Levent Erdoğan Tesisleri’nde Desteciler “çalışamaz” yasağı!

MAKALEYİ DİNLE

Karamürsel’de yağlı güreşin KAN kaybettiğini herkes biliyor, bu duruma üzülüyor ama nedense bir türlü bildiklerini ortaya çıkıp söylemeye, haykırmaya cesaret edemiyor. İlçede ne kadar yağlı güreş meraklısı varsa hemen hemen hepsinin şikayeti aynı, “Karamürsel’de yağlı güreş, sadece bu işin başını çeken bir iki kişinin eline bırakılmış” olmasındandır.
Ahmet Taşçı ile kazanılan 2 altın kemerden sonra 12 yıldır Kırkpınar’da çayırı döven ve NAL toplayan Karamürselli pehlivanların neden başarılı olamadıkları, Kırkpınar’dan sonra Karamürsel kahvelerinde ve çay bahçelerinde konuşulur ama, çözüm için kimse çıkıp “dağarcığındakileri” adamın yüzüne söylemeye cesaret edemez.
Bu kaçıncı Kırkpınar, bu kaçıncı başarısızlık? Karamürselli pehlivanlar neden eskiden olduğu gibi Başpehlivanlık kürsüsünde değil? Sorularını, sormanın zamanı geldi de geçti bile.
Duydum inanamadım…
Karamürsel’deki Levent Erdoğan Yağlı Güreş Tesisleri’nde “Deste Boy” yağlı pehlivanlarına tesiste “çalışma yasağı” konmuş!
Sebep ise tesisleri kirletiyorlarmış, hatta bir başka neden de “hırsızlık” olayı olarak nakledilmiş!
İnsaf yahu... Bu tesislerin bir bekçisi, bir bakanı yok mu?
Deste Boy güreşçileri bu tesiste çalışmazsa Karamürsel’de pehlivan nerede nasıl yetişecek?
Levent Erdoğan Yağlı Güreş Tesisleri Karamürsel’de güreş yapacak gençlere kapalı tutulamaz!
Bu garip kararı alanlar, lütfen Karamürsel’in geleceği olan DESTE BOY Pehlivanlarının önü kapamasın, Levent Erdoğan Yağlı Güreş Tesislerinin kapattıkları kapılarını gençlere açsın.

***

Sami, Kıbrıs’a transfer oluyor
Karamürsel’in son yıllarda Basketbolda yetişen en önemli ismi Sami Taşçı, Kıbrıs Doğu Akdeniz Basket takımına transfer oldu.
Yüksek öğrenimini Kıbrıs’ta sürdüren Sami Taşçı, transfer işlemlerini tamamlamak için bugün babası Turgut Taşçı ve abisi Nebi Taşçı ile Kıbrıs’a gidecek ve Doğu Akdeniz Kulübü yöneticileri ile sözleşme imzalamak için masaya oturacak. Sami Taşçı Pazar akşamı Türkiye’ye dönecek.

***

KARSAD Başkanı Şirinoğlu’nu bir anlayan çıksa…
Karamürsel’de Karamürsel’i “Denizle” barıştırmaya çalışan bir dernek, Karamürsel Sualtı Sporları Derneği (KARSAD) ve bir de onun Karamürsel için yanıp tutuşan başkanı var: Zeki Şirinoğlu.
Uzun zamandır görüşüp dertleşemedik. Geçenlerde rastlaştık, ayaküstü lafladık. Başkan Şirinoğlu o kısa laflama sırsında o kadar çok olumlu projeden bahsetti ki hangisini sayayım?
Ama ben, içlerinden birini çok tuttum
Karamürsel’de “Özürlülerin Dalış Yapacakları TESİS”
Gerçekte Karamürsel’i “1 numara” yapacak bir proje bu. Projenin sahibi de mimarı da Başkan Şirinoğlu. Konu çok ciddi. Karamürsel için çok önemli. Bu projenin tüm ayrıntıları için Başkan Şirinoğlu ile söyleşmek üzere sözleştik. Karamürsel’i MARKA yapacak Söyleşinin tamamını sizlere aktaracağım.

***

KASKF ve AMATÖR dergisi
Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) tarafından yayına konulan AMATÖR dergisinin güzelliğini paylaşmıştık. Ama nedense aylık yayınlanan derginin ilk sayısından sonraki sayılarına ulaşamadık.
KASKF Başkanı dergiyi tanıtımında Federasyon’un “Günlük’ spor gazetesi bile çıkartmayı düşündüğünü söylemiş, ben de bunu haber yapmıştım. Haberle ilgili olarak Özgür Kocaeli Gazetesinde sevgili Hayrettin Bayraktar da köşesinde, Federasyon’a “inceden” bir göndermede bulunmuştu. Bu tatlı gönderme üzerine Federasyon Başkanı “Hayrettin’e seni o gazeteye Müdür yapacağım” diye takılmış.
Küresel kriz lafları geldi kapıya dayandı. Hayrettin Albayrak’ı günlük gazete için “Müdürlüğü” bekler mi? Bilemem ben ama, KASKF’nun yayını AMATÖR dergisi için herkese gönderileceği söylenmişti. Dergi çıkıyor mu, çıkıyorsa ilk sayısından sonrakileri bizlere ulaştırmalarını sabırla bekliyorum.

***

AKÇAT’ta , ÖKSÜZ başkan oldu
Karamürsel’in Birinci Amatör Kümedeki yeni takımı AKÇAT’ta yeni yönetim kurulu ilk toplantısında görevleri paylaştı. Akçat’taki kulüp lokalinde yapılan toplantıda Osman Öksüz Kulüp Başkanı olurken, eski başkan Reşat Yılmaz Genel Kaptanlığa getirildi. Ahmet Bahar (2. Başkan), Abbas Çetinkaya (Futbol Şube sorumlusu), Ali Oral (il Temsilcisi), Mehmet İşeri (Muhasip), Alper Özkaya (Muhasip) olarak görev alırken, Metin Kaya ve Bilal Sağlam yönetim kurulu üyesi oldular.

***

Beşiktaşlılar lokal değiştirdi
Karamürsel “ Beşiktaşlılar Derneği” İnönü Caddesi’ndeki yeni lokaline taşındı. Başkan Bülent Arslan yeni lokalin 31 Temmuz’da “Kahvaltılı” tanışma toplantısı ile üyelere tanıtılacağını, daha sonra düzenleyecekleri törenle açılışını yapacaklarını, söyledi. Karamürsel Beşiktaşlılar Derneği lokal açılışına Pascal Nouma’yı getirecekler.
Resim: KARTAL YER DEĞİŞTİRDİ: Karamürsel “Beşiktaşlılar Derneği’nin” İnönü Caddesi’ndeki yeni yuvası. Başkan Bülent Arslan yeni lokalin açılışına “Pascal Nouma’yı getireceğim” diyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR