Yeni seneye yeni ümitlerle

MAKALEYİ DİNLE

2015 Yılını geride bırakırken Güreş adına başarılı bir yıl geçirdiğimiz söylenemez. Küçük yaş gruplarında ferdi  başarılar Türkiye şampiyonalarının üzerine çıkmış değil. Yetişmiş gençlerimizi elimizde tutamadığımızdan büyüklerde başarı grafiğimiz düşük. Büyükşehir Belediyesi Kağıtsporun önderlik etmesi  beklentisi de olumsuz. Elimizde kalan Alt yapıdan yetişen  Kocaeli’nin güreşçileri ile kazanmanın zorluğunu  lig müsabakalarında gördük. Her takım gibi transfer yapmak gerektiği aşikardır. Dışarıdan takviye alınmadan müsabaka kazanmak hayal bile edilmemesi gerekir. Diğer il takımları Yıldız sporculardan transfer yaparken ,biz büyüklerde kendi  sporcularımızla müsabakalara girmekte israrımız, güreşte iddiamız olmadığının göstergesi olmuştur.

Kağıtspor güreş takımının Türkiye genelinde ilk üçe giren  iki veya üç güreşçi transfer etmesi takıma doping , gelenlere ayak uydurma mecburiyetinde kalan güreşçilerimize de lokomatif olacaktır.  Güreş çalışmaları bir program dahilinde ,her yaş grubunun bir sorumlusu ile yapılması gerekir. Büyükler ,Gençler ,yıldızlar, minikler ve yeni başlayanlar ayrı hocalar nezaretinde olmalıdır. Antrenmanlar kulüp idarecilerince zamanlı zamansız kontrol edilmelidir. Yağlı güreş antrenmanları  minder güreşçileri ile bir arada yapılmaz. Yağlı idmanları ayrı yapılması uygun olacaktır.

Kağıtsporun şubeleri alt yapıda yapılan il içi müsabakalarda tek takım olarak değil; her şube kendi adına müsabakalara girmesi  takımlar arasında rekabeti arttıracak, kaliteyi yükseltecektir. Bu işlem aynı zamanda çalışan  ile az çalışanı ortaya çıkaracaktır. Kendine güvenen antrenör şubelerin birleşerek müsabakaya girmesinden yana olmaz. Kendine güvenemeyen birleşerek müsabakaya girmek ister.

İl içinde başarılı olduğunu göstermek ölçü değildir. Maksat Türkiye Şampiyonalarındaki başarıdır. Artık Türkiye Şampiyonalarını da aşıp uluslar arası başarıları yakalamak hedef olmalıdır.

Karamürsel, Gölcük, Başiskele,  Kartepe, İzmit merkez,  Körfez, Derince, Çayırova, Gebze ilçelerimizde güreş faaliyetleri yapılmaktadır. Deneyimli  antrenörler nezaretinde yapılan çalışmalara; güreş sporuna gönül vermiş ailelerin çocuklarını bekleriz. Çalışmalar  ders saatleri dışında ve ücretsizdir.

2016 yılının tüm dünyaya huzur ve sükun getirmesini temenni ederim.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Ziya Ürük - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR