AKP İl Başkanı bunları söyledi mi?

MAKALEYİ DİNLE


Sevgili okurlar;
ANAP Genel Başkanı merhum Turgut Özal, ilk başlarda diğer liderlere göre daha demokrattı. Milletvekili sıralamasına karışmazdı. Diğer parti liderleri listesini hazırlar, o listeyle seçime girerdi. Özal baktı ki olmuyor, o da diğer liderler gibi vekil listesini kendi oluşturdu.
Yaklaşık 30 yıldır vekil listeleri parti liderinin egemenliği altında…
Parti lideri kendisini vekil seçtirdiği için o ne derse o olur, mecliste sadece parmak kaldır-parmak indir hale getirildiler…
Lider yanlış yapsa da, lider beğenmediği bir hamle yapsa da, onlar vefa borcu niyetine her şeye evet derler…
Bu da gelenek hale geldi…
Yukarıda ifade ettiğim gibi parti liderlerinden ders alan il başkanları veya ilçe başkanları veya belediye başkanları hep benim dediğim olsun isterler…
Bu zihniyeti son zamanlarda en çok AKP’de görür olduk…
**
Şimdi gelelim asıl konumuza…
Derince Belediyesi meclisinde CHP ve SP ittifak yapıp, encümen üyeliğine birer kişi koymayı başarmışlardı. AKP’li Belediye başkanı Aziz Alemdar’ın önerdiği encümen üyeleri seçilememişti…
AKP’de hangi meclis üyesinin muhalefetle ittifak yaptığı sorgulandı. Bu sorgu neticesinde Okşin Becet ve Hüseyin Çepil’in muhalefetle birlikte hareket ettiği kesinleşti. Üçüncü ismin Halit Aydın mı, İhsan Çimen mi olduğu henüz netlik kazanmadı. AKP, bu meclis üyelerini disiplin kuruluna sevk etmeyi planlıyor. Ama meclisteki aritmetiğe bakılınca, bunları ihraç yerine istifaya zorlayacak olmaları daha mantıklı geliyor.
**
Derince’de sıkıntı devam ederken, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek de olaya müdahil oldu.
Size olayı şöyle özetleyeyim;
AKP grubu nisan ayı Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısından önce toplanır. Bazı sorunları masaya yatırırlar.
Konu Derince Belediyesi’ndeki encümen seçimlerine gelir.
Konuyla ilgili AKP Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark konuşur…
Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar konuşur…
AKP İl Başkanı Mahmut Civelek konuşur…
**
AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, AKP Derince ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Okşin Becet’e;
-Muhalefeti desteklemekle yanlış yaptınız….
BECET: Evet muhalefeti destekledim, kabul ediyorum. Belediye başkanı Aziz Alemdar’ın ağzı çok bozuk.
CİVELEK: Sana söz hakkı vermiyorum…
BECET: Bakın Mahmut Bey, herkes konuştu, ben de konuşmak istiyorum.
CİVELEK: Bana Mahmut Bey diye hitap edemezsin, bana “İl Başkanım” diye hitap edeceksin…
BECET: Bakın Mahmut Bey, izin verirseniz, belediye başkanının yanlışlarını söylemek istiyorum.
CİVELEK: Sizi uyarıyorum, bana Mahmut Bey diye hitap etmeyi bırakın.
BECET: Konuşmak istiyorum.
CİVELEK: Hayır konuşamazsın, belediye başkanı “yer, içer, sen bunu sorgulayamazsın, sen bunu denetleyemezsin. Belediye başkanı ne yapar, ne eder buna karışamazsınız. Sizin göreviniz belediye başkanına destek vermektir. Yanlış yapsa da destek vereceksiniz.
-Civelek bunları söylerken, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, eliyle (sen ne yapıyorsun dercesine) Civelek’i dürter.
NEVZAT DOĞAN: Tamam Okşin Hanım hata yapmıştır, ama belediye başkanlarıyla ilgili söylemleriniz sanırım biraz abartılı oldu…
GEBZE GRUBU: Sayın başkan, belediye başkanıyla ilgili söylemlerinize katılmıyoruz, ne demek “yer, içer siz karışamazsınız” diye…
**
Yukarıdaki konuşmalar elbette iddia.
Ama Civelek’in bu sözleri söyleyip söylemediğini birkaç kişiden tehit ettim…
Aşağı yukarı aynı şeyi söylediler…
Hatta Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun meclis toplantısında “Bütün arkadaşlarımız belediyeyi denetler, sorgular” demesi de bir nevi Civelek’e cevap olarak nitelendirilebilir.
Civelek’in Okşin Becet’e söyledikleri, yenilir yutulur değil.
Tabir yerinde ise belediye başkanları her haltı yiyecek, belediye meclis üyeleri de hiçbir şeye karışmayacak, konuşmayacak, sorgulamayacak, denetlemeyecek.
Kısaca belediye meclis üyeleri üç maymunu oynayacak…
Yok böyle bir şeyyy!


Valilik makamına!

Hayvan severler, Başçeşme Mezarlığı’nda hayvanlara yapılandan dolayı Vali Ercan Topaca’ya şikayet dilekçesi yazdı.

Dilekçe şöyle;
T.C. KOCAELI VALILIK MAKAMINA
12.04.2012 Tarihinde şehrinizde Bağceşme Mezarlığı’nda basında yer alan haberlere göre biri ya da birileri tarafından hayvanlar zehirlenerek öldürülmüştür.
Bu bağlamda:
1. Ekte tarafınıza sunulmuş olan haber linkinin kanıt olarak kabul edilmesini, bu kişilerin kimliklerinin belirlenmesi için Emniyet Müdürlüğünce istihbarı çalışma yapılması, MOBESE kamera görüntülerinin incelenmesi, kişilerin belirlenip adli ve idari soruşturma açılmasının sağlanması,
2. Bu kişilerin kimlikleri belirlendiği takdirde, 5199 sayılı yasayı ihlalden haklarında soruşturma açılmasını ve idari para cezası verilmesini,
3. Bu vahşetin uygulandığı bölgede konuya ilişkin çalışma yapması için Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şubesi ile iletişim kurulmasını,
4. Müftülüğün, hayvana uygulanan vahşetin dinen de günah olduğuna genel olarak tüm şehirde ve o mahallede ki camilerde ki vaazlarda yer vermesinin sağlanmasını talep ediyoruz.

Baştopçu’dan Kılıç’a övgü

AKP Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu, İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç’ı makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Baştopçu, “Çok eskiden beri tanıştığımız ve sevdiğim kardeşim Fahim Kılıç’ın geçte olsa da ziyaretine geldik. Kendisi bizim çalışma grubunun temel taşlarından biridir. Biz sevgili başkanımızdan ve ekibinin başarılı çalışmalarından memnunuz” dedi. Baştopçu’ya AKP İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Havzullah Yaydemir de eşlik etti.
Dere yatakları çöplük değil!

İzmit’teki dere yatakları sorumsuz bazı kişilerce çöplük alanı olarak kullanılıyor. İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, dere yataklarını sık sık temizlemelerine rağmen, bazı kişilerin sorumsuz hareketlerinin önüne geçmek mümkün olmuyor. İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Şener, dere yataklarının çöplük olarak kullanılmamasını istedi. Duyarlı vatandaşlar, dere yataklarına çöp atanlara engel olsunlar ya da 444 41 00 numaralı telefona atanları bildirsinler. Çevreyi kirletmekte ısrar edenler hakkında yasal işlem yapacağız” şeklinde uyarıda bulundu.


Gölcük çok “prestijli”

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, ilçenin prestijli caddeleri arasında yer alan 20.Sokak ve 67.Sokakta çalışmaları yerinde inceledi, esnaflarla sohbet etti. Başkan Ellibeş, “20. ve 67.sokakların modern bir dizaynla hem görsellik açısından hem de ticari açıdan bir hareketlilik kazandırmasını arzuluyoruz.”dedi.

İzmit Türk Ocağı delegeleri görevini yaptı

Ankara Tarihi Türk Ocağı binasında yapılan kongreye katılan İzmit Türk Ocağı delegeleri Aygutşat Selçuk, Şaban Ufuk ve Yücel Alpay Demir kongrede oy kullandı. İzmit Türk Ocağı Başkanı Aygutşat Selçuk, tüm genel merkez yöneticilerimiz ile aynı fikir ve kararlılıkta olduğumuzu belirterek tekrar seçilen Genel Başkanımız Nuri Gürgür bey ve ekibindeki tüm yöneticilerimize başarılar dileyerek görevimizi tamamladık” dedi.


Ormanları yazdı, 2500 lirayı kaptı

Kocaeli tarihiyle ilgili çalışmalarıyla tanınan Araştırmacı Yazar Resül Narin, Kocaeli Ormanları’nı yazarak ödül kazandı. Daha önce ‘Cumhuriyet’e Giden Yolda Atatürk’ün İzmit Konuşmaları’ ve ’19. Yüzyılda Adapazarı’ kitaplarını yazan ve birçok makaleye imza atan Tarihçi Yazar Narin’in Belleten dergisinde yazdığı makale TÜBİTAK tarafından 2500 TL’lik ödüle layık görüldü.


Derince estetiğe bürünüyor

‘Güzel Evim-Güzel Kentim’ projesi ile Derince’nin adeta çehresini değiştiren Derince Belediyesi, daha güzel bir Derince için yoğun uğraş veriyor. 2 yıllık dönemde D 100 Eskiyol ve Derince Lisesi arasında yer alan bölgelerde proje başarıyla uygulandı. Belediye, ilçe genelinde estetik görünümü arttırmak için 10 mahallenin ana cadde kriterlerine göre belirlenmiş, binalarda görsel kirliliğe sebebiyet veren çanak antenlerin çatıya alınması ve klimaların aynı hizada olması gibi konularda ısı yalıtımı yapan bina sahiplerini bilgilendiriyor. İşyerlerine ve esnaflara ise estetik görünüm kazandırılması konusunda tabela ve cam giydirmeleri konusunda bilgilendirme yapıldı.BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Uyurken TV izlerken olduğundan daha fazla kalori harcarsınız
# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR