Kurbanlar ülkesi!..

MAKALEYİ DİNLE

Ankara’nın merkezinde, Kızılay’da patlayan bombayla yaşamları sona eren insanlarımızı düşünüyorum; Orada ben de olabilirdim! Sizler de olabilirdiniz! Eşimiz, evladımız, kardeşimiz, olabilirdi.

Nasıl bir acı yaşardık?

Adını, yaşını bilmediğimiz o masum kurbanlar için de üzülüyoruz, yapanlara kahrediyoruz ama o insanların yakınlarının yaşadıkları derin acıları hissedebiliyor muyuz?

Çok zor!

Ateş, düştüğü yeri yakıyor, kavuruyor!..

Yalnızca Ankara’da bu üçüncü katliam.

Belli ki, öteki kentlerimizde ve Kocaeli’de de benzer vahşetleri yaşayacağız. Kocaeli en riskli kentler arasında.

Hangi siyasi partiye ilgi duyarsanız duyun, hangi partiye oy verirseniz verin, yaşadığımız olayların NEDENİNİ bir düşünün lütfen!

TERÖR YANGINI ÜLKEMİZDE NASIL HIZLA BÜYÜYOR?

SEBEP NEDİR?

AMAÇ NEDİR?

HANGİ AHLAKSIZ OYUNUN PARÇASIDIR BU TERÖR?

Terör, “Siyaset Bilimi’nin” temel konularından biridir.

Terör, bir “siyasal oyundur!”

Oyunu “görünmez efendiler” hazırlar, “uygun piyonlar” seçilir ve bu kirli oyun sahnelenir!

Terör, büyük ekonomik ve siyasal çıkarlara hizmet eder!

Kurbanları da “masum insanlar” olur!

Türkiye, Ortadoğu ve Kafkaslar arasında bir “köprü ülke.”

Petrol, maden ve su kaynaklarını ya da verimli tarım alanlarını ele geçirmek uğruna, 100 yıllık planlar kuruyor görünmez eller!

Aslında o kirli eleri biliyoruz!

 Çok uluslu, küresel petrol, maden, silah, ilaç ve inşaat tekelleri bu kirli planların “perde gerisi” aktörleri!  ABD ve yandaşı olan kimi Avrupa ülkeleri de bu kirli oyunun “siyasal tetikçileri!”

 Önce, hedef ülkelerde “işbirlikçi yönetimler” istiyorlar! Onlarla işbirliği, çeşitli anlaşmalar yapılıyor! Yetmezse, “faili meçhul cinayetler” işleniyor! Bir adım sonrası “Askeri Darbeler” oluyor!

Örneğin; 12 Eylül Faşist Darbesi’ni 4 general mi yaptı sanıyorsunuz? ABD onaylamazsa, bu ülkede darbe olabilir mi?

Türkiye’yi “sömürge ülkesi” yapmayı hedefleyen, bu ülkenin ulusal servetlerini “özelleştirme” maskesi altında yağmalatan, emekçi kesimleri ve örgütlerini ezen, ülkemizi “KÜRESEL SERMAYENİN APTAL PAZARI” haline getirecek “24 Ocak Ekonomik İstikrar Önlemleri” adı verilen ahlaksız projenin gerçekleşmesi için o faşist darbe yapıldı. Hem de utanmadan “Mustafa Kemal Atatürk” ü bir maske olarak kullandılar!

Bugün ise, Türkiye’yi ekonomik ve siyasal açıdan çökerterek, bölüp parçalamak üzerine kurulu kirli bir senaryoyu dayatıyorlar bize!

Böyle bir bölünmeden ne Türk Halkı ve ne Kürt Halkı mutlu olmayacak! Kurmak istedikleri devletin yönetimine emperyalizmin has adamları-işbirlikçileri gelecek! Onlar, efendileriyle birlikte zenginleşir ve Avrupa Bankalarındaki özel hesapları şişerken, halk yine sefilleri oynayacak!

Cehaleti ve inançları kullanan bu ahlaksız güçlerin bu kirli oyunlarını bozmalıyız.

Türkiye, “YURTTA BARIŞ-DÜNYADA BARIŞ” ilkesine dönmeli, emperyalist çıkarlar adına komşularıyla kavgalı ve düşman olmaktan sıyrılmalıdır! Her düşmanlık yeni bir terör dalgasının içine sürüklüyor bizi. Ve günahsız insanlarımız ve yoksul halk çocukları kurban oluyor!

Yeter artık.

Terörden beslenen “kirli siyaseti ve eli kanlı siyasetçilerini” görelim, uyanalım ve hakların en kutsalı olan “YAŞAMA HAKKIMIZA” sahip çıkalım…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR