafından başlatılan projeler hakkında bilgi verdi. Belediye Başkanı Doğan, Çiftçi TV’ye canlı bağlantı ile katılarak belediye tarafından başlatılan projeler hakkında bilgi verdi. Doğan sayesinde Çiftçi Tv’nin varlığından haberdar olduk.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR