BEDELİ ÇOK AĞIR BİR DERS!..

MAKALEYİ DİNLE

Bir “darbe girişimi” ile sarsıldık!

Düne kadar “yoldaş” olunan, “ne isterlerse verilen!” ve Türk Ordusu’na karşı yürütülen “kumpas davalarının kahramanı” olan bir cemaatin, ülkemizi nerelere sürükleyebileceğini gördük!

Rahmetli Uğur Mumcu, bir gün bu ülkenin başına nasıl çorap örüleceğini anlatıyordu; “Onlar, bu okullardan mezun olarak imam  olmayacaklar! Hakim, Savcı, Vali, Kaymakam, Emniyet Müdürü olacaklar” diyordu!

Oldular da!

Bir zamanlar, “Bütün Türk Ulusunun ortak onuru ve güvencesi” olması gereken Türk Silahlı Kuvvetleri’nin  “siyasal hesaplarla” nasıl ve sinsice işgal edilmeye başladığı görülüyor ve her yıl “Askeri Şura” toplantılarında, bu mikroplar temizlenmeye çalışılıyordu!

Ancak, son 14 yıldır, Askeri Şura toplantılarında; “Türk Ordusu’nun bütünlüğünü tehdit altına sokabilecek kişilerin temizlenmesi” uygulaması sona erdi!

Bugün; “FETO Terör Örgütü” denilen Cemaat, Ordu’da, Yargı’da, Mülki idarede pervasızca örgütlendi, yayıldı ve “güç” oldu!

Türk Ordusu, bu cemaat ve “ülke dışındaki işbirlikçilerinin” kumpaslarıyla perişan edildi! En ahlaksızca “sahte belgeler” ve “gizli tanık ifadeleriyle özgürlükleri alınan, tutsak edilen “namuslu ordu mensupları” haksız yere ve “Feto Örgütü’nün kölesi Yargıç ve savcılar” tarafından en ağır hükümlerle cezalandırılırken, bundan “çıkar sağlayan” kimi siyasetçiler, bu ahlaksız davaların savcılığını üstleniyorlardı!

Sonra, deyim yerindeyse; “eşek öldü, ortaklık bozuldu!” ve işler tersine döndü! Dünkü “yol arkadaşı” birden “terörist” oldu!

Aslında, gerek Ordu İstihbaratı, gerekse MİT, Ordu ve Yargı içindeki “Feto’cu örgüt üyelerini çok iyi biliyor” olmalıdır!

Ama, son “Darbe girişimine kadar” Ordu’da, Yargı’da ve Emniyet’teki “Feto Örgüt Temizliği” nedense somut bir şekilde yapılamadı!

Kumpas davalarının kimi “sahte tanıkları, savcı ve yargıçları” kolayca yurt dışına kaçıverdiler!?

“15 Temmuz Darbe Girişimi” sonrası, şimdi; Yargı’da, Ordu’da ve Emniyet’te temizlikler başladı!?

Ama, bu darbe girişimi ile, ulusça çok ağır bir bedel ödedik ve daha da ödeyeceğiz!

Bu korkunç, bu kirli ve “şaibeli” olayda, 161 insanımızı yitirdik. 1500’ün üzerinde insanımız yaralandı. Sonra da, Ordu, Emniyet ve Yargı mensubu 6 binin üzerinde insan gözaltına alındı!..

Bu sonuç, çok ağır bir “bedel” değil mi?

“Neden bu olaya kadar beklediniz?” diye sormak yanlış mı?

“Gerçekten demokratik bir HUKUK DEVLETİ’nde; Ordu’da, Emniyet güçlerinde, Yargı’da ve İdare’de böylesine bir kutuplaşma ve parçalanma yaşanabilir mi?

Ordu’da; “Atatürkçüler-Feto’cular” ayrışması olursa, Emniyet’te “Esadullah Timi” imzalı, ya da yaptıkları baskınlarda “”Rabia” işareti kullanan polisler olursa,

Yargı’da “Cemaatçi, AKP’li, Atatürkçü” savcı-hakim ayrışması olursa, bu ülkede “birlik-beraberlik-demokrasi-insan hakları ve Hukuk Devleti” olur mu?

Böylesine paramparça olmuş bir ülkede, “Birlik-Beraberlik” içinde, “kardeşçe” yaşanabilir mi?

Yeter artık!

Ulusça uyanalım ve bu “aptalca ve ahlaksızca kirli siyasete” son verelim!...

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Aysr - Onu bunu bırakınca hala mı imam hatipleri hazmedemediniz? Sayın Kupcu merak etmeyin bu fetocu lar çocuklarını imam hatip liselerine yollamiyorlardi malum ordan doktor savcı hakim olunamiyordu çünkü tıpkı benim gibi puanı kırılıyorsun. Yani bu darbeyi imam hatip liselerine baglamanizi gerektirecek bir durum yok şuanda.

Yanıtla . 0Beğen 18 Temmuz 17:34
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR