ADD Kocaeli, Eğitim Programına başlıyor!

MAKALEYİ DİNLE

Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şubesi, bir eğitim programı başlatıyor.
Dernek üyelerinin katılımına açık olacak eğitimler, her hafta Cumartesi günleri, saat: 13.00-15.00 arasında dernek merkezinde gerçekleşecek.
Dernek Başkanı Mustafa Küpçü’nün vereceği eğitim programı, katılımcıların aktif katılımlarına ve tartışmalara açık olacak.
Katılımcılara, dönem sonunda bir sınav uygulanacak ve başarı dereceleri belirlenecek, dönem sonu her birine “Katılım ve Başarı Sertifikası” verilecek.
Eğitim programı ücretsiz olacak.
**
İlk eğitim programı 6 Ekim Cumartesi günü yapılacak. Dernek üyelerinin başvuruların en geç 28 Eylül Cuma günü saat: 18.00’a kadar aşağıdaki telefon numaralarına yapılmaları gerekiyor.
Telefonlar : 0.542.272 24 74, 0.532.333 99 35, 0.505.264 55 19, 0.536.338 29 49.

Eğitim Programı :
1- Siyaset nedir?
2- Geri kalmışlığın temel ölçütleri ve Türkiye.
3- Siyasette “OTORİTE” kavramı.
4- Siyasi Partiler ve Baskı Grupları.
5- DEMOKRASİ kavramı ve Türkiye’de demokrasi.
6- DEVLET nedir? Devlet Çeşitleri; Hukuk Devleti, Sosyal Devlet, Polis Devleti…
7- Anayasal Kurumlar ve işlevleri : Yargıtay, Sayıştay, Danıştay, Anayasa Mahkemesi.
8- Toplumsal Sınıflar.
9- İnsan Hakları ve Siyaset.
10- Eğitim ve Çevre Siyaseti.
11- Kültür Emperyalizmi ve Türkiye.
12- Ulusal Güç ve Uluslar arası Siyaset.
13- İMF, Dünya Bankası, Dünya Ticaret Örgütü.
14- Terör ve Terör Siyaseti.
15- Savaş ve Barış.
16- Özelleştirme Siyaseti
17- NATO ve Türkiye.
18- BOP, GOP.
19- Din ve Siyaset ilişkisi.
20- Çok Uluslu Şirketler ve Küreselleşme.
21- Kıbrıs ve Türkiye.

Şeker, çocukluğuna geri döndü

AKP Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı’nca düzenlenen 5. bölge yerel yönetimler toplantısına katılmak üzere Erzurum’a giden AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker toplantılar dışında kalan boş vakitlerinde memleketini gezerek hasret giderdi. Şeker okul hayatına başladığı Esenyurt Köyünde okuduğu ilkokulu ziyaret ederek “çocukluk ve öğrencilik yıllarına döndüğünü ve çocuk olmanın güzelliği başkadır” diyen Şeker, okulda okuyan öğrencilere ve öğretmenlere başarılar diledi. Yeker. çocuklara çok çalışın geleceğin halkın vekili sizler olun diyerek nasihatta bulundu.

İzmit’te Kur’an kursları temizleniyor

İzmit Belediyesi, cami ve cemevlerinden sonra Kur’an Kurslarının da ince temizliğini yapıyor. Belediye’nin Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından oluşturulan özel ekip, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Kuran kurslarını ziyaret ederek temizliğini yapıyor. Belediye Yetkilileri, İzmit’te 46 adet Kur’an Kursu bulunduğunu bunların tamamının temizlik işinin birkaç hafta içinde tamamlanacağını söylediler. Belediye ekipleri son olarak Alikahya da bulunan Süleymaniye Camii Kur’an Kursu’nun temizliğini gerçekleştirdiler.

Speaking kafe genişledi

İzmit Belediyesi’nin örnek projelerinden olan ve İngilizce konuşmanın zorunlu olduğu Speaking Cafe, genişletiliyor. Hizmete girdiği ilk günden itibaren büyük ilgi gören Belsa Kuyumcular Çarşısı üstündeki kafenin kapasitesi iki katına çıkartıldı. Mevcut kafenin yanındaki 4 bağımsız bölümde tadilat çalışması yapılarak Speaking Cafe’ye dahil edildi. Yetkililer, söz konusu yerdeki çalışmaların tamamlandığını, önümüzdeki günlerde mobilyaların yerleştirilmesiyle kafenin yeni bölümlerinin de hizmete gireceğini bildirdiler.

Rotterdam İÖO’dan
Başkan Ellibeş’e ziyaret

Rotterdam İlköğretim Okulu öğrencileri Celil Yiğit ve Sümeyye Bodu, Okul Müdürü Güven Kaya ve sınıf öğretmeni Arzu İğdeli önceki gün Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'i makamında ziyaret etti. Yapılan ziyaretten memnun olan Başkan Ellibeş okul idaresi ve öğrencilere teşekkür edip bir süre sohbet etti. Başkan Ellibeş, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize sonuna kadar güveniyor ve onların her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi. Başkan Ellibeş günün anısına öğrencilere ve okul idaresi heyetine birer kalem hediye etti.


Başiskele Belediyesi
dört bir noktada çalışıyor

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Yeşilkent Mahallesi Tantaoğlu Caddesi ile Atabarı Sokakta devan eden yol açma, parke ve genişletme çalışmalarını takip etti. Başkan Ayaz’a başkan yardımcıları ile birim müdürleri de eşlik etti.
Yeşilkent Mahallesi’nde özellikle müstakil konutların bulunduğu bu önemli güzergâhta çalışmalara başlayan Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yaklaşık bin 200 metrelik yola paralel Atabarı Sokakta kot indirerek çalışmalarını sürdürüyor.

Derinceli gençlerden doğa yürüyüşü

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Derince Gençlik Merkezi üyeleri Çenedağ Mesire Alanına doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Yeni eğitim öğretim döneminde moral depolayan gençler doğa yürüyüşünün ardından plaj voleybolu yaptı. Gitar eşliğinde şarkılar söyleyen gençler keyifli bir gün geçirdi.

Huzurevi sakinleri
kahvaltıda buluştu

Gebze ilçesinde bulunan GEPOSB Büfe önceki gün Darıca Memduh Kızılağaç Huzurevi sakinlerini ağırladı. Bir hafta öncede Eskihisar’da huzurevi sakinlerine yemek verdiklerini belirten Memduha Demirbilek, “Yaşlıların durumunu en iyi yaşlanınca anlıyoruz. Bunun için tam anlamıyla yaşlanmadan yaşlılarımızla ilgilenmek ve onları mutlu etmek istiyorum. Onların mutluluğu bana da mutluluk veriyor” dedi. Huzurevi sakinleri, kahvaltılarını yaptıktan sonra tekrar Darıca Belediyesi’nin tahsis ettiği araçla huzurevine geri döndüler.

Dünya barışı
için 100 bin şair

Merkezi Kocaeli'de bulunan BAYŞAD (Bağımsız Yazarlar ve Şairler Derneği), "100 Thousand Poets for Change" Organizasyonuna katılıyor. 29 Eylül tarihinde 19.30-23.30 saatleri arasında İzmit Tarihi Saatçi Ali Efendi Konağında düzenleyecekler şiir şöleninde barış konusu işlenecek.
Dernek Başkanı H.Osman Saraç, “Dünyada barış için, kıtlık, kuraklık yüzünden açlıktan ölen insanlara dikkat çekmek için, ozon tabakasını delen sera gazlarının önlenmesi için, küresel ısınmayla mücadele etmek için, bebek ölümlerine dur demek için… İnsanlık için tüm dünyada şairler sesini yükseltecek” diyerek herkesi barışa davet etti.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Norvec'in kuzeyinde, her yaz 14 hafta gece gündüz güneşli geçer…

KONUŞAN FOTOĞRAF

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR