Ülkücüler, Ortadoğu bataklığı için ne düşünüyor?

MAKALEYİ DİNLE

Dünya’da gündem Ortadoğu…

Bütün ülkeler Ortadoğu üzerinden pazarlık yapıyor.

Sanki kaderleriymiş gibi Ortadoğu’da savaş, kan, gözyaşı hiç eksilmiyor.

Şimdi de Suriye’deki Türkmenler zor durumda.

Darıca Ülkü Ocağı Başkanı Alpaslan Özcan, gazetemize bir mail gönderdi.

Ortadoğu’daki gelişmeleri güzel bir şekilde anlattı.

Birlikte okuyalım;

**

Gün geçmiyor ki Türk’ün gözyaşı akmasın, yiğitlerin kanı vatan toprağını sulamasın. Milletimiz her geçen gün Büyük Ortadoğu piyonlarının, Haçlı ittifakının ve sözde demokrasi havarisi emperyalist düzenin yeni bir oyunu ile karşı karşıya geliyor. Eli kanlı terör örgütü IŞİD’in saldırılarıyla Türkmenlerden boşaltılan Türk beldelerine sözde zafer naralarıyla veya koruma bahanesiyle Peşmergeler yerleştiriliyor. Türkiye’nin güneyini adeta kuşatmakla görevlendirilen sözde bölgesel yönetim başkanı özde çapulcu başı, yapmacık zaferlerine bir yenisini daha eklemek adına ezeli Türk toprağı Telafer’i emrindeki başıbozuklara hedef olarak gösteriyor. Ne hikmetse tam da bu açıklamaların yapıldığı günlerde yine Peşmerge adlı bu katil sürüsü tarafından başka bir Türkmen beldesi olan Tuzhurmatu’da soydaşlarımız şehit ediliyor. Çeşitli bahanelerle yaratılan çatışma ortamında, türlü kurnazlıklarla Türkmenlerin evleri yerle yeksan ediliyor. İhtiyarı genci, çocuğu bebeği, erkeği kadını ayırt edilmeden sivil Türkmenler hedef alınarak Türk’ün kanı sebil gibi Fırat’ın sularına karışıyor. Tüm bu zulmün altında kadim devletimizin tüten ocakları söndürülüyor, hayal edilen üç parçalı Irak’a doğru hızla yol alınıyor.

**

Yine aynı olaylar sırasında dokuz soydaşımızın İmralı’dan kontrol edilen terör örgütü militanları tarafından kahpece şehit edilmesi oyunun büyüklüğünü ve Türkmen’e karşı olan kinin sebebini net bir şekilde ortaya koyuyor. Dış politikaya dair en büyük meselesi göçmenler olan mevcut yönetim susarak bu zulme ortak oluyor. Hem din kardeşimiz hem de soydaşımız olan Irak Türkmenlerine uygulanan bu baskının baş müsebbibi maalesef bugün ülkemizi yönetmekte olan Büyük Ortadoğu havarileridir. Cennet mekan atamız Süleyman Şah’ın kabrini taşımayı başarı sayanlar, düne kadar terör örgütünün Suriye yapısına terörist diyemeyenler, askerimizin başına çuval geçirilmesine göz yumanlar, hatta kışladaki bayrağın indirilmesini provokasyon olarak nitelendirmekten öteye gidemeyenler, tabi ki mazlum soydaşlarımızın dertlerini de anlamayacak duygularına tercüman olamayacaklardır.

**

Zira bunların gözleri Moskova, Tahran ve Pekin’de; kulakları Washington, Londra ve Paris’tedir. Tebriz’de, Urumçi’de ve Bahçesaray’da yaşanan dramı görememeleri; Türkmeneli’nden, Batı Trakya’dan ve Türkmen Dağı’ndan yakılan ağıtları duyamamaları bundandır. Bu lâl olan dilleri, taş kesen kalpleri Tuzhurmatu başta olmak üzere Türkmeneli’nde yaşanan drama karşı sessiz kalmamaya davet ediyoruz. Osmanlı’nın vasiyeti, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk emaneti olan Misak-ı Milli sınırlarında kalan bu soydaşlarımıza sahip çıkmanın her şeyden öte bir vatandaşlık vazifesi olduğunu bir kez daha hatırlatıyorum.

**

Tek ümidi Türkiye olan, tek suçları Türk olmak olan kardeşlerimizin sıkıntılarına yönelik somut adımlar atılması için yetkili makamları göreve çağırıyoruz. Tüm dünya üç maymunu oynasa da devlet imkanlarına sahip olanlar sessiz kalsa da Türk Milliyetçileri yaşanan gelişmeleri kaygıyla ve sabırla yakından takip etmektedir. Şartlar ne kadar ağır olursa olsun düşman ne kadar acımasız olursa olsun Türk Milliyetçileri tarihlerinden aldıkları ışıkla atiyi mutlaka aydınlatacaklardır. Türkmeneli’nden Kırım’a, Batı Trakya’dan Doğu Türkistan’a kadar milletimizi ayakta tutan güç umutlarımız ve yürekler fetheden imanımızdır. Esir Türkler hak ettikleri noktaya elbet gelecekler Kerkük yine ağıtlar yerine hoyratlar şehri olarak anılacaktır. Ses bayrağımız Türkçemiz haykırdıkça milletimize olan adanmışlığımız devam ettikçe ne gizli planlar ne de yağmur misali üzerimize yağan kurşunlar davamızın galibiyetini engelleyemeyecektir.”

**

Darıca Ülkü Ocağı Başkanı Alpaslan Özcan’ın açıklamaları böyle. Özcan’ın dediği gibi Ortadoğu’da kirli bir oyun oynanıyor. Türkiye de bu kirli oyunun içine çekilmeye çalışılıyor. Türkiye’nin bu süreçten mutlaka güçlü olarak çıkması lazım. Ortadoğu bataklığına saplanırsak, bu bataklıktan çıkamayız…

 

Caferiler’den Ceyhan’a ziyaret

1 Kasım genel seçimleri sonrasında AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’a tebrik ziyaretleri devam ediyor. Türkiye Caferiler Vakfı Başkanı Yahya Kemal Utar ve yönetim kurulu üyeleri de Ceyhan’ı parti binasında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Vakıf Başkanı Utar, “Bundan sonra birlik ve beraberlik içerisinde olmak gerekiyor. Hacca gitmek kolaydır önemli olan hacı kalabilmektir. Bundan sonra işler oldukça zordur” dedi. Aslında Caferiliği çoğu kimse bilmiyor, Vakıf kendilerini biraz daha tanıtmalı.

 

Ürer, katsayıya dahil olmak istiyor

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED)  Gölcük Şubesi Mali Sekreteri Mehmet Ürer, emeklilere verilen zamları yetersiz buldu. Ürer, emeklilere hak ettikleri zam oranlarının yapılması gerektiğini belirtti. Ürer, ayrıca TÜFE’nin emeklileri mağdur ettiğine vurgu yaparak, emeklilerin TÜFE’den ayrılıp memurlar gibi katsayıya dahil edilmesi gerektiğini söyledi. Ürer ayrıca, “Biliyorsunuz ki emeklilerin büyük bir bölümü yaşlı insanlar. Yaşlı insanlar da devamlı hastalanırlar. Bu yüzden emeklilerden hastane ve ilaç katılım paylarının kaldırılmasını bekliyoruz. Bizler ne yazık ki TÜFE’den aldığımızı sağlık giderlerine fazlasıyla veriyoruz ”dedi. Türkiye’de emekli olmak gerçekten de zor. Bu devlet için çalış, çabala. Yaşlılığında da mağdur edil. Bu mu adalet?

 

Şeker, Karamürsel’i gezdi

AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, önceki gün Karamürsel’e giderek teşekkür turunda bulundu. Şeker, esnaf ziyareti, Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ı makamında ziyaret, belediye çalışanlarına ziyaret, taziye ziyaret, İlçe Emniyet Müdürlüğü ziyaretinden sonra Karapınar, Akçat ve Kızderbent mahallelerine giderek vatandaşlarla sohbet etti. Köy kahvesinde çayını yudumladı, nefeslendi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR