Erken kalkan yol alır!

MAKALEYİ DİNLE

2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde HAS Parti’den Dilovası Belediye Başkan adayı olmayı hedefleyen Ercan Kılıç, sık sık mahalle ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlarla bir araya geliyor. Dalkılıç, AKP hükümetini eleştiriyor.
Dilovası Belediyesi’nin kurucu başkanı olan Dalkılıç, önceki gün Diliskelesi’ne gitti.
Yüzlerce vatandaşla tokalaştı, onlarla yüz yüze görüştü.
***
Mevcut iktidar ile aralarında bir türlü sıcak bir bağın kurulmadığını söyleyen mahalle halkı geçen dönem siyasi bir kaza yaptıklarını ve çok pişman olduklarını belirtmişler.
Halk ile koyu bir sohbet içerisine giren Dalkılıç, bu dönemin çok farklı olacağını söyledi. Dalkılıç “Önümüzde çok önemli bir seçim var bizler ilçe kongremizden sonra mahalle teşkilatlarımızla daha koordineli bir şekilde çalışacağız.
Şimdiden her hafta cumartesi günü Diliskelesi mahallemizde sizlerle beraber olacağım. Diliskelesi Mahallesi bizim için çok önemlidir.
Geçmişte bize büyük destek vermiştir ve yine verecektir buna inanıyorum.
Mevcut iktidar zaten yaptıklarıyla halkımızın güvenini kaybetmiştir.
Hep söylüyoruz son model bir aracı acemi bir şoföre teslim edersen gider duvara çarpar. Mevcut Belediye Başkanımızın arkasında Büyükşehir Belediyesi, Bakanlar, Başbakan olmasına rağmen halen daha Dilovası istenilen noktaya yüzde 5 bile varmış değil.
***
Ancak billboardlarda hastane, kültür merkezi, kapalı spor salonu ve kentsel dönüşüme bağlı TOKİ konutları yapıyorlar halkımızı salak yerine koymalarının bir anlamı yok bunlar hepsi ortada.
Hastane yaptıklarını iddia ediyorlar seçim zamanı 300 yataklı ve tam teşekküllü bir Sağlık merkezi yapacaklarını söylüyorlardı.
Şimdi ise 10 yataklı bir gelişmiş sağlık ocağı yapıyorlar.
Dahası da halen daha ne çöpü kaldıra bildiler ne de kömürcüler OSB’yi tam tersine buraların alanlarını daha fazla genişlettiler.
Geçtiğimiz günlerde yaşanan ve araçların üzerinde görülen beyaz toz olayını bile çözemediler ve üstünü örttüler, yaşanan çevre olaylarına her geçen gün biri ekleniyor.
Halkımız bunları iyi biliyor hesabını nerede keseceğini de.
Ayrıca Gençlik kollarımıza özellikle teşekkür ediyorum, Gençlerimiz bizlerden daha istekli İlçemiz ile ilgili çok güzel plan ve proje üretiyorlar biz hepsini dikkate alıyoruz” dedi.
***
Kongre hakkında da konuşan Dalkılıç, “Biz demokrasiden yana hiçbir zaman taviz vermedik, içimizde birçok kişi ilçe başkanlığı yapacak kapasite de yelerimiz ve delegelerimiz kimi isterse o ilçe başkanı olur, biz de bizimle çalışan herkes ilçe başkanı, biz binlerce kişinin seçtiği delege üzerine baskı kuramayız, onların kararına saygı duyarız. Bizimle beraber çalışmak isteyen herkese kapımızda gönlümüzde açık, ancak bize karanlıkta göz kırpanlara fazla itimat etmiyoruz. Her şey artık çok açık olmalı biz kılıçlarımızı kuşandık, Dilovası’nın menfaatleri için her şeyi yapmaya hazırız” dedi.
***
Dalkılıç’ın açıklaması böyle…
Dalkılıç, “Erken kalkan yol alır, erken yatan döl alır” misali 2014 seçimleri için erken yol almaya başladı.Özürlüler ve hamileler dün izin yaptı
Kocaeli Valiliği dün açıklama yaptı. Açıklamada, “Bölgemizde ve ilimizde kar yağışının devam etmesi ve hava sıcaklığının mevsim normallerinin altında seyretmesi nedeniyle kuvvetli don ve buzlanmanın özellikle ana cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında meydana getirebileceği olumsuz koşullar dikkate alınarak, tedbir amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarında görevli özürlü personel ile hamilelerin 1 Şubat 2012 Çarşamba günü 1 gün süre ile idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür” denildi.


İzmit Belediyesi’nden baz istasyonu açıklaması
Sevgili okurlar; Baz İstasyonu ile ilgili tartışmaların devam ediyor.
İnsan sağlığına ne kadar zararlı olabileceğiyle ilgili net bilgi yok.
30 Ocak’ta bir Yenidoğan’da bir evin üstündeki baz istasyonunun baca şeklinde kamufle edildiğini yazmıştım.
İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Filiz Ertürk, konuyla ilgili bilgilendirmede bulundu.
Ertürk’ün açıklaması şöyle;
30.01.2012 tarihli Kocaeli Gazetesi (9 sayfa)
“Baz istasyonları baca şeklinde kamufle edilmiş”
Söz konusu yazıda; İzmit’in Yenidoğan Mahallesi, Derince Caddesi, No:4 adresindeki Ramazan Aydın’a ait binanın çatısına, VODOFONE tarafından kaçak olarak kurulan Baz İstasyonuna, Belediyemiz tarafından izin verildiği iddia edilmektedir. Böyle bir durum kesinlikle söz konusu değildir.
Mevcut baz istasyonu kaçak olarak yapıldığından, 16.09.2011 tarihli tutanakla mühürlenmiş olup; Encümenin 26.09.2011 tarih ve 1277 sayılı kararıyla 3194 sayılı İmar Yasası’nın 32.maddesi gereğince baz istasyonunun yıkımına karar verilmiştir. Ayrıca, Türk Ceza Yasası’nın 184/1 maddesine istinaden işlem yapılması için Savcılığa Suç Duyurusunda bulunulmuş olup, yasal süreç çerçevesinde bulunduğu yerden kaldırılacaktır.
Belediyemiz için, halk sağlığı ve vatandaşın güvenliği her hizmetten önce geldiği için, baz istasyonları ve etkileri konusunda oldukça hassas hareket edilmektedir. Bu konuda işin uzmanları olan Üniversite ve BTK ile işbirliğine gidilerek, baz istasyonlarının halk sağlığı üzerindeki etkisinin vatandaşa anlatılmasında aracılık yapmak kaydıyla, halkı bilgilendirme çalışmaları Belediyemizce yapılmaktadır.
Kamuoyunun bilgilerine sunulur.


İzmit’te 97 hurda araç kaldırıldı
Kocaeli’nin her ilçesinde hurda araçlara rastlamak mümkündür…
İzmit Belediyesi, hurda araç konusuna büyük önem veriyor.
Şimdiye kadar yaptıkları çalışmalarda hurda araçların yüzde 90’ını kaldırmışlar.
Kaldırılmayan araçlar içinde sahiplerine hurda araçlarını kaldırmaları konusunda süre vermişler.
Yetkililer, sadece geçtiğimiz yıl içinde 80 hurda aracın sahipleri tarafından mahalle aralarından kaldırıldığını, 17 aracın da belediyece kaldırıldığını söylediler.


Şeker, Elibeş’i, Ellibeş Şeker i övdü
AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, sorumlu olduğu illerde birçok toplantı yaptı.
Toplantılarını tamamlayan Şeker, şimdi de ilçe ziyaretlerine başladı. Sendikaları, dernekleri ziyaret eden Şeker, onların sorunlarını dinliyor.
Şeker önceki gün Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'i ziyaret etti.
Ziyarette AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel ve ilçe yönetim kurulu heyeti de hazır bulundu.
Şeker, ziyarette Ellibeş’i överek, “Gölcük’e her gelişimde ilçe genelinde yapılan güzel hizmetlerin artarak devam ettiğini görmek beni çok memnun ediyor. Bu da sosyal belediyeciliği kendisine ilke edinmiş olan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve ekibinin başarısıdır. Belediyecilikten gelen bir başkan almasında edindiği tecrübe, bilgi ve deneyimini başarıyla yaşadığı kente hizmet olarak sunmasından dolayı kendisini bir kez daha kutluyor ve başarılar diliyorum” dedi.
Şeker’den övgü alan Ellibeş de Şeker’i överek, “Sayın Vekilimiz Kocaeli'nin altyapısını, belediyeciliği ve siyaseti iyi biliyor. Bizler de bu yönde kendisinden ve diğer milletvekillerimizden destek alıyoruz, istişare yaparak bölgemize en güzel şekilde hizmet olarak sunuyoruz. Bu başarılarımızda Sayın Vekilimiz başta olmak üzere tüm vekillerimizin katkıları var, teşekkür ediyoruz” dedi. Ziyaretten her iki taraf da mutlu ayrıldı.


Dadaşlar kongre yaptı
Kocaeli Erzurum Derneği önceki gün kongre yaptı.
Kongrede divan başkanlığı görevi A.Cihat Hatipoğlu, Fatih Ekinci ve Nihat Değerli üstlendi.
Tek liste ile yapılan seçimde Avni Gözütok yeniden başkan seçildi.
Bilindiği gibi Kocaeli’de çok sayıda Erzurumlu var.
Kimisi 150 bin, kimisi 200 bin kişi diyor.
Şu bir gerçek ki, Erzurumlular önemli bir güç.
Kocaali’de çok sayıda Erzurumlunun yaşandığı vurgulanan kongrede, üyelerin derneklerine sahip çıkması, etkinliklere katkı sağlaması istendi.
Avni Gözütok’un yeniden başkan olduğu kongrede yönetimde Doğan Şimşek, İbrahim Yeşilyurt, Abubekir Coşkun, Tahsin Yıldız, Yasin Dükmen, İsa Balcı, Vahit Özcan, Hasan Aydın, Hasan Karaman ve Naci Mutlu, Denetim Kurulu’nda İbrahim Deniz, Bayram Yıldırım, Atalay Demir, Nedim Yavuz, Şahmettin Erdoğan ve Ali Yeşilyurt yer aldı.
Gözütok ve yönetimine başarılar diliyoruz.


Toplu taşıma araçlarını kulanın
Büyükşehir Belediyesi, son 25 yılın en soğuk kışının yaşadığı günlerde zorunlu olmadıkça vatandaşların özel araçlarını kullanmamaları seyahatlerinde toplu taşıma araçlarını tercih etmeleri konusunda uyardı. Yetkililer, kar yağışının hafta sonuna kadar devam edeceğini beklediklerini bunun içinde her türlü önlemin alındığını kaydetti.
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler, Kocaeli’de yeniden etkili olan kar yağışı nedeniyle yoğun mesaiye başladı.
155 araç ve 315 personel ile gün boyu kar ile mücadele eden Kar timleri 24 saat mesai yaparak Kocaeli’de yolların kapanmasına engel oluyor.
Hafta sonuna kadar etkili olması beklenen kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilememesi için İSU ve Park Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de Fen İşleri ekiplerine yardımcı oluyor.
Kar yaşının yanı sıra havalarında soğuk olması nedeniyle yollarda buzlanma meydana geliyor. Büyükşehir ekipleri don olaylarının önüne geçmek amacı ile şehrin önemli noktalarında tuzlama araçları ile çalışma yapıyor. Büyükşehir yetkilileri son 3 günde 1500 ton tuz kullandı. Yetkililer depolarda yeterince tuzun bulunduğunu kaydetti. Siz siz olun mecbur kalmadıkça özel aracınızı kullanmayın. Zira, birçok trafik kazasına şahit olduk. En güvenlisi, toplu taşıma araçları.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Yılanlar duyamaz.


KONUŞAN FOTOĞRAFSP İzmit İlçe Başkanı Yusuf Saka: Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Refah Partisi’nden Yuvacık Belediye Başkanlığı yaptı. O zaman ne kadar da başarılıydı. Ama şimdi AKP’den başkan seçildi, başarısız bir görüntü çiziyor. Demek ki at sahibine göre kişnermiş, keramet şahıslarda değil zihniyetlerde imiş. Milli Görüş’ten saptılar mı, iflah olmazlar.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR